Genç odası dekorasyonu örnekleri

1.520

Genç odaları, çocukluktan gençlik dönemine geçenler için mobilyaların ona göre düzenlendiği, gençlere hitap eden eşyaların bulunduğu daha çok canlı canlı renklerle dekorasyonu yapılmış, gençlerin ilgi alanlarına göre de hazırlanan odalardır. Genç odaları, odada kalacak genç için önemlidir. Çünkü ergenlik döneminde olan ve ya ergenlik döneminden çıkmak üzere olan bir genç için kendi dünyasını yansıtabilen kişisel bir yer olmalıdır.

Genç odaları düzenlenmeden önce mutlaka gençlerin fikri alınmalıdır. Sadece ebeveynin karar vermesi genç için özgüven eksikliği oluşmasına sebep olabilir. Hatta bu gençlikte değil çocuk odaları dekore ettirilirken bile çocuğun fikrinin oluşması kendine güven oluşmasında önemli bir rol oynar. Bu yüzden bu tavsiyeye anne ve babanın uymasını şiddetle öneririz. Bunun dışında genç odaları için, çok güzel, değişik tasarımlar ortaya çıkmıştır. Her geçen gün teknoloji gelişmesiyle ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasıyla farklı tasarımları görmek mümkün oluyor. Örneğin, genç için oda küçükse bunun çözümünü sağlayan odaya göre tasarlanabilen mobilyaların bulunması yüksek ihtimal.

Hem sıkışık bir görünümü engelleyen bu tasarımlar hem de gençler için dikkat çekici olarak gözlemlenebiliyor. Bir örnek vermek gerekirse genç için ayrılan odanın çok küçük olduğunu düşündüğümüzde, tasarım örneği olarak şunu diyebiliriz: özel olarak tasarımcıların elinden çıkmış, bir ranza düşünün ve bu ranzaya bağlı olarak altında bir çalışma masası ve çalışma masasının çevresinde ise, rafların olduğunu hayal edin. Çok fazla yer kaplamayacağı az çok zihninizde tasarlanmıştır. Bunun gibi yerden tasarruf etmeyi sağlayan pek çok tasarım vardır. Genç erkek de olsa kız da olsa odaya bir aynanın gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca, bunların dışında gençliğe hitap eden posterlerin olması ya da odaya yerleşecek gencin sevdiği film karakteri ya da bir sanatçı gibi posterlerinin asılması gençler için genelde tercih edilen bir opsiyondur.

Genç odalarının dekorasyonunda doğru adımları atabilmek son derece önemli. Birçok genç, vakit geçirirken gerçekten keyif alabileceği tarzda bir oda istiyor ve bunu sağlayabilmek için de olaya gençlerin bakış açısı ile yaklaşmak gerekiyor.

Kırmızı Genç Odası Dekorasyonu: Genç odası dekorasyonunda son zamanlarda kırmızının ağırlık kazandığını net bir şekilde söyleyebiliriz. Kırmızı dikkat çekici bir renk olduğu için odaya hareketli bir görüntü katıyor. Fakat kırmızının kullanımında abartıya kaçmamakta fayda var. Bunun için de siyah ve beyazdan yardım almalı ve kırmızı sadece odaya renk katması için kullanmalısınız.

 

Ferah Genç Odası Dekorasyonu: Ferah odalar genel itibariyle çok fazla tercih ediliyor. Bunun için ilk etapta genç odası olarak kullanılacak mekanın geniş olması gerekiyor. Fiziki şartlar karşılanabiliyorsa şayet, o zaman dekorasyona geçebilirsiniz. Bu noktada da dikkat edeceğiniz en önemli şey az ve işlevsel eşya seçimi olacak. Gereksiz hiçbir eşyaya yer vermeyeceğiniz oda renk olarak da açık tonlar seçilebilir.

Ferah Genç Odası Dekorasyonu Örnekleri

Gri Genç Odası Dekorasyonu: Kaliteli bir dekorasyon için gri de güzel bir seçenek sunuyor. Genç odalarında grinin kullanımı ağırlıklı olarak duvarlarda oluyor. Duvarların griye boyanmasının ardından mobilyaları ise kırık beyaz seçebilirsiniz. Böylece dengeli ve şık bir genç odası elde edilebiliyor.

Gri Genç Odası Dekorasyonu Örnekleri

Siyah ve Beyaz Genç Odası Dekorasyonu: Siyah ve beyaz birbiriyle ne kadar zıt renkler olsalar da, bir arada kullanıldıklarında oluşturdukları kontrast sebebiyle ortaya çok güzel sonuçların çıkmasını sağlıyor. Duvarlarda bölgesel olarak kullanılacak siyah, büyük eşyalarda da tercih edilebiliyor.

Aşağıdaki örnek modelleri incelemek için tıklayın.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın