En Kaliteli Boya Markası Hangisi

9.054

İç mekan duvar için saten, yağlı, desenli, slikonlu, plastik, mat ve parlak boyalar gibi çeşitleri bulunan Türkiye’nin en iyi boya markası hangisi şeklinde araştırma yapıyorsanız en kaliteli markalar hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hangi marka boya almalıyım 2019

Badaboya yapacak kişinin ilk aklına gelen soru: Hangi marka boya iyisi? Öncelikle hangi tür boya alacağınıza dair bilgi edinmelisiniz. Örneğin plastik boya alacaksınız. Plastik boyanın özelliği adından da anlaşılacağı gibi plastik gibi bir görüntüsü vardır. Rahat silinir. Diğer boyalara göre daha kullanışlıdır.  Boya türüne karar verdikten sonra, hangi markayı seçeceğinize karar vermelisiniz. İşte bazı boya markaları:

  • Dyo
  • Marshall
  • Filli boya
  • Juton
  • Polisan
  • Permolit
  • Jotun

Bu markalar içinde piyasada en kaliteli olarak Dyo, Marshall ve Filli Boya duvar boyası markaları geçmektedir. Bu üç markadan birini tercih edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda en önemli noktalardan birisi olan boyada, hangi markayı seçeceğinizin büyük önem arz ettiğini unutmayın. İşçilik kadar boyanın markası ve kalitesin de önemli olduğu için kaliteli boya üreticileri hakkında kısa bir değerlendirme yapmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Hangi marka boya daha kaliteli?

Evinizi yada odanızı boyayacaksınız. Fakat hangi marka alacağınıza dair çelişki içinde kaldınız. Bu konuyla ilgili size tavsiyemiz boya almadan önce sosyal medya ve forumlar üzerinden araştırma yapmanız. Hangi duvara, hangi renk boya ve hangi marka almanız gerekiyor? Bununla beraber yağlı boya mı? plastik boyamı almalısınız? Tiner ne kadar almalısınız? gibi konuları araştırın.

Marshall Boya: Boya dendiğinde akla ilk olarak gelen isimlerden birisidir Marshall. Bu alanda kaliteli isimlerden birisi olan Marshall özellikle iç mekan boyaları konusunda zirvedeki isimlerden birisi. Evin içini boyamayı planlıyorsanız Marshall doğru adres olabilir. Ayrıca her bütçeye uygun boya seçeneklerini de sunuyor olması sizler için avantaj.

Marshall Boya Modeli

Jotun Boya: Dünya çapında prestije sahip olan Jotun, söz konusu dış mekan boya olduğunda bu alandaki lider diyebiliriz. Dünya genelinde birçok önemli yapının dış cephe boyasını üstlenen firma bu alanda tecrübesi ve kalitesiyle fark yaratacak cinsten başarılı işlere imza atıyor. En iyi iç cephe boyası hangisi forum araştırması yaptığınızda bolca karşınıza çıkacak bir marka.

Jotun Boya Modelleri

Polisan Boya: Boya sektörünün başarılı isimlerinden olan Polisan, hem iç mekan hem de dış mekanda tatmin edici düzeyde kaliteye sahip boyalarla biliniyor.Yani boyama işleminin nereye uygulanacağı fark etmeksizin bir nevi gözünüz kapalı güvenebileceğiniz marka olarak gösterebileceğimiz Polisan’ın ürün skalası da bir hayli geniş.

Polisan Açık Renk Boya

Filli Boya: Filli Boya kaliteli ürünleri sayesinde sektörün önemli aktörlerinden birisi olmayı başardı. Hemen her bütçeye uygun ürün çeşitliliği sayesinde kaliteden çok ödün vermeden daha uygun fiyatlı boyalara da ulaşabilmenizin önünü açıyor.

Filli Boya Modelleri

Duvar boyası alırken dikkat etmeniz gereken bir konu da, kutu üzerinde bulunan renk ile aynı rengi bulamayabiliyorsunuz. Bunun sebebi kalitesiz duvar boyası markasıdır. Fakat sizin zemin rengi de önemlidir. Siyah rengi üzerine beyaz atmak isterseniz bu biraz sıkıntılı olabilir.

En iyi iç cephe boyası hangisi?

Bu konuda size DYO BOYA’yı tavsiye edebiliriz. Doğalgaz Türkiye’ye gelmeden önce soba ile ısınma yaygındı. Sobalardan çıkan tozlar isler iç mekanda ve iç cephe duvarlarına yapışıyor ve duvar boyalarını bozuyordu. Doğalgaz 2019 ile beraber Türkiye’nin neredeyse tüm şehirlerinde yaygın. Bu sebeple yaptığınız boyalar senelerce kullanılabiliyor. Önceden her yıl boya yapma ihtiyacı olduğundan, kalitesiz boya da kullansanız kış aylarında kirleneceğinden çok sorun olmuyordu. Fakat iç cephede bu sorun ortadan kalkınca kullandığınız boyanın ömrü de artmış bulunuyor. O sebeple boya almışken bir kere alın ve kaliteli alın. İç cebphe boyası olarak en iyi markalardan biri Marshall boyadır. Buna ek olarak Polisan ve Fabel‘i de tercih edebilirsiniz.

Gerçek silinebilir özelliğe sahip boyalar, su bazlı saten ve su bazlı sentetik boyalardır. Kutu üstünde silinebilir yazan her duvar boyasına aldanmayın. Duvar boyası alırken, ucuz olduğu için tercihte bulunmayın. Yukarıda belirttiğimiz duvar boyası markalarını tercih edebilirsiniz. Bilmediğiniz markalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Marshall Boya Renk Kataloğu için TIKLAYIN

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın