Kız Genç Odası Takımı Modelleri & Oda Dekorasyonu

5.767

Kız genç odası için sizlere ilham olabilecek modelleri sunmak istiyoruz. Çeşitli dekorasyon tasarımlarının yer aldığı bu modeller, içerisinde bulunan ürünlerin birbirine olan uyumları dikkat çekiyor. Genç kızların tüm ihtiyaçlarının sonuna kadar sunulduğu bu genç odası tasarımları, tasarımcılar tarafından gerçekten büyük özen gösterilerek üretilmiş. A’dan Z’ye tüm ihtiyaçların içerisinde yer aldığı bu tasarım modelleri, genç kızlar için gerçekten ideal seçim olabilecek tasarımlara sahiptirler. Genç kızlar için şık tasarımlara sahip olan oda dekorasyonlarını mobilyahocasi.com olarak sizler için inceledik.

 

Kız genç odası takımları

 

Genç Odası Kız Tasarımları

Öncelikle, bebek odası değil, çocuk odası değil genç odası kız çocukları için dekorasyon yapacağınızı dikkate almanız gerekiyor. Burada anlatmak istediğimiz nokta şu, her şeyden önce kızınızı tasarım noktasında, yatak, dolap, kitaplık, ders çalışma masası gibi mobilyaları seçerken, renk seçimi yaparken dikkate almalısınız. Onun fikrine göre tercih yapmalısınız. Çünkü bu oda sizin değil, bir salon yada oturma odası değil, genç odası olduğunu unutmayın.

Siyah Kırmızı Genç Kız Odası Dekorasyonu

Kız Oda Takımı İçin Dikkat Etmemiz Gerekenler

Genç odası dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

 • Odanın rengi,
 • Kız oda takımları ve genel mobilyaların genç kızın beğendiği ürünler olması,
 • Mobilyalar ve oda renginin uyumu,
 • Oda rengi ile halı ve perdelerin uyumlu olması,
 • Mobilyaların genç kızın sevdiği renklerde olması,
 • Renk tercihi yaparken de açık ve canlı renkler arasından tercihler yapılması,
 • Son dönemlerin modası olan duvar kağıdı desenlerine yer verilmesi,
 • Kızların ilgisini çekebilecek aksesuarların bulunması,
 • Ders çalışma masasının sade ve dikkat dağıtmayan bir türde olması,
 • Sandalyenin rahatlığı,
 • Kız yatak odası için tercih edilen yatağın rahat olması,
 • Kullanılan mobilyaların kolay bir kullanıma sahip olmaları,
 • Odada bulunan ürünlerin en azından bir kaçında pembe ya da lila rengine yer verilmesi,
 • Aydınlatma sistemleri,
 • Kız çocuk oda takımı ile uyumlu büyük bir ayna tercihi,
 • Eğer yer varsa puf gibi detaylara yer verilmesi,
 • Makyaj yapılan yer ile ders çalışılan masanın ayrı olması,
 • Odanın boyutlarına uygun mobilya ve dekorasyon tercihi,
 • Kendi beğenilerine uygun olan dekorasyon malzemelerine yer verilmesi,
 • Kitaplık tercihi
 • Kız çocuk ranzaları yada divanlarının oda ebatına göre belirlenmesi. Bazı karyolalar mağazada oldukça şık dururken, küçük odalarda çok yer işgal edeceğinden hoşunuza gitmeyecek bir görüntü çıkmaması için dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Kız genç odası takımları

 

Gibi durumlar gerçekten de önemlidir. Tüm bunlara dikkat ederek siz de mükemmel bir genç kız odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Bellona’da özel olarak üretilmiş kız genç odası takımları, tam gençlerimize göredir. Bu dizayn sayesinde artık kardeş olanların enerjilerini aynı odada yastık savaşı yapabilmeleri imkan tanıması ve karyola üzerinde renkli ve saatli özel tasarımlar ile sizleri beklemektedir.

 

 

 

Ayrı olarak ranza üzerinden bulunan kayak tasarımıyla birlikte yalnızca çocuklar için özel olarak hazırlanmıştır. Genç kızlar içinde mobilyaların renkleri ile ilgili pembe odalı süsleme olması kızların mutlu etmeye yetecektir. Üç kapalı gardırobuyla beraber kullanışlı yatağını sizlere sunmaktadır. Sizde Bellona mobilya mağazalarına gelip bu mobilyalara sahip olun.

 

 

Zaman içerisinde değişen imkanlar değişik kullanımları ortaya çıkardı. Küçücük evler içerisinde yaşayan ailelerin bir çocuğunun çocuk odaları bile olmazken zaman içerisinde çocukların kendi odaları ortaya çıkmaya başladı. Ilk zamanlarda tüm çocuklar aynı odada kalıp aynı odada uyuyup aynı odada ders çalışırken yavaş yavaş kişisel alan ihtiyaçları ortaya çıktı. Günümüz modern ev dekorasyonlarında imkanlar el verdiği sürece evin kız ve erkek çocukları, evin kız ve erkek gençleri kendilerine ait odalara sahipler. Modern dünyanın modern ev dekorasyonu fikirleri içerisinde geniş bir yer tutan genç kız odası modelleri ile genç erkek odası modelleri, mobilya mağazalarının en önemli departmanlarından bir tanesidir. Biz bugünkü yazımızda sizlere hazırladığımız 20 farklı genç kız odası modelleri üzerinden genç kız odası tasarımları nasıl olmalıdır konusunda da bilgiler vereceğiz. Genç kızların yaş gruplarına ve oda büyüklüklerine göre seçilmesi gereken oda modelleri içerisinde olmazsa olmazlar ile ne olursa yanlış olur konularından da bahsedeceğiz.

 

 

Tüm ev dekorasyonunda herhangi bir oda için mobilya seçimi yaparken iki şeye dikkat edilir. Birinci odanın büyüklüğü ve fiziksel özellikleri, diğeri ise odanın tarzıdır. Yani klasik bir tarz mı yoksa modern bir tarzda mı döşeneceğine karar verildikten sonra odanın şeklinde uygun olarak bu tarzda hangi mobilyalar vardır onlar incelenir. Modern kız genç odası takımı modelleri konusunda da aynı şekilde bir yol izlemek gerekir.

 

Genç Kız Odası Dekorasyonu

 

Genç kız odası dekorasyonunun temasını, tarzını belirledikten sonra içerisinde neler olan takımlardan seçeceğinize karar verebilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonlarında dahi çocukların fikirlerini almak, onların bazı konularda karar vermesini sağlamak gerektiği için genç kız odası modellerine karar verirken tamamen onlara bırakmak daha doğru olur. Siz gençleri hangilerinin daha kullanışlı olacağı konusunda bilgilendirebilirsiniz. Eğer ekonomik bir limitiniz varsa onlarla paylaşabilir, limit aralığında kalan örnekleri onlara sunarak seçim yapmasını isteyebilirsiniz. Galerimizdeki 20 farklı genç kız odası modelleri sizlere ve genç kızlarınıza fikir vermek açısından oldukça yardımcı olacaktır.

 

Kız genç odası takımı modelleri

 

Genç Odası Makyaj Masası

Kız genç odalarının olmazsa olmazı diyebileceğimiz makyaj masaları hangi tarz dekorasyon yaparsanız yapın muhakkak dekorasyona dahil etmeniz gereken ürünler arasında ilk sırada yer alıyor. Bu yüzden söz konusu bir genç odası ise maddi durumu sarsmayacak bir makyaj masası tercih etmek mantıklı olacaktır.

 

Kız genç odası takımı modelleri

 

Kız Çocuk Yatakları Nasıl Olmalı?

Bu yazımızda daha çok görsel anlamda kız çocuk yatakları üzerine örnekler sunduk ve fikirler yazdık. Fakat bir de sağlık açısından konuyu değerlendirmemiz gereketiğini unutmayalım. Pekiyi alacağımız yatak nasıl olmalı? Üzerine basarak, altını çizerek belirtelim ki yatak kalitesi ve sağlığa uyumluluğu tüm mobilya ve görsellerden daha önemlidir. Fakat toplum olarak nedense bu kısmı önemsemiyoruz. Yatak kalitesi çocukların bel, sırt ve omurilik yapısını etkilemektedir. Kalitesiz yaylı ve yumuşak yataklar rahat görünebilir fakat sağlık için uygun değildir. Bizim tavsiyemiz sert sünger yataklardır. Konuyla ilgili Marmara Koltuk ile irtibat sağlayabilirsiniz.

 

Kız genç odası takımı modelleri

   

 

Pembe Genç Odası Takımı

Kız çocuklarının, doğdukları günden itibaren en fazla ilgi duydukları renklerden bir tanesi olan pembe, büyüyüp, yetişkin bir birey olduklarında daha da fazla kullanmaya başladıkları renklerin başında yer alır. Her kız, pembe rengi hayatının değişilmez parçası haline getirir ve bu rengi kullandığı tüm ürünlerde ve hatta kendileri için özel hazırlanan oda dekorasyonlarında görmek ister. Buradan yola çıkarak, sizlere pembe oda dekorasyonlarını sunmak istiyoruz.

 

 

Eğer sizin de kız çocuğunuz var ise ve siz çocuğunuz için yeni bir oda dekorasyonu hazırlamak istiyorsanız, ona sürpriz yapabilir ve tamamen pembe bir oda dekorasyonu ortaya çıkartarak, çocuğunuzu fazılasıyla mutlu edebilirsiniz. Pembe rengin dikkat çekici yapısının yansıtıldığı en şık oda dekorasyon örneklerini sizler için araştırdık ve bulduğumuz harika sonuçları ayaklarınıza kadar getirdik. Her halleriyle dikkat çekici olan bu oda dekorasyonlarını kesinlikle kaçırmamalı ve bu özel alternatifleri değerlendirmelisiniz.

 

Kız genç odası takımı modelleri

 

 

Kız genç odası modelleri

Kız genç odası modelleri

Kız genç odası modelleri

Kız genç odası modelleri

 

Girl teen room

 

  En Güzel Genç Odası Dekorasyonları (TIKLA) 

 

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın