Klasik salon takımı modelleri

1.837

Salon dekorasyonunda son dönemde klasik tarzın çok fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Birçok kişi salonunda klasik takımları kullanıyor ve doğru şekilde dekorasyon yapıldığında da ortaya çok şık bir görüntü çıkabiliyor.

İstanbul’da Masko, Modoko ve Modesa gibi mobilya çarşılarına yolunuz düşerse yeni mobilya trendinin klasik modellere doğru evrildiği göreceksiniz. Yine aynı şekilde İnegöl ve Ankara Sitelerde daha çok klasik takımların ön plana çıktığı bilinmektedir.

Son yıllarda yapılan mobilya fuarına baktığımızda yine yarı klasik ve avangard mobilyaların daha popüler hale geldiğini görebilirsiniz. Salonda kullanılan koltuk takımı, gümüşlük, konsol, halı ve perde modelleri, tablo ve raf gibi aksesuarlardan tutun da sehpasına kadar tam bir uyum içinde hazırlanmış dekorasyonlardan sizin için örnekler de hazırladık. Peki, son dönemin trendi klasik salon takımları nasıl olmalı? Nelere dikkat edilmeli?

Antika Ürünler: Klasik koltuk takımlarında antika ürünler ideal bir tercih konumunda. Klasik tarza çok fazla uyan antika koltuk takımları doğru şekilde bakımdan geçirildiğinde uzun yıllar kullanılabiliyor. Bu yüzden de klasik bir dekorasyon yapmak istiyorsanız antikacılarla bolca görüşmeniz gerekebilir.

Rahatlık: Klasik koltuk takımlarında en önemli noktalardan birisidir rahatlık. Konforun ön plana çıkartıldığı ürünlerde kaliteli süngerler kullanılması, koltuğa oturduğunuzda gerçekten de rahat ettiğinizi hissedebilmeniz çok önemli. Bu yüzden de satın alacağınız modeli dikkatlice incelemeli, süngerlerin, yayların kısacası rahatlığının iyi olduğundan emin olmalısınız.

Ahşap Detaylar: Klasik salon takımlarında ahşap detaylar ön plana çıkıyor. Klasik bir takımda ahşap kısımda oymalar, işlemeler sıklıkla görülür. Bu yüzden de satın alacağınız ürünün sözünü ettiğimiz detayları içermesinde fayda var.

Klasik Salon Takımı Renk Seçenekleri: Klasik koltuk takımlarında son dönemde mor rengin çok fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Asil ve zengin bir görüntüye sahip olan mor, klasik takımlarınızın daha da gösterişli görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra beyaz, bej ve gri gibi açık renklerinde klasik takımlar için doğru birer tercih olduğunu söyleyebiliriz.

 

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın