En Çok Boyanan Duvar Renkleri 2022 (Resimli Örnekler)

En çok boyanan boya renkleri Marshall Boya, Filli Boya, Permolit Boya ve Dyo gibi birçok markanın 2022 kartelasında kum beji, çakıl taşı rengi, fildişi rengi, lületaşı, meltem, deniz kabuğu, antrasit, mercan, şampanya ve yavruağzı olarak listeleniyor.

En çok boyanan boya renkleri Marshall Boya, Filli Boya, Permolit Boya ve Dyo gibi birçok markanın 2022 kartelasında kum beji, çakıl taşı rengi, fildişi rengi, lületaşı, meltem, deniz kabuğu, antrasit, mercan, şampanya ve yavruağzı olarak listeleniyor.

 

 

Yeni yılın trend boya badana renkleri belli oldu!

Geçtiğimiz senelerde ev dekorasyonunda öne çıkan trend mor renk oldu. Mobilyahocasi.com olarak biz de çoğu dekorasyon severin evinde mor rengi farklı şekilde kombine yapıldığını gördük. Bu sene ise evlerimizin duvarlarını renklendirirken mavinin tonlarında kaybolacağız ve 2023 duvar boyası kartelalarında pastelden koyu tonlara mavinin hakim olduğunu göreceğiz.

 

 

En Çok Kullanılan Boya Renkleri

Doğanın renklerinden ilham alacağımız bu yıl hangi renklerin öne çıkacağına ve bu renkleri hangi aksesuarlarla destekleyecebileceğimizi örneklerle paylaşmaya çalışalım. Öncelikle size maddeler halinde en çok kullanılan boya renklerininden maddeler halinde boya isimlerinden örnekler sunalım. Daha sonra farklı renk tonlarını da örnek resimli olarak başlıklar halinde detaylandıralım. Aşağıda vermiş olduğumuz boya renkleri 2022 yılı için genel anlamda tercih edilen renklerden bazılarıdır. Herhangi bir veri yada istatistik sonucu değildir.

  • Açık Gri Duvar Boyası
  • Bej Duvar Boyası ve tonları
  • Çakıl Taşı Duvar Rengi ve farklı tonları
  • Fil Dişi Duvar Rengi ve kombinleri
  • Buz Mavisi Duvar Rengi
  • Gri Duvar Rengi ve tonları
  • Mercan Duvar Boyası
  • Pudra Duvar Rengi ve tonları
  • Şampanya Duvar Rengi ve farklı seçenekleri

 

 

Mavinin 50 Tonu Duvar Boyama Renkleri

En güzel duvar boya renklerinden biri olan mavi renk; dinginliğin, güven ve sadakatin rengidir. Beyaz, hardal sarısı, roma grisi gibi bir çok renkle kombinleyeceğimiz mavi rengini gece mavisiden pastel maviye kadar bu sene evlerimizde ve iş yerlerimizde mavinin her tonunu görebileceğiz.

 

Koyu Mürekkep Mavisi

Koyu mürekkep mavisi klasik dekorasyon

 

Çok fazla kullanılan bir renk olmasa da aslında gene profesyonellerce çokta tercih edilen bir renk. Ortama güzel bir derinlik kazandıran koyu mürekkep mavisi klasik dekorasyonun özellikleriyle de birebir uyum gösteriyor. Bu yüzden klasik dekorasyonlarda her daim güzel bir alternatif oluşturuyor.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Kömür Mavisi

Mobilya Hocası ekibinin sıklıkla tavsiye ettiği cesaretli tonlar 2023 yılında da moda olacak gibi gözüküyor. Cesaretli tonlardan kaçmamamız gerektiğini bir kere daha hatırlatan bir yıl bu. Kömür mavisi ve şarap renginin tonları evimize hem huzur verici özgün bir dekorasyon aklı katacak.

Kil Taşı Rengi

Kil taşı rengi

Kil taşı rengi duvar boyasına bu sene sıkça rastlayacağız, doğadan esinleneceğimiz bu sene favori rengimizin asıl adı mağara kili olarak geçiyor. Kiremit kızılına yakın bu ton hollere ve yatak odalarına sıcacık bir görünüm kazandıracak. En çok tercih edilen diğer bir renk de toprak tonları olacak. Salon ve mutfağınızda toprak tonları kullanarak doğanın esintilerini evinize taşıyın.

 

   

Natural Tonlar ile Evimizi Canlandıralım

Doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan ve canlı renkler tercih eden biriyseniz 2022 duvar boyası renkleri tam size göre! Kırmızıdan yeşile evinizde dört mevsimi yaşatacak renk kartelalarıyla karşılaşacaksanız. Tüm tutkunuzu ve enerjinizi evinizin duvarlarına yansıtabilirsiniz.

Koyu Yeşil

Klasik dekorasyon için son renk önerimiz ise koyu yeşil. Kullanıldığı oraya farklı bir hava katan koyu yeşilin kombini biraz zor olabiliyor. Doğru parçalarla kombinlemek ve bazen de yeşilin koyuluğunu kırmak adına açık renkleri de bölgesel olarak kullanmak gerekebiliyor. O yüzden dikkatli olunmasında fayda var.

Huzurlu ve Yumuşak Pastel Tonları

Yumuşak geçişler ve soft tonlar! Bu sene bu renkleri büyük alanlarda değil hol, çocuk odası, yatak başlığı arkası ya da giyinme odası gibi alanlarda pastelin dinlendirici ve sakinleştirici etkisinden faydalanmak için kullanacağız.

Beyaz İle Gelen Ferahlık

Bedroom design

En çok kullanılan boya renkler içinde klasik dekorasyon için her ne kadar ideal bir tercihmiş gibi görünmese de aslında beyaz profesyoneller tarafından klasik dekorasyonda sıklıkla tercih ediliyor. Buradaki amaç gösterişli mobilyaları ön plana çıkartabilmek ve duvarların bir nevi fon görevi görmesi. Bu yüzden de duvar rengin için beyaz güzel bir seçim.

 

Kahverengi

En çok boyanan duvar renkleri deyince kahverenginin tonları ilk aklımıza gelen seçeneklerden olur hiç şüphesiz. Klasik dekorasyonun vazgeçilmezi olan kahverengi, isterseniz mobilyalarda isterseniz de duvarlarda başarılı sonuçlar verecektir. Dekorasyonun uygulanacağı oda yeteri kadar büyükse, buraya bir ahenk kazandırmak adına kahverengi iyi bir tercih olacaktır.

 

Kum Beji

En çok boyanan duvar renkleri için örnek vereceğimiz bir diğer renk de kum bejidir. Aşağıda örnek olarak yayınladığımız Filli Boya’nın kum beji rengidir. Siz de alternatifleriniz arasında kum beji iç duvar rengi olarak değerlendirebilirsiniz.

Hemen her dönme popüler bir tercih olan klasik dekorasyon son yıllarda iyiden iyiye tercih edilir hale geldi. Birçok evde karşımıza çıkan klasik dekorasyonda en çok kafaları karıştıran şey ise duvarlarda hangi rengin tercih edileceği oluyor. Bu konuda birkaç püf noktaya değinmek istiyoruz.

 

 

 

Dyo iç mekan boya renkleri

 

Filli Boya Renk Kartelası

Filli boya renk katoloğuna bakarak sizlerde istediğiniz türden renkleri birlikte bulabilirsiniz.. Ayrıca boyada yüksek kapatma özelliği yanı sıra zeminleriniz için yapışan ve kolayca yayılan silikonlu boya özellikleri de bulunuyor… Ayrıca mat, saten ve plasmat türünde olan farklı çeşitleri ile Filli boya renk katolığundan evlerinizin içi ve dış cepheleri için boya seçenekleri de bulabilirsiniz…

Odalarınızın eskimiş, gevşek ve dökülen boyaları varsa bunları kazıyarak temizleyin ve sonrasında boya ile birlikte astar uygulanacak yüzeylerinizin temiz olmasına özen gösteriniz.. Daha sonra ise tozsuz temiz olan bu yüzeyleriniz için hava akımı ve çok rüzgar olmayan bölgeler olması gereklidir…. Ayrıca Filli boyalar ile birlikte fiyatlarına göre de farklı ve seçimleri vardır…

 

 

 Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri (tıklayın) 

 

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın