Bebek odası için duvar kağıtları

2.882

Bebeğinizin odasını dekore ederken duvarı illa ki boyamanıza gerek yok. Bunun yerine duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Fakat eğer ki duvar kağıdı uygulayacaksanız bu noktada dikkat etmeniz gereken hususlar olduğunu da belirtmeliyiz. Peki, bebek odası için duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Kız Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

 

Naylon Duvar Kağıdı: Bir duvar kağıdı modelini çok beğendiniz ve üzerindeki desenlerin bebek odasında çok güzel duracağını düşünüyorsunuz. Fakat baktınız ki duvar kağıdı naylon içerikli. Eğer ki böyle bir durum söz konusu ise naylon duvar kağıtlarının nefes aldığını aklınıza getirmelisiniz. Nefes almayan duvarlarda bebek odaları ve çocuk odaları için kesinlikte tavsiye edilmemektedir.

Kumaş Dokulu Kağıt: Bebek odaları için en ideal duvar kağıdı türü kumaş dokulu olanlardır. Nefes alabilen bir yapıya sahip olan kumaş dokulu duvar kağıtları aynı zamanda kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Üstelik yumuşak dokusu ile bebekler ve çocuklar için de daha güvenli olduğunu belirtmekte fayda var.

Elyaf Tabanlı Kağıt: Bebek odaları için alternatif arıyorsanız eğer elyaf tabanlı ürünlere yönelebilirsiniz. Elyaf tabanlı ürünlerde nefes alabilir yapıda olması, hijyenik olmaları ve kolay temizlenebilmesi sebebiyle son derece kullanışlıdır.

Genel Dekorasyon: Bebek odasına duvar kağıdı seçerken genel dekorasyona da dikkat etmek gerekiyor.  Sonuç itibariyle bebek odası dekore ediyorsunuz ve desenli ürünler odaya şirin bir hava katacaktır. Renk konusunda ise genel yapıya uymak akıllı olacaktır. Erkek bebekler için açık mavi renklere, kız bebekler için ise açık pembe renklere yönelebilirsiniz.

Bebek Odası Duvar Tercihi Nasıl Olmalı?

Bebek odalarında önemli noktalardan birisi olan duvarlarda en çok kafa karıştıran konu renk seçimidir. Bu konuda bebek odası dekorasyonu yapan her çiftin kafası karışabiliyor. Bu yüzden de sizlere bebek odası duvarlarında neler yapılabileceğinden, duvar kağıdı mı yoksa boyanın mı tercih edilmesi gerektiğinden bahsetmek istiyoruz.

Kız Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Boya mı, Duvar Kağıdı mı: Bebek odası duvarlardan ilk olarak karar vermeniz gereken şey boya mı kullanacaksınız yoksa duvar kağıdı mı tercih edeceksiniz konusudur. Boya tercihi belli periyotlarla yenilenmesi gerektiği için ilerleyen birkaç yılda size uğraş çıkartacaktır. Fakat duvar kağıtları çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir ve böylelikle duvarlarla tekrardan uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Erkek Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Renk Seçimi: Duvar kağıtlarında önemi noktalardan birisi olan renk seçiminde birçok kişi klişelerden kurtulamıyor ve beyaz renkli duvar kağıtlarına yöneliyor. Aslında renk tercihinde biraz daha cesur davranmakta fayda olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Gene açık tonlarda fakat beyazdan farklı renklere yönelmek odaya çok daha güzel bir görüntü kazandıracaktır. Toz pembesi, pudra, krem ya da bebek mavisi gibi renklerdeki duvar kağıtları işinizi görecektir.

Desenli Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Bebek odası duvar süsleri (TIKLAYIN)

Desenli Duvar Kağıtları: Söz konusu oda bir bebek için hazırlandığından ötürü duvarlarda desenler ya da resimlere yer verebilirsiniz. Kendinden desenli duvar kağıtları kısa yoldan şık bir görüntü elde etmenizi sağlarken alternatif olarak bebeğinizin ilgisini çekebilecek olan resimler de kullanılabilir.

Resimli Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Erkek bebek odası duvar kağıtları için TIKLA Bebek odası nasıl olmalı? (TIKLA)

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın