Türkiye’nin En İyi Mobilya Markaları Listesi 2022 Sıralaması

En iyi mobilya markaları listesi sunacağımız yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda size oldukça önemli bilgiler paylaşacağız. Mobilya almadan önceden buradaki püf noktaları okumadan marka tercihi yapmayın. Öte yandan dikkatli bir şekilde okuyup yazının sonunda fikirlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

En iyi mobilya markaları listesi sunacağımız yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda size oldukça önemli bilgiler paylaşacağız. Mobilya almadan önceden buradaki püf noktaları okumadan marka tercihi yapmayın. Öte yandan dikkatli bir şekilde okuyup yazının sonunda fikirlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

 

En iyi mobilya magazaları

 

Mobilya’da Marka Tercihi Ne Kadar Önemli?

 

Esasında mobilya tercihi yaparken sadece mağazaların yada markaların isimlerine aldanmayın. Çok fazla reklam veren mobilya firmaları, çok kalitelidir şeklinde bir algı var. Bu yanlış. Mobilya seçimi yaparken en doğru tercih tecrübe edinmiş birinin yada daha fazla kişinin tavsiyeleridir. Örneğin: Ben şu firmadan yemek odası takımı aldım, falanca firmadan yatak odası takımı aldım. Hem servislerinden ve hem de ürünlerin kalitesinden memnunum… benzeri yorumlara dikkat edin. Bunun için size en iyi mobilya konusunda doğru fikri yakın çevreniz verir. Eğer yakın çevrenizde aradığınız soruların cevapları yoksa internet ortamında sözlük ve forumlarda ünlü mobilya markaları hakkında arama yapın. Övgü ve şikayetler size fikir verecektir.

 

Modern kanepe takımları

 

Burası Önemli!

 

Öncelikle şunu belirtelim ki; tasarım mobilya markalarının her ürünü aynı kalitede olmuyor. Tabii herşey kalitede bitmiyor. Konfor ve kullanım kolaylığı da çok önemli. Örneğin X firmasının yatak odası takımı çok kaliteli ve kullanışlı. Ama aynı markanın koltuk takımı tasarım açısından harika olup, konfor açısından kullanışlı olmayabiliyor. Bu sebeple yakın çevrenizin yorumları, internet ortamında kullanıcı yorumlarına dikkat edin bununla berabar ürünleri test etmeyi de ihmal etmeyin. Alacağınız marka yada modeli mağazadaki örneğini görün ve test edin.

Bu yazımızda paylaşacağımız fikirler doğrultusunda daha verimli bir alışveriş yapacağınıza emin olabilirsiniz.

 

En sağlam mobilyalar

 

En Kaliteli Mobilya Markaları Neye Göre Belirleniyor?

 

Bir mobilyanın ne kadar sağlam olduğu üretiminde kullanılan ağaç ve diğer ahşap ürünlerle alakalıdır. Örnek vermek gerekir ise son yıllarda ıhlamur ağacı tasarımları oldukça ön plandadır. Bu ağaç ile tasarlanan mobilyaların ömrünün oldukça uzun olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar genel olarak bir markanın sırf ismi duyuldu diye o markadan ürünler alırlar ve de tercihlerini bu doğrultuda yaparlar.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

Türkiyede kaliteli mobilya takımları

 

Oysa ki sırf mobilya marka isimlerine bakarak ürünlere çok fazla para vermek asla mantıklı değildir. fen ların üretimlerinin yapıldığı şehirlere göz atmak her zaman daha mantıklıdır. Örnek vermek gerekir ise, Bursa’nın İnegöl ilçesi mobilya konusunda oldukça ilerlemiş bir ilçedir. Başka şehirlerden bile insanlar sırf mobilyaların kalitesinden dolayı bu ilçeye gelmekte ve de buradan alışveriş yapmaktadırlar. Burada bulunan minimalist mobilya markalarının ürünlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

   

Doğru Karar Verdiğinize Emin Olun

 

Mobilya almaya karar verdiğiniz zaman gerçekten de iyi düşünmek zorundasınız. Sonuç olarak bu tarz ürünleri birkaç senede bir değiştirmeniz mümkün değildir. Bazen tercih ettiğiniz mobilyaları çok uzun yıllar kullanmanız gerekebilir. Yıllar içerisinde çok eski bir görünüme ulaşan ve de çok fazla yıpranan ürünlerden uzak durmalısınız. Siz de kesinlikle iyi bir markanın ürünleri arasından karar vermelisiniz. Bu sebeple tercih aşamasında mobilya kalite sıralaması sizin için önemli.

 

En kaliteli salon takımı örnekleri

 

Aslında alacağınız mobilyaya baktığınız zaman gerçek ağaç mıdır yoksa sunta mıdır, anlayabilirsiniz. Çünkü sunta olan ürünlere dokunduğunuz zaman bile kalitesini anlarsınız. Bu tarz ürünler de uzun vadede sizin için kullanışlı olmayabilir.

 

En İyi 10 Mobilya Markası ve Mobilya Mağazaları

Aşağıda Türkiye’nin en büyük mobilya firmalarının listesini ve firmalarının ürünlerini incelemeniz için ilgili sayfaların linklerini de bıraktık. Yemek odası, yatak odası, genç odası, oturma odası, salon takımı, çocuk odası ve bebek odası gibi hemen her alanda mobilyaları bu firmaların 2022 koleksiyonunda bulabilirsiniz.

 

# UYARI: Burada yayınlamış olduğumuz liste ve sıralama firma kalitesine yada büyüklüğüne göre belirlenmemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda listelediğimiz lük mobilya markaları ve mağazaları ile birlikte İstanbul MODOKO ve MASKO mobilyacılar çarşısı başta olmak üzere, Ankara ve İnegöl gibi illerde bulunan ucuz ve kaliteli mobilya markalarını da ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Yıllardır herkes tarafından tercih edilen İstikbal, Bellona, Kelebek markalarının ürünlerine bakabilirsiniz. Bu markalar genel olarak mobilyalarında kaliteli ağaçlardan yararlanırlar. Bu nedenle de mobilyalar diğerlerine göre hem daha ağırdır hem de aynı zaman da çok daha fazla kullanışlıdır. Ayrıca İstikbal ve Bellona ürünlerinden daha spor ürünleri Kelebek mağazalarında bulabileceğinizi belirtelim. İstikbal markası da yıllardır insanların tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır. Ancak ürünlerinizi alacağınız her markanın ürünleri de kalite standartlarına göre değişim göstermektedir.

 

 En İyi Döşemelik Kumaş Markaları (TIKLA)

 

 En iyi bebek odası markaları (TIKLA)

 

En iyi halı markası hangisi? (TIKLA) 

 

 En iyi çocuk odası mobilya markası hangisi? (TIKLA)

 

 

 

Kaliteli ev aksesuarları

 

Kaliteli mobilya markalarını araştırırken şu notu hiç unutmayın: Her markada birkaç kalitede ürün bulunmaktadır. Siz tercihlerinizi yaparken bütçeniz doğrultusunda markanın en iyi ağaçları ve de detayları kullandığı ürünleri tercih etmelisiniz. Böylece hem daha uzun süre ürünleri kullanmış olursunuz hem de ürünler size bir sıkıntı çıkarmazlar.

 

En kaliteli mobilya aksesuarları

 

Dünyanın en iyi mobilya markalarını kadınlar kulübü ve ekşi sözlük gibi web sitelerde yorumları inceledikten sonra ürün detaylarını da göz önünde bulundurmalısınız. Mesela en iyi ağaçları kullanarak tasarım yapan markalara bakmak her zaman daha önemlidir. Sırf marka ismine bakarak tercih yaparsanız, sonuçları üzücü olabilir.

Türkiyenin en iyi mobilya markaları sıralaması her yıl değişim göstermektedir. “En iyi” kavramı göreceli bir kavram olduğu için her geçen gün kullanıcıların fikirleri değişmektedir. Tabii firmaların modelleri ve hizmetleri de her sene aynı standartta olmayabiliyor. Geçtiğimiz senelerde koltuk takımlarında X markası çok başarılı olurken bu sene Y markası daha başarılı ürünler çıkarmış olabiliyor.

 

 

En iyi mobilya mağazalarını sıralarken size karışık bir liste sunduk. Çünkü her marka kendi sektöründe en iyi ve en kaliteli hizmeti sunabiliyor. Örneğin yatak konusunda yataş mobilya bir marka olmuştur. Örneğin koltuk noktasında kaliteli ürünler yapan Marmara Koltuk butik fakat müşterisini memnun eden ölçüye göre özel siparişler alan bir firmadır. Şark Dekorasyon, şark köşesi noktasında Türkiye’nin en büyük firmalarından biridir.

 

 

Siz de sürekli mobilya değiştirmek yerine aldığınız ürünleri uzun süre kullanmak istiyor iseniz, yapmanız gereken tek şey sağlam mobilyalar arasından karar vermektir. Bu noktada elbette ki kaliteli olan ürünlere bakacaksınız. Bir mobilyanın kalitesini nereden anlayacağınız konusu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

 

Türkiye’de kalite noktasında üretim yapan en iyi koltuk takımı markası listesi yukarıdaki şekilde sıralanmıştır. Mobilyada en iyi marka araştırması yaparken bu mobilya firmalarını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Türkiyenin en iyi mobilya markaları

 

SEN DE FİKRİNİ SÖYLE!
Burada saymış olduğumuz firmalara yeni bir firma katmak, yada bu listedeki firmalar için olumlu yada olumsuz yorum yazmak isterseniz aşağıdaki yorum panelini kullanabilirsiniz.

Mobilya seçimi konulu kategorimizi de incelemenizi tavsiye ederiz. Burada bulunan yazılar ile oldukça fikir sahibi olabilirsiniz.

 

En İyi Mobilya Markası Hangisi? 2022

En iyi mobilya markaları

 

İpek Mobilya: En kaliteli mobilya markalarından biridir. Mobilya sektörünün kuşkusuz en önde gelen isimlerinden birisi de İpek Mobilyadır. Yenilikçi ve son moda ürünleriyle bir çok çeşidi bize sunar. İpek Mobilya 2022 yılında yine popüler olmayı sürdürecek gibi görünüyor. Şıklık ve sadeliği birleştiren modelleri renk çeşitliliği ile her zevke hitap eden tasarımları ile farklılık yaratıyor.

 

Türkiyenin en iyi koltuk takımı markası

 

En sağlam mobilya markaları deyince aklınıza hangi firma geliyor? Bu noktada herkes kendi tecrübesine göre bir karar verir. Sağlam mobilya denildiği zaman uzun süre kullanabileceğiniz, çabuk zarar görmeyen mobilyalardan söz ediyoruz. Yemek odaları, koltuk takımları, genç odası ve çocuk odası modelleri.. Bu tarz mobilyalara ev sahipliği yapan markalar arasında ilk sırayı Doğtaş, Enza, Bellona ve İstikbal’e verebiliriz. Markaların ürünleri gerçekten de kalitelidir. Ancak illa bir marka tercih etmek yerine üretim yapan birkaç firmaya bakabilir ve de kaliteye göre tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Türkiye’nin En İyi Mobilya Markaları Listesi 2022 Sıralaması (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Ferhan dedi ki:

  Bellona Pahalı biraz.

 2. Ebru adalı dedi ki:

  Merhaba öncelikle ben XXX mobilya dan aldığım ürünlerle ilgili tecrübelerimi paylaşmak isterim oldukça samimi ve güvenli bir şekilde alışverişimi tamamladım satış süreci ve sonrasında sürekli iletişim kurabildim aldığım ürünlerimden çok memnun kaldım bence bu en iyi mobilya firmaları arasında kesinlikle yer almalı dilerseniz aşağıda site adresi üzerinden inceleyebilirsiniz teşekkürler

 3. Vildan dedi ki:

  En iyi mobilya markaları içinde enza homenin yazmamasına şaşırdım yemek odası aldım hem Çok kaliteli hemde görünüşü güzel ürünler yapıyorlar kullandıklarım arasında en sağlamıydı

  • Mobilya Hocası dedi ki:

   Merhaba Vildan hanım. Enza home yazıyor. Atladınız sanırım.

 4. Çiğdem dedi ki:

  Özel Sipariş düşünüyorsanız Richmond Brooks firması kendi alanlarında 1 numaralar ben çok memnun kaldım.

 5. hazan dedi ki:

  En pahalı mobilya markaları bunlar mıdır? Başka firma var mı tavsiye edebileceğiniz?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın