Banyo Duvar Fayans Modelleri ve Döşenmiş Fayans Renkleri 2022

Döşenmiş banyo fayans seramik modelleri 2022 yılında siyah beyaz, mavi, kırmızı gibi farklı renklerde daha büyük boyutlarda piyasaya çıkıyor. Ufak fayans modelleri eskisi kadar rağbet görmüyor.

Döşenmiş banyo fayans seramik modelleri 2022 yılında siyah beyaz, mavi, kırmızı gibi farklı renklerde daha büyük boyutlarda piyasaya çıkıyor. Ufak fayans modelleri eskisi kadar rağbet görmüyor.

 

Şık Banyo Fayasları

 

Her banyoda karşımıza çıkan fayanslar banyo dekorasyonunun en önemli parçasıdır. Banyoları çok daha kullanışlı hale getiren fayansların nasıl seçilmesi gerektiğiyle ilgili olarak kafalarda soru işaretleri oluşabiliyor ve bu yüzden de yanlış tercihlerle karşılaşılabiliyor. Bu gibi durumlarda maddi açıdan ekstra bir yük oluşturuyor. Peki, banyo için doğru fayans seçimi nasıl yapılmalı? İşte bizde bu soruya cevap olmaya çalışacağız.

 

 

Banyonun Büyüklüğü

Banyo fayans modelleri seçiminde ilk olarak banyonun büyük olup olmamasıyla ilgileniyoruz. Çünkü banyonun büyüklüğü seçilecek olan fayansların ebatlarını da etkiliyor. Eğer küçük bir banyonuz varsa fayansların da küçük, mozaik desenli olmasına özen gösterin. Böylelikle daha fazla sayıda fayans kullanılacak ve bu durumda da banyoyu olduğundan geniş gösterecektir. Fakat banyonuz büyükse bu noktada daha büyük fayanslar kullanmanız mantıklı olacaktır. Unutmayın, fayans ne kadar büyük olursa banyonuz da o kadar büyük görünecektir.

 

 

Göz Yanılgılarından Yararlanma

Banyo seramik modelleri için özellikle küçük banyolarda ufak tefek göz yanılgılarından yararlanmakta fayda var. Örneğin, duşa kabinin etrafındaki tüm alanı tavana kadar fayansla kaplamak göz yanılgısına sebebiyet verir ve banyoyu olduğundan daha büyük gösterir. Normalde gözümüz yerdeki fayansların bittiği noktayı algılayacaktır. Fakat duşa kabinin etrafı da fayans kaplı olacağı için bitiş noktası çok daha geniş görünecektir.

 

Yeni Fayans Modelleri

 

Banyo Fayans Renkleri

Banyo fayans renkleri dikkat etmemiz gereken noktalardan biri. Günümüzde fayanslarda genel itibariyle beyaz ya da mavinin tonlarını görürüz. Küçük banyolarda fayans tercihi yaparken mutlak surette açık renklere yönelmeniz gerekiyor. Açık renk fayanslar ışığı yansıtacağı için banyonun daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Aşağıda hazırladığımız banyo seramik renkleri konusunda örnekleri inceleyebilirsiniz.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Kolay Temizleme

Fayanslar bulundukları yer itibariyle sürekli olarak ıslanacak ve üzerinde su lekeleri oluşacaktır. Kolayca temizleyebileceğiniz modelleri tercih ederseniz şayet banyonuzu temizlerken harcayacağınız süre bir hayli azalacaktır.

 

Banyo Seramik Modelleri 2022

Birilerinizi evinize davet edecekseniz eğer kaliteli ve el yapımı olan kristal bardaklar seçebilirsiniz. Kristal bardakların hepsi rengarenk ve işlemeli yada sade kristal cam bardaklar alabilirsiniz. Bunlar için isterseniz içki servisi de yapabilirsiniz.

 

   

 

Banyolar için ise açık renkli seramikten olan dolaplar ile banyonuz çok şık görünüme bürünebilir.Minimalist bir anlayışa sahip olan Armadi Step modelleri şıklık ve konforu sizlere sunuyor. Sessiz kapaklı raylar ve buğu yapmayan ayakları, yine suya dayanıklı metak aksamları ile göz dolduruyor.

 

 

Aydınlatmada Lumina ülkemizdeki temsilciliğini Caltaldi nin dış mekanları için aydınlatma ürünlerinden biri olan Lucilla şimdi daha renkli ve aydınlık bahçeler yaratmanız için üretildi. Dış mekanların koşullarına da uygun yapılan Lucilla günei ile yağmur gibi dış etmenlerden de zarar görmüyor. Paslanmaya karşıda gayet dayanıklı olarak dizayn edilmiş.

 

 

Banyolar için ise Vitra Karo seramik duvar karosunun 25×33 cm ebatlarında olan spring ile bahar havası yakalayabilirsiniz. Farklı dekorlar ve bordürleri kullanabilir ve modern tarzlarda değişik dekorlar yapabilirsiniz.

 

 

Banyo dekorasyonunuzda sıradan bir görünümden kurtulmak istiyor ve banyonuzu yeniden dekore etmek istiyorsanız sizlere yepyeni banyo fayans tasarımlarından bazılarını sunmak istiyoruz. Bazen evimizin herhangi bir bölümü ruhumuzu daraltabiliyor ve artık o sıkıcı, eski ve sıradan görünümüden kurtulmak isteyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda yepyeni tasarımları araştırmak ve göz atmak kafamızda yeni dekor için fikir oluşmasını sağlayabiliyor.

 

 

Banyo dekorasyonunda fayans, seramik, lavabo, banyo dolabı gibi alışılmış sıradan bir görünüme rahatlık ve şıklık katarak kendimize yepyeni bir alan yaratabiliriz. Mesela banyonuzun bir bölümüne fayans yerine duvar kağıdı ile şıklık katabilir, geniş bir alanınız varsa bir köşesini oturma alanı yapabilirsiniz. Modern raf sistemi ve aksesuarla zenginleştirip yepyeni bir hava oluşmasını sağlayabilir ve banyo yapmaktan keyif alacağınız bir ortam hazırlayabilirsiniz.

 

 

Modern Banyo Fayans Modelleri

Banyo aydınlatmasında tüm nesneleri açığa çıkaracak doğal aydınlatmalar kullanmak en doğru seçim olacaktır. Banyoda ki nem oranı düşünülerek havalandırmanın ona göre seçilmesi de çok önemlidir. Eğer dar bir alanınız varsa yoğun havalandırma kullanmanızda fayda var. Banyo döşemleri için son tasarımlar oldukça yardımcı olmaktadır. Çeşitli renklerin, desenlerin bulunduğu mermer döşemeler hem daha dayanıklı hemde temizlik için kolaylık sağlayacaktır. Uygun yerlere raflar, dolaplar ve süs eşyalarınız için nişler koymak banyonuzu daha zengin gösterecektir.

 

 

Son yıllarda gelişen bir çok tasarım sayesinde banyolarınızı zevkinize ve bütçenize uygun dekorasyon ürünleri ile dekore edebilir ve evinizde muhteşem  bir alan yaratabilirsiniz.

 

 

Banyolar için değişik renkler kullanmak artık çok moda. Eskisi gibi sadece beyaz kullanmak demode oldu. Bunların dışında maviler, kırmızılar, morlar ya da deniz temasının yansıtıldığı maviler çok revaçtadır. Bu renkleri geniş banyolarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

 

 

Osmanlı Banyo Fayansları

Bunların dışında son zamanlarda Osmanlı kültürünün izlerini taşıyan hamam tarzını yansıtan banyolarda ilgi örmektedir. Hamam tasları, Osmanlı motiflerini taşıyan lavabolar ve musluklar, kişilerin mekanlarına şıklık katmaktadır. Özellikle bütün evinde Osmanlı esintilerine yer verenler banyolarında da bu yönde dizayn ettirmektedirler. Tabii bu motifler artık mermer ile değil mermer görünümlü fayans modelleri ile yapılıyor.

 

 

Banyo fayansı fiyatları ürün cinsine, fayans ebatlarına, defolu olup olmamasına ve eski model yeni model olup olmamasına göre değişmektedir. Siz de karar verme aşamasındaysanız aşağıda derlediğimiz banyo seramik modellerini inceleyebilirsiniz.

 

 

Yapıştırmalı Tuvalet Fayansları Modelleri

Eğer duvar dekorasyonlarınızdan sıkıldıysanız dekoratif fayans tasarımlarıyla banyolarınıza renk verebilirsiniz. Bu tuvalet fayans modelleri orta boyutlarda her istenilen yüzeye yapıştırılabilir özelliktedir. Kendinden yapışkanlı bu şekiller sayesinde tavanlarınızı duvarlarınızı hatta yerlerinizi bile farklı bir görüntüye kavuşturabilir dekoratif bir görünüm
yakalayabilirsiniz.

 

 

Su damlaları, bulutlar, çiçekler, kelebekler, kuşlar gibi bir görüntüye büründüklerinden adlarına değişik figürlü fayans adını taşımaktadır. Evinize renk verebilir sıkıldıkça istediğiniz figürü kullanılabilirsiniz. Fayanslar şık ve ilgi çekici olduğu kadar kullanışlıdırlar da. Gelen misafirleriniz bu şekilde dekore ettiğiniz evinize hayran kalacaktır.

 

 

Döşenmiş Banyo Fayans Modelleri

Her zaman için evde tadilata başladığınız zaman bir uzmandan yardım almanız sizin için yararlı olacaktır. Örneğin seramik döşerken çimento harcı yerine özel karo yapıştırıcılarını tercih etmelisiniz. Hem zamandan hem de malzeme ve paradan tasarruf etmek için en seramik döşemede en ideal yapıştırıcı olan özel karo yapıştırıcıları önerilir. Harç yaparken fayansın ya da yapıştırılacak yüzeyin üzerine sürülür ve bir mala yardımı ile düzeltme yapılır. Bu mala taraklı olmalıdır ki eşit kalınlıkta yapıştırılacak olan yere dağılmalıdır. Harç kullanışlı olmadığı gibi karo yapıştırıcıları fayansların aralarına sürülerek yapıştırıldığı için daha kullanışlı ve basittir. Karo yapıştırıcıları ile seramikler yapıştıktan sonra araları derz dolgu ile doldurulur Bu derz dolgu malzemesini hazırlamanız gerekmez. Çünkü derz dolgu hazır satılan bir üründür. Aynı zamanda seramik karo yapıştırıcıların kalitesinin önemi kadar işçiliğin de kalitesinin önemli olması gerekmektedir. Her şeyden önce bir plan yapılmalı ve o plana uyularak programlı olarak döşemeye başlanılmalıdır.

 

 

Tadilat işleminde evdeki eski karoların sökülmesi gerekir ki yeni karolar daha düzenli ve güzel bir biçimde yapışsın. Bozuk olan yüzeylerin üzeri ise çimento ile düzleşmelidir. Önemli bir unsur da seramik karolarının araları 3-5 mm derz dolgu ile doldurularak döşenmelidir. Siz de döşenmiş banyo modellerini inceleyerek tarzınıza en uygun şekilde seramik döşemesi yapabilirsiniz.

 

 

 

Banyo Fayans Modelleri 2021

Her eve uygun tasarımlarda sade ve desenli olmak üzere iki çeşit banyo fayans modeli bulunuyor. Üçgen desenli, kare desenli, mozaik desenli, çizgili vb gibi geometrik desenli banyo fayans modellerinin yanında taş duvar desenli, çakıl taşı desenli, tuğla ve ahşap desenli fayanslar da bulunuyor. Bununla beraber desensiz siyah, beyaz, krem banyo fayansları da tercihler arasında bulunuyor. Klasik yada modern olmak üzere iki tarz için kendi dekorunuzu yapacak banyo fayans örneklerini aşağıdaki galeri de sıralıyoruz. Resimleri tıklayarak büyük boyda inceleyebilirsiniz.

Aşağıda yayınladığımız resimli banyo fayans modellerini tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Döşenmiş banyo fayans modelleri

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın