En Çok Kullanılan Boya Renkleri

779

En çok kullanılan boya renkleri Marshall Boya, Filli Boya, Permolit Boya ve Dyo gibi birçok markanın 2020 kartelasında kum beji, çakıl taşı rengi, fildişi rengi, lületaşı, meltem, deniz kabuğu, antrasit, mercan, şampanya ve yavruağzı olarak listeleniyor.

Kum Beji: Aşağıda örnek olarak yayınladığımız Filli Boya’nın kum beji rengidir. Siz de alternatifleriniz arasında kum beji iç duvar rengi olarak değerlendirebilirsiniz.

Hemen her dönme popüler bir tercih olan klasik dekorasyon son yıllarda iyiden iyiye tercih edilir hale geldi. Birçok evde karşımıza çıkan klasik dekorasyonda en çok kafaları karıştıran şey ise duvarlarda hangi rengin tercih edileceği oluyor. Bu konuda birkaç püf noktaya değinmek istiyoruz.

Beyaz: En çok kullanılan boya renkler içinde klasik dekorasyon için her ne kadar ideal bir tercihmiş gibi görünmese de aslında beyaz profesyoneller tarafından klasik dekorasyonda sıklıkla tercih ediliyor. Buradaki amaç gösterişli mobilyaları ön plana çıkartabilmek ve duvarların bir nevi fon görevi görmesi. Bu yüzden de duvar rengin için beyaz güzel bir seçim.

Koyu mürekkep mavisi klasik dekorasyon

Koyu Mürekkep Mavisi: Çok fazla kullanılan bir renk olmasa da aslında gene profesyonellerce çokta tercih edilen bir renk. Ortama güzel bir derinlik kazandıran koyu mürekkep mavisi klasik dekorasyonun özellikleriyle de birebir uyum gösteriyor. Bu yüzden klasik dekorasyonlarda her daim güzel bir alternatif oluşturuyor.

Kahverengi: Klasik dekorasyonun vazgeçilmezi olan kahverengi, isterseniz mobilyalarda isterseniz de duvarlarda başarılı sonuçlar verecektir. Dekorasyonun uygulanacağı oda yeteri kadar büyükse, buraya bir ahenk kazandırmak adına kahverengi iyi bir tercih olacaktır.

Koyu Yeşil: Klasik dekorasyon için son renk önerimiz ise koyu yeşil. Kullanıldığı oraya farklı bir hava katan koyu yeşilin kombini biraz zor olabiliyor. Doğru parçalarla kombinlemek ve bazen de yeşilin koyuluğunu kırmak adına açık renkleri de bölgesel olarak kullanmak gerekebiliyor. O yüzden dikkatli olunmasında fayda var.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın