Dekorasyon Blogları & Güzel Ev Dekorasyon Siteleri

Dekorasyon blogları, yaşam alanlarının dekorasyonunda günümüzde en çok yararlanılan kaynaklardır. Birçok tecrübe içeriyor olmalarının yanı sıra dekorasyon bloglarının sağladığı ipuçları, yaşam alanı dekorasyonunda önemli düzeyde ilham kaynağı olabilir. Dolayısıyla dekorasyon bloglarının takip edilmesi yeni ve yaratıcı fikirler için oldukça doğru bir seçenektir.

 

Ev dekorasyon bloglari

 

Günümüzde pek çok farklı dekorasyon blogunun olması, ev dekorasyonunda farklı fikir arayışında olanlar için önemli bir avantajdır. Her bir blog yeni bir tecrübe ve dolayısıyla yeni bir fikir anlamına gelir. Bununla birlikte dekorasyon alanında blog sayısının yüksek düzeyde olması, hangisinin takip edilmesi gerektiği konusunda bazı sorunları da beraberinde getirir.

 

nostalji ev dekorasyonu KTpCh

 

Herkes tarafından bilinen ve yaratıcı içerikler ile tanınan dekorasyon blogları, klasikleşmiş dekorasyon konseptleri hakkında önemli detaylar sağlar. Bununla birlikte daha özgün ve yaratıcı konseptleri belirlemek isteyenlerin perspektifini geniş tutması ve daha az bilinen kaliteli blogları takip etmesi gerekir. Burada literatür taraması yaparken yabancı kaynaklara yönelmek, ufuk açıcı olacaktır.

Bohem tarz ev dekorasyonu

 

Güzel Ev Dekorasyon Siteleri

 

Güzel ev dekorasyon siteleri, her tarzdan estetik talebe cevap verebilecek içerikleri bünyelerinde barındırır. Farklı yaklaşımların bir arada benimsendiği bu sitelerde herkesin kişisel estetik anlayışını yansıtabileceği içerikler bulunur. Dolayısıyla özgün ve iddialı bir yaşam alanı dekorasyonu için daha önce ürettikleriyle kendisini kanıtlamış web siteler tercih edilebilir.

 

nostalji ev dekorasyonu fy6hf

 

Aynı zamanda en iyi ev dekorasyon siteleri, eşya tasarımı konusunda da önemli bilgilerin edinilebileceği platformlardır. Ev ortamında kullanılmayan ya da deforme olarak eskimiş her türden ürünü gerçek bir dekorasyon objesi olarak kullanmak yine bu sitelerden elde edilen deneyimle mümkündür.

 

ikea ev dekorasyonu vrOJV

 

Bununla birlikte hangi web sitenin ya da blogun tercih edileceği herkes tarafından merak konusudur. Güzel ev dekorasyon siteleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Pinterest
 • Houzz
 • Freshome
 • Mymove
 • Dornob
 • Savy Home Blog
 • House Beautiful
 • Arkitera
 • Amber İnterior Design
 • Old Brend New

Tüm bu platformlar, ev dekorasyonunda öncü platformlardır. En iyi ev dekorasyon fikirleri ve eşya tasarımları için bu sitelerde yer alan içeriklerin takip edilmesi yeterli olacaktır.

 

Muhteşem otantik ev dekorasyonları

   

 

Ev Dekorasyon Sitesi

Ev dekorasyon sitesi, herkesin yaşam alanını kendi tarzına en uygun şekilde dizayn edebilmesi amacıyla içerik üreten web sitelerdir. Evler, çalışma alanları, bahçeler, dış mekanlar, iç mekanlar v.b. türden her yaşam alanın dekorasyonu için orijinal fikirler geliştiren ev dekorasyon sitelerinin bir diğer işlevi de trend dekorasyon fikirlerini kullanıcılarla buluşturmaktır.

Özellikle son dönemde yaygın olarak tercih edilen birçok ev dekorasyon konsepti bulunmaktadır. Söz konusu konseptleri;

 • Klasik tarz ev dekorasyonu,
 • Avangaard tarz,
 • Contemporary,
 • Minimalist ev dekorasyonu,
 • Geleneksel yaklaşımların benimsendiği ev dekorasyonu,
 • Geçiş dönemi ev dekorasyonu,

Tüm bunlar yaşam alanlarında iç mekanlar için günümüzde klasikleşerek trend haline dönüşmüş dekorasyon yaklaşımlarıdır. Aynı zamanda dış mekanlar ve bahçeler için de ev dekorasyon sitesi içerisinde son derece orijinal konseptler yer alır.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Otantik ahşap ev dekorasyonu

 

Ev Aksesuarları Siteleri

Ev aksesuarları siteleri, dekorasyon üzerine içerik üreten platformlardan farklı olarak ev aksesuarlarına yönelir. Bu tarz platformlarda öncelik en düşük maliyetlerle en kreatif aksesuarların geliştirilmesidir. Aynı zamanda bu aksesuarların evin hangi bölümünde ve hangi yöntemlerle kullanılabileceğine dair fikirlere de yine web siteler üzerinden erişim sağlanabilir.

Ev aksesuarları oluşturma ve yeniden geliştirme sürecinde yabancı içeriklerin takip edilmesi önemli düzeyde yaratıcı sonuçlar vadeder. Günümüzde en çok ilgi gören ev aksesuarları siteleri;

 • Freshome
 • Etsy
 • DecorBlog
 • Home Adore
 • Home Made Modern
 • DecorBlog

Şeklinde sıralamak mümkündür. Bu platformların hemen tamamı, ev aksesuarları geliştirme ve yeniden üretime katkı sağlama konusunda birçok içerik üretmiştir. En trend ve beğenilen içeriklere belirtilen platformlar aracılığıyla ulaşım sağlanabilir.

 

Otantik ev dekorasyonu

 

Mobilya Blogları

Mobilya blogları, ev dekorasyonunda mobilyaların merkeze alındığı fikirlerle kullanıcılara oldukça iddialı konseptler sunar. Yaşam alanı dekorasyonunda en önemli parçalar, her zaman mobilyalardır. Bütün bir ev dekorasyonun ve genel konseptin üzerine geliştirilebileceği mobilyalar, tüm ambiyansı belirleme konusunda son derece özel bir yere sahiptir.

Dolayısıyla ev dekorasyonu yaparken en çok dikkat edilmesi gereken durum, mobilya tercihi ve mobilyaların genel dekorasyondaki konumudur. Bu noktada profesyonel ve trend yaklaşımları benimsemek için mobilya blogları takip edilebilir. Ayrıca mobilya bloglarında üretilen içerikler önemli düzeyde deneyime dayanır. Bu kapsamda mobilya bloglarında ev dekorasyonuyla ilgili birçok ipucu alınabilir.

 

Otantik ev dekorasyonu nasıl olmalı

 

Yabancı Ev Dekorasyon Siteleri

Yabancı ev dekorasyon siteleri yenilikçi ve özgün çözümler talep edenler için adeta bir seçenek havuzudur. Oldukça geniş yelpazeli dekorasyon türlerini ve konseptlerini bünyelerinde barındıran bu platformlar, özellikle ev dekorasyonunda acemi olanlar için oldukça idealdir. Günümüzde geniş bir takipçi kitlesine hitap eden pek çok yabancı ev dekorasyon platformları bulunmaktadır.

Söz konusu yabancı ev dekorasyon siteleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • City Farm House
 • Vivense
 • One Kingas Lane
 • Room Eny
 • Home Designing
 • Homesthetics
 • İnterior Zine

Gibi platformlar günümüzde en çok ziyaret edilen yabancı ev dekorasyon platformlarıdır. Bu platformlar yenilikçi, çağdaş ve modern dekorasyon anlayışlarını yansıtan içerikleriyle trendleri belirleme konusunda da oldukça güçlü bir altyapıya sahiptir.

 

ferah ev dekorasyonu

 

En İyi Dekorasyon Siteleri

En iyi dekorasyon siteleri, ev dekorasyon sürecinin her bir aşaması için ürettikleri özel çözümlerle kullanıcılara önemli düzeyde katkı sağlar. Ev dekorasyonu her ne kadar dışarıdan bakıldığında basit bir süreç gibi görünse de oldukça zorlayıcı içeriklere sahiptir. Özellikle kreatif, estetik, şık ve bütünlüklü bir dekorasyon talep ediliyorsa doğru ürünlerin ve renklerin bir arada kullanılması gerekir.

Bu doğrultuda en bütünlüklü ve estetik olarak dikkat çekici ev dekorasyonu için klasik yaklaşımların ve çağdaş trendlerin takip edilmesi önemlidir. Renk uyumu, mobilya tercihi, aksesuar kullanımı ve benzeri her türden ev dekorasyonu aşamasının en doğru şekilde planlanabilmesi için olabildiğince geniş yelpazeli bilgiye sahip olunmalıdır.

 

ferah ev dekorasyonu 67Zwd

 

İç Dekorasyon Siteleri

İç dekorasyon siteleri, yaşam alanı dekorasyonunda içerik üreten diğer platformlardan farklı olarak sadece iç dekorasyona odaklanır. İç dekorasyon büyük oranda ev gibi yaşam alanlarını içerdiği gibi ofis, büro ya da iş yeri gibi alanların dekore edilmesini de kapsar. Dolayısıyla yaşam her alanında iç dekorasyona yer vardır denilebilir.

İç dekorasyonda en çok dikkat edilmesi gereken durum, dekorasyonun hangi amaçlar için talep edildiğidir. İş yeri, ofis, büro ya da şirket gibi iş alanlarında tercih edilen iç dekorasyonun belli bir konsept içermesi gerekir. Aynı zamanda bu tarz mekanlardaki dekorasyon, konfor bakımından da yüksek standart vadetmelidir.

Bunun yanı sıra iç dekorasyon siteleri otel, restoran ve kafe gibi kamusal alanların iç dekorasyonlarını en iyi şekilde geliştirme konusunda da ipuçları sunar. Başta oteller olmak üzere konaklama alanlarında konfor kadar bütünlüklü bir estetik de önem arz eder. Dolayısıyla tüm bu hizmet alanlarında uyumlu, şık, bütünlüklü ve iddialı bir dekorasyonun benimsenmesi oldukça önemlidir.

 

ikea ev dekorasyonu fUyQR

 

Ev Tasarım Siteleri

Ev tasarım siteleri, insan yaşamının en önemli yaşam alanı olan evlerde en doğru dekorasyonun geliştirilebilmesini sağlar. Bunun için farklı dekorasyon yaklaşımlarını kullanıcılarıyla buluşturan ev tasarım sitelerinin aynı zamanda tamirat ve onarım gerektiren bazı dekorasyon fikirlerine ev sahipliği yaptığı da söylenebilir.

Örneği klasik bir dekorasyon platformu doğrudan evin içerisinde yer alan mobilya, eşya ve aksesuarların uyumlu bir şekilde kullanılmasına odaklanırken ev tasarım siteleri, evin mimari tasarımıyla da ilgilenir. Yeni bir odanın inşası, bahçenin mimari dizaynı, balkonlarda yeni konsept geliştirme gibi fikirler ev tasarım siteleri aracılığıyla elde edilebilir.

 

ferah ev dekorasyonu LyTyq

 

En İyi Ev Dekorasyon Siteleri

En iyi ev dekorasyon siteleri genel hatlarıyla iki başlık altında incelenmelidir. Türkiye’de birçok farklı ev dekorasyon platformu bulunduğu gibi özellikle Avrupa başta olmak üzere dünyada da oldukça profesyonel içerik üreten platformlar bulunur. Dolayısıyla ev dekorasyonuyla ilgili araştırma yaparken sadece Türkiye’ye odaklanmak doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Türkiye’den de oldukça geniş bir takipçi kitlesine sahip olan bazı yabancı dekorasyon platformları bu noktada tercih edilebilir. Yenilikçi fikirleriyle ön plana çıkan bu platformlar, en yeni dekorasyon tarzlarına hakim olma konusunda da avantaj sağlar. Aynı zamanda çağdaş ve modern bir ev dekorasyonu için de bu tarz platformlara yönelim gösterilmelidir.

 

Bohem tarz ev dekorasyonu

 

Oda Dekorasyon Siteleri

Oda dekorasyonu, yaşam alanı konsepti geliştirirken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Bu kapsamda oda dekorasyon siteleri ile en doğru dekorasyon yaklaşımlarını benimsemek mümkündür. Doğru bir araştırma ile herkesin oda dekorasyonu geliştiren siteler aracılığıyla kendi tarzına en uygun dekorasyon fikirlerine sahip olması mümkündür.

Dijital dünyada birçok oda dekorasyon platformunu keşfetmek de olanaklıdır. İnternetin bu sonsuz gücünden faydalanarak, klasik dekorasyon yaklaşımları benimsenebilir ya da tamamen özgün bir konsept geliştirmek için ilham alınabilir. Özellikle yeni bir konsept geliştirmek isteyenlerin geniş yelpazeli bir araştırma gerçekleştirmesi önerilir.

 

iskandinav ev dekorasyonu hYLbX

 

Ev Dekorasyon Blogları

Ev dekorasyon blogları, web sitelerden farklı olarak deneyim ve tecrübenin daha fazla ön planda olduğu platformlardır. Web siteleri, çoğunlukla profesyonel ekipler tarafından yönetilirken bloglar, büyük oranda amatör kişilerin kendi deneyimlerini aktardığı platformlardır. Deneyimlerin ve tecrübelerin doğru şekilde anlaşılması en az profesyonel yardım almak kadar önemlidir.

Ayrıca bazı durumlarda bloglar, belli bir alanda özel uzmanlığı bulunan kimseler tarafından da yönetilebilir. Yani takip edilen ev dekorasyon blogları, dekorasyon konusunda uzmanlaşmış ya da eğitim almış olan kimselerin deneyimlerini aktarıyor olabilir. Bu doğrultuda ev dekorasyonunda blog takip ederken öncelikli olarak blogun yöneticileri ve editörleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Dekorasyon konusunda uzman ya da eğitimli kişiler tarafından oluşturulan bloglar, her zaman daha efektif sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Bu alanda uzmanlaşmış blog yazarları, ev dekorasyonunun geçirdiği tarihsel sürece hakim olmakla birlikte yenilikçi ve modern fikirler üretme konusunda da yeterli bilgiye sahip olacaktır.

 

nostalji ev dekorasyonu QRAW3

 

Yabancı Dekorasyon Siteleri

Yabancı dekorasyon siteleri, çok daha geniş kitlelere hitap ediyor olmaları nedeniyle oldukça iddialı içerikler üretir. Özellikle İngilizce dilinde içerikler üreten web siteler, geniş bir kitleye ulaşıyor olmaları nedeniyle daima kapsayıcı olmalıdır. Yani, bu platformlar aracılığıyla trend dekorasyon fikirlerinin takip edilmesi mümkündür.

 

Ev bahçe dekorasyonu

 

Bununla birlikte ev dekorasyonunda daha özel ve özgün bir konsept belirlemek isteyenlerin ise kendi tarzlarını yansıtacak içerikleri profesyonel yaklaşımlarla harmanlamaları gerekir. Renk tercihi, dekorasyon kullanılacak parçaların uyumu, perde ya da mobilya tercihleri gibi doğrudan dekorasyonu etkileyecek unsurlar konusunda farklı fikirlerin alınması yararlı olacaktır.

 

country ev dekorasyon p5sSe

 

Ev Dekorasyon Hobi Blogları

Ev dekorasyon hobi blogları, çoğunlukla küçük uğraşılarla ev dekorasyonunda kullanım için dekoratif ürün üretimini sağlayan platformlardır. Basit malzemeler kullanılarak etkileyici ürünler geliştirebilme imkanı sağlayan bu bloglar, kısa süre içerisinde yaşam alanında emek ile üretilmiş oldukça iddialı parçaların kullanılabilmesini sağlar.

Aynı zamanda ev dekorasyonunda hobi bloglarının bir diğer avantajı da düşük maliyetlerle işlevsel ürünlerin üretiliyor olmasıdır. Normal şartlar altında oldukça maliyetli olabilecek birçok ürün ev dekorasyon hobi blogları tarafından oluşturulan içeriklerle son derece düşük maliyetlerle geliştirilebilir. Ayrıca dekoratif bir ürün üretirken, herkesin bu süreçte eğlenceli vakit geçirmesi de mümkündür.

 

Bohem tarz ev dekorasyonu

 

Ev Tasarım Sitesi

Ev tasarım sitesi aracılığıyla ev dekorasyonunda ve konseptinde benzersiz bir tarzın benimsenmesi mümkündür. Kişisel tarzını en iyi şekilde ifade etmek isteyenler için de ev tasarım sitelerin oldukça işe yarar içerikler bulunur. Bunun yanı sıra ev dekorasyon fikri geliştirirken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konular hakkında da bu platformlar sayesinde bilgi edinilebilir.

Ayrıca ev tasarımında dikkat edilmesi gereken püf noktalar için de yine tasarım sitelerinin sağladığı içeriklerden yararlanmak olanaklıdır. Bu platformlarda hazır olarak oluşturulan şablonlar, ilham kaynağı olabilir ya da edinilen bilgiler ışığında tamamen kişiye özel ve kişinin estetik tarzını yansıtan yeni tasarımlar geliştirilebilir.

 

Bohem tarz ev dekorasyonu

 

Ev Dizayn Sitesi

Ev dizayn sitesi, yaşam alanlarının sil baştan tasarlanmasına ilişkin detaylı bilgilerin paylaşıldığı platformlardır. Evlerdeki tüm bölümlerin her biri için özel tasarımlar ev dizayn sitelerinde yer alır. Yatak odası, çocuk odası, bebek odası, salon, banyo, mutfak, tuvalet gibi ev bölümlerinin her biri için ayrı ayrı tasarımlar ve konseptler bu tarz platformların ürettiği içerikler takip edilerek elde edilebilir.

Aynı zamanda ev dekorasyonunda bütünlüğü yakalamak da oldukça önemlidir. Dolayısıyla ayrı ayrı her bir oda için dekorasyon tarzı geliştirirken bütünlüklü bir konseptin belirlendiğinden emin olunmalıdır. Ev dizayn siteleri yaşam alanlarındaki her bir bölümün birbiriyle ilişkili olarak dizayn edilmesine dair önemli bilgiler de sağlayacaktır. Böylelikle bütünlüklü, iddialı, estetik ve yenilikçi bir konseptte ev dekorasyonuna sahip olunarak özgün bir tarz benimsenebilir.

 

az esya ile ev dekorasyonu OySmC

 

En Ucuz Ev Aksesuar Siteleri

En ucuz ev aksesuar siteleri, düşük maliyetlerle kullanılmayan eşya, ürün ya da benzeri parçalardan kreatif tasarımlar elde edilmesini sağlar. Böylelikle ev dekorasyonuna katkı sağlandığı gibi oldukça düşük maliyetlerle kullanılabilir ürünler elde edilmesi de mümkün hale gelir. Aynı zamanda ucuz ev aksesuarlarının geri dönüşüme tabii ürünler kullanılarak yapılması da mümkündür.

Düşük bütçeli ev aksesuarı sahibi olmak için trendleri takip etmek isteyenlerin tercih edebileceği birçok web site vardır. En ucuz ev aksesuar siteleri ile oldukça düşük maliyetlerle ya da herhangi bir maliyet oluşmadan en iyi aksesuarların geliştirilmesi mümkündür. Özellikle geri dönüşüme tabii ürünlerle yapılan uygulamalar oldukça etkileyici sonuçlar vadeder.

 

Bohem tarz ev dekorasyonu

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın