Oturma Odası Alçıpan Asma Tavan Modelleri 2022

 

Oturma odası alçıpan asma tavan modellerinin, normal tavanlara göre çok daha şık durduğunu hepimiz biliriz. Bu dekor modelleri daha çok, salon, yatak odası ve mutfaklarda kullanılıyor bulunduğu ortama bambaşka bir ortam hazırlar. Tabii eğer asma tavanın içine koyacağınız aydınlatma da çok önemlidir. Sayfamızı ziyaret edenlere tavsiyemiz eğer, salonunuza bir masraf yapacaksanız, kaliteli ve işçiliği iyi olan modeller seçin.

 

 

Saraylardan esinlenilen asma tavanlar eskiden çokça kullanılırdı. O ihtişam ve görkemli duruşuyla herkesin gönüllerini fethetmeyi başardı. Bu asma tavanlar tarzlara göre de ayrılırlar. Her tarza uygun şekilde asma tavanlar yapılır. Modern seçenekleri ile ofislerde, evlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Evimize gelen misafirimiz alçıpan asma tavanımızı görünce bizim evlerimize imrenmeye başladı ve alçıpan asma tavanlar herhangi bir yapıda günümüzün her alanında görmeyi mümkün kılmıştır.

Her Tarza Uygun Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Dekorasyon anlamında kullanılan alçıpan asma tavanlar her tarza uygun olarak yapılmaktadır. Günümüzde dekoratif amaçlı kullanılan bu modeller için ev içi dekorasyonunuzu da iyi tamamlamanız gerekmektedir. Örneğin evinizde ahşap mobilyalar kullanıyorsanız asma tavanınızı da bu şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Biz Evde Mimar olarak sizlere hizmet dışında da önerilerde bulunuyor olacağız.

Klasik Tarz Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Klasik tarz belki de evlerde en çok kullanılan tarzdır. Bu tarz mobilyalarda kullanılmasının dışında lambaderinize kadar evinizde bulunan her eşyanın da bu tarza uygun olması gerekir ki evinizde mükemmel sonuçlar yakalayabilin.

Minimal Tarz Alçıpan Asma Tavan Modelleri

 

Günümüzde artık insanlar minimalizme doğru dönüş gösteriyor. Bu evde ne kadar az eşya o kadar rahatlık felsefesinden doğmuştur. Günümüz gençleri de artık evlerini daha minimal tarzda tasarlıyor. Eski zamanlarda olduğu gibi artık çok fazla eşya alma alışkanlığı yok. Bu da doğal olarak fazla tüketimi sekteye uğratan bir şey. Dekorasyon amaçlı bu evlerde asma tavanlar kullanılıyor. Şimdi gelin minimal tarzı benimseyen günümüz gençlerinin asma tavan modellerine bakalım.

Rustik Tarz Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Rustik tarzın bir nebze de olsun klasikten esinlenen yanları vardır ama bu klasik tarz ile aynı demek değildir. İkisi karıştırılmamalıdır. Doğal beslenmeyi, doğal yaşamın destekleyicisi insanlar evlerinde dekoratif amaçlı alçıpan asma tavan modellerini uygularlar ve ev içi dekorasyonu ile de aynı uyum içerisindedir.

Diğer bir yandan da bu rustik stili benimseyen kişiler modern bir salon ile kombinasyon yapabilirler. Eviniz rustik stil ise her detayına kadar rustik tarzını yansıtmak gibi bir şey olmasa da olur. Şimdi size bu tarzın harika asma tavan modellrini gösterelim.

Neden Asma Tavan Modelleri Tercih Ediliyor?

Alçı asma tavan modellerinin en çok kullanılmasının sebebi dekorasyon amaçlı kullanılıyor. Özellikle eski zamanlara duyulan özlemden yola çıkılarak günümüzde asma tavan modelleri çok rağbet görüyor. Türkiyede insanlar dekorasyonu ve süsü çok sever. Evin yer kısmında hep güzel eşyalar var ama tavan boş. Biz süsü seven insanlarız. O yüzden de eski zamanların saraylarını biz de evlerde yaşatmaya karar kıldık.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Ayrıca boya badana yapılırken alçı alçıpan uygulamasını da evinizde aynı anda yaptırırsanız sizin için daha kolay ve temiz bir şekilde sonuçlanacaktır. Biz de evleri güzelleştirmeye her geçen gün daha da yaklaşıyoruz.

Misafir Odası Asma Tavan Örneklerini

Ev dekorasyonunun artık olmazsa olmazı haline gelen gergi tavan geleneği günden güne gelişerek ilerliyor. Her geçen gün yüzlerce seçeneği çoğalan bu dekoratif parçalar özellikle kadınların ilgisini çekiyor ve sürekli değişim isteyen hanımlar için bulunmaz fırsatlar oluyor. Siz de evliliğinize farklı bir açıdan bakmanız gerektiğine inanıyorsanız misafir odasına yapacağınız bu değişimlerle hayatınıza biraz renk katabilirsiniz. Burada örnek olarak sunduğumuz yatak odası misafir odası asma tavan modelleri ile siz de kendi tarzınızı seçebilirsiniz.

 

 

   

Modern asma tavan yaptırmak isteyenlere bu modeldeki gibi farklı renklerden kombine edilmiş, parçalı kısımlar şekilden bir dekor tavsiye edebilir. Bu tarz modeller aynı zamanda ışıklandırma noktasında da ciddi bir hava katar.

 

 

Dekoratif asma tavan ev dekorasyonunda en fazla ön plana çıkan tasarım örnekleri arasında yer almaktadır. Asma tavan dekoru yapılırken odanın kullanım amacına uygun olarak tasarım hazırlanmaktadır. Eğer özel bir asma tavan dekorasyonu istiyorsanız bu konuda uzman bir mimara kişiye özel çizim yaptırarak dilediğiniz tavan şekline sahip olabilirsiniz.

 

 

Açık renkli bir gergi asma tavan ile evinizi ferah hala getirebilirsiniz. Kenarlar ışıklandırmalar ve üçlü bir koltuk karşısında TV ünitesi güzel bir takım olur.

 

 

Modern Ev Asma Tavan Modelleri

Modern ev dekorasyonu biraz da spor renkleri ve çizgileri yansıtan bir tarzdır. Ağır ve koyu renkler yerine daha çok açık renk ve pastel renkler tercih etmelisiniz. Bej yada krem rengi kullanıyorsanız arada yeşil, mavi ve turuncunun farklı tonları ile hareket katabilirsiniz. Aydınlatma ve aksesuarlarda da renk ve tarz uyumuna dikkat ederseniz modern bir hava yakalarsınız. Bunun için modern asma tavanları da daha çok oval görünüme sahip tarzlardır.

 

 

2022 oturma odası asma tavan modellerinde her oda için farklı bir tasarım seçeneğini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tavan ve duvar dekorunu kombin yaparak kullanabilirsiniz. Asma tavan resimlerinde bulabileceğiniz birbirinden güzel örnekler ile en moda tasarımları yakından takip edebilirsiniz.

 

 

Oda Bütünlüğüne Dikkat Edin

Ev dekorasyonu yapmak aslında biraz bilgi işi. Sadece beğenilen modelleri seçip eve doldurmak yapılan en büyük hatalardan biri. Mağazada hoş duran bir mobilya evinizde hiç şık durmayabilir. Neden? Çünkü salonunuzun ölçüleri mobilyaya uygun olmayabilir. Salonunuz duvar renkleri, beğendiğiniz mobilyaya uygun değildir. Yada asma tavan modeliniz moderndir, siz klasik koltuk almış olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, asma tavandan, perdeye ve parkeye kadar bir uyum olması gerektiğidir. Dekorasyonda uyumu yakalarsanız her şey çok daha şık görünür.

 

 

Oturma odası alçıpan asma tavan dekorasyon modelleri arasında led ışıklar, sarkıt ışıklar ve avizeler ortamı aydınlatmak için kullanılabilir. Duvara uzanan alçıpan şekilleri ile odayı daha da güzel ve aydınlık göstermektedir. Alçıpan ile yapılan tavan dekorasyonunda alçılar ile çeşitli desenler ve şekiller verilebilir.

 

 

Salon Tavan Aydınlatma Modelleri  (tıkla)

 

Tüm örnekler incelemek için aşağıdaki galeriyi ziyaret edin.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın