Modern Ev Dekorasyon Örnekleri

511
Modern ev iç dekorasyon örnekleri sunduğumuz bu yayınımızda işinize yarayacak onlarca görsel bulunmaktadır. Modern çizgiler ve modern eşyalar ile döşenmiş bir ev sahibi olmak eminim sizinde hayallerinizi süsleyen düşünceler arasında gelmektedir. Modern bir tarz için öncelikle bu çizgilere sahip renkleri ve mobilyaları belirlemeniz gerekmektedir. Modern bir tarz yakalamak için modern ev dekorasyon modellerinde abartıdan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Ev dekorasyonu günümüze kadar kullanılmış her geçen günde daha çok rağbet gören bir sektördür. Mobilya modelleri hemen her kesimden insanın ilgi ile takip ettiği bir alandır. Evimizin her yerinde mobilya kullanmak şart hale gelmiştir. Mutfak, yatak odası , salon , çocuk odası, misafir odası gibi. Mesela yatak odamıza gelirsek yatak olmazsa kıyafet dolabımız olmazsa bu tür bir çok mobilyalar yatak odamızda olmazsa biz o odaya yatak odası bile diyemeyiz. İşte tamda bu yüzden mobilyalar bir yandan da yatak odasını yatak odası yapan salonu salon yapan çocuk odasını çocuk odası yapan eşyalardır. Bu sebeple ev eşyası seçerken üzerine basarak söylüyoruz bir dekorasyoncudan fikir alın.

Modern televizyon ünitesi

Düşünsenize salonunuzda içinizi ferahlatan bir koltuk takımı yok, ne kadar üzücü değil mi? Evimizin mobilyalarının yanı sıra dekorasyonu da bir o kadar önemlidir. Perdemiz den tutun sehpamızın üzerinde duran ufak bir süs eşyasına kadar her şey birbirine bağlı, uyumlu olmalıdır. Koltuk takımımızla konsolu, sehpayı, sehpanın üzerinde duran abajuru bile doğru seçmeliyiz ki günümüzde bayanlar bu konuda oldukça iyi durumdalar.

Enzahome koltuk takımları atlantis

   

Evimizi odaların boyutuna, mimarisine göre dekorasyon yapmalı, mobilyalarımızı ona göre seçmeliyiz. Modern ev dizaynı konusunda mobilya seçerken de yukarıda da belirttiğimiz gibi bir tasarımcıdan fikir edinin. Ufak bir odaya sahipsek köşe koltuk takımları kullanabiliriz. Çünkü köşe koltuk takımları ufak odaların kurtarıcısı olarak bilinir. Köşelere tam oturmasından dolayı odada fazla alan kaplamaz. Aynı zamanda da sandık özelliğiyle odamızdaki kullanmadığımız eşyaları saklayabilir odayı daha da ferah bir hale getirmiş oluruz. Köşe takımı ne kadar ufak olmasıyla bilinse de yatak olabilme özelliğiyle de misafirlerimizi ağırlarken bizlere kolaylık sağlar. Bu tür bilgilerle ufak odalarımızı ferah bir hale getirebiliriz.

 En Güzel Mutfak Dekorasyonları (TIKLAYIN)

Unutmayın evinizi dekore ederken odada bulunan nesnelerin birbirlerine olan uyumu çok önemli. Ufak bir odaya gerektiğinden büyük mobilyalar yerleştirirsek olmaz, büyük bir odaya da küçük mobilyalar tercih edersek olmaz. Modern dekorasyon kurmak isterken evimizin, odalarımızın boyutuna ve şekline göre mobilyalarımızı seçmeli ve dekore etmeliyiz. Unutmayın ki dekor yapmak koltuk, perde, halı, kilim, masa, sandalye, duvar aksesuarları almak değildir.

Amerikan Mutfak Dekorasyonları (TIKLAYIN)

Modern oturma grubu seçimi

 

Modern Ev Dekorasyon Fikirleri

Modern ev tasarımları oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk uyumu ve tarzlardır. Burada görüldüğü gibi beyaz koltuk takımı yanında ahşap bir sehpa kullanılmış. Duvarlarda gri ve beyaz renklerinin kullanılması da modern tasarımı tamamlamıştır.

Modern ev koltukları geleneksel renklerden uzak daha canlı renklerdir. Modelde de görüleceği üzere krem ve turuncunun kombine edildiğini görmekteyiz.  Klasik koltuklarda ağır renkler ve ağır desenlerin ön planda olduğunu bilirsiniz. Modern koltuklar daha çok spor tarzı dediğimiz modellerdir.

İşte size modern köşe koltuk modellerinden bir örnek daha. Burada en çok dikkat çeken tasarım ahşap renkli duvarlardır. Gri minder takımları ile ahşap görünüm gayet uyumlu görünüyor.

Modern ev tasarımları yapmak istiyorsanız, sadece koltuk takımı ile değil tavandan, duvar renklerine, halıdan sehpasına kadar modern ve doğru renkler tercih etmelisiniz.

Güzel bir salon dekorasyonu yapmak için büyük bir salona ihtiyacınız olabilir. Çünkü salonlar evlerin en görkemli odalarıdır. Misafirleri burada ağırlarsınız. O sebeple kullanacağınız eşyaların da görkemli olması gerektiğini unutmayın. Eğer modern bir salon dizayn etmek istiyorsanız odanızın boyutuna göre eşya almanız gerektiğini unutmayın. Modern ev aksesuarları seçerken de yine bu kurala dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 Çatı Katı Dekorasyonları (TIKLAYIN)

Modern Ev Tasarımları

Modern ev dizaynı nedir? Klasik koltuk ve diğer mobilyalardan uzak daha canlı ve daha renkli mobilyaların kullanıldığı ve biraz da rahatlığın ön planda olduğu tasarımlardır. Burada dikkat ederseniz TV ünitesi yerine güzel bir modern TV sehpası tercih edilmiş. Bize soracak olursanız kocaman bir TV ünitesi yerine daha kullanışlı basit ama görsel bakımdan oldukça şık görünen modern televizyon sehpaları kullanabilirsiniz.

En güzel modern evler

2021 trend ev dekorasyonu modellerinde dizayn ve konforda eşyaların görselliği açısından oldukça önemlidir. Yılların getirdiği değişimle dekorasyon sanatı evlerimizin ve işyerlerimizin dekorasyonu konusunda birçok alternatifi karşımıza çıkardı. Dekoratif yenilikler zaman içinde eski ve yeninin bütünleşmesiyle modern tasarım harikalarıyla göz doldurarak sunumlarını gerçekleştirmeye başladı. Modern ev iç dekorasyon örneklerini incelediğimizde göreceğiz ki birçok konuda eskiden tasarımlanmayacak oluşumlar artık evlerimizin ve iş yerlerimizin vazgeçilmez parçaları oldu.

Salon Dekorasyon Örnekleri İçin TIKLAYIN

Bellona koltuk modelleri

Eskiden banyolarımızda koltuk konsepti hayal edilmeyecek bir oluşumken, yeni dizayn edilen banyolar eski görünümünden farklı bir hale koltuk detayı ile kavuşuyor. Artık insanlar yaşam alanlarına feng shui ile negatif enerji girişini, pozitif enerji çıkışını engelleyerek,  enerjiyi dengeli kullanarak pozitif sonuçlar elde etmek için yaşam alanlarına düzenleme yapmaya başladı ki bu uzun zamandır dünyada da ilgi görmeye devam ediyor. Artık belirlediğimiz konsepte uygun parçalarımızı bütün mağazalarda bulabilme imkânımız bize birden fazla seçenek sunuyor.

Modern ev dekorasyonları

Modern ev dizaynı

Modern salon dekorasyonu

Modern iç dekorasyon

Modern dekorasyon önerileri

Modern ev tasarımları

Modern ev dizaynı

Modern ev tasarımı

Modern evler

Modern yatak odası tasarımı nasıl olmalı

Modern çalışam odası dekorasyonu

Yeni modern çalışam odası dekorasyonu

Siyah modern mobilya

Modern yatak odası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Modern ev dekorasyonu

Modern salon dekorasyonu

Modern ev koltuk modelleri

Modern köşe koltuk tasarımları

Dekorasyonun 10 püf noktası 3

Dekorasyonun 10 püf noktası 1

Dekorasyonun 10 püf noktası 0

Dekorasyonun 10 püf noktası

Ev dekorasyonu modellerinde tarz bir görünüm sağlamak için duvar kaplamalarını, mobilya renk uyumlarını, aksesuar seçimlerini ve renkler üzerinde ki desenleri doğru kombinleme yapmalısınız.

Modern İskandinav Ev Dekorasyonu

Geçmişten gelen motifler yeni ve yaratıcı tasarımcıların ruhuyla bütünleşerek, modern ve şık tasarımlar haline geliyor. Aynı zamanda yeni tasarımlar, küçük alanlarımızı da daha kullanışlı hale getiriyor.  Artık dekorasyonda önemli olan en ufak alanı dahi en güzel ve en rahat şekilde kullanmaya yönelik olarak oluşturuluyor. İyi tasarımlarla nefes aldığımız her alan yeniden yaşam enerjisiyle dolmak üzere tasarlanıyor. Dekorasyon insanların hem ruhsal hem fiziksel açıdan kendini iyi hissedeceği alanlar yaratmak için sürekli yenilenerek insanları etkilemeye devam ediyor.

Dekorasyon Sanatı 0

Dekorasyon Sanatı 1

Dekorasyon Sanatı 3

Modern ev dekorasyon örnekler için aşağıdaki modelleri de incelemek isterseniz galeriyi tıklayabilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın