Bebek odası renkleri nasıl olmalı?

111

Her anne ve baba için yeni bir çocuğunun olması dünyanın en sevindirici haberlerinden bir tanesidir. Çocuğu olacak her anne ve baba daha çocukları dünyaya gelmeden çocuğu için yeni bir oda hazırlamaya başlar. Bunun içinde en şık ve en rahat Bebek odaları araştırılır. Tercih edilen bebek odaları sayesinde dünyaya gelecek bebek için oda hazır hale getirilir.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 0

Bebeklerin odasını dekore ederken ilk olarak ele alacağınız eşya kuşkusuz beşik olacaktır. Mini yavrunuzun ilk aylarını geçireceği yer olan bebek beşiği seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta olsa da renk tercihi de kafanızı fazlasıyla karıştıracaktır. Kafanızda “en ideal bebek beşiği rengi hangisi?” şeklinde sorular oluşuyorsa eğer sizler için bazı noktalara değineceğiz.

Krem Rengi Bebek Odası Dekorasyonu

Açık Yeşil: Sakinleştirici bir etkisi olan açık yeşil de bebek odaları için güzel bir alternatif olacaktır. Hem erkek bebek hem de kız bebek için kullanılabilecek olması da sizler için avantaj. Bebeğinizin olacağını öğrendiniz fakat henüz cinsiyetini bilmiyorsanız riske girmemek adına açık yeşille bezenmiş bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Farklı Bebek Odası Dekorasyonu

# Bej: Bebek beşiğinde son dönemde en fazla tercih edilen renklerden birisi olan bej, açık tonu sayesinde ideal bir seçenek oluyor. Önceki yazılarımızda sizlere bebek odası için açık renklerin doğru bir tercih olacağından söz etmiştik. Beşikler içinde aynı şey geçerli. Beşiklerde boya kullanımına çok fazla izin vermeden, doğal ahşap renklere yönelmeniz ise sizler için daha iyi olacaktır. Böylelikle bebeğinizi kimyasal maddelerden mümkün mertebe uzak tutabilirsiniz.

# Açık Sarı: Bebek odaları için tavsiye edilen renklerden birisi olan açık sarı, krem gibi bebeklerin kolay uyumasına yardımcı olan renklerden birisi. Göz yormayan ve rahatsızlık vermeyen bir renk arıyorsanız şayet açık sarı ilk tercihlerden birisi olmalı. Son dönemde bebek beşiklerinde en fazla tercih edilen renklerden birisi olan açık sarı, sarı tonlarının kullanıldığı bir oda için tavsiye edebileceğimiz bir renk. Eğer ki bebek odasının genelinde açık sarı ve tonları mevcutsa bebek beşiğini de bu renklerde alabilirsiniz.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 4

# Açık Mavi: Erkek bebeklerin odasında genellikle karşımıza mavi çıkar. Mavi erkeği simgeler bu yüzden de fazlasıyla kullanılıyor diyebiliriz. Fakat bu noktada koyu mavi kullanmak hata olacaktır. Açık renkler her zaman için bebek odası açısından daha doğrudur. Bu yüzden de illa ki mavi tonları kullanacağım diyenlerdenseniz açık maviye yönelmenizde fayda var. Mavi renk genelde erkek bebek ile bağdaştırılır. Bu yüzden de erkek bebek için oda tasarlıyorsanız beşiğinde açık mavi renkte olmasını isteyebilirsiniz. Fakat, açık mavi ahşap mobilyalarda doğal bir renk olmadığı için bu tarz bir tercihte bulunurken dikkatli olunmalı. Beşikte kullanılan boyanın bebeğinize zarar vermeyecek cinste olmasına özen gösterilmeli.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 3

# Açık Pembe: Kız bebekler için kullanılan bir renk olan açık pembe, son dönemde bebek beşiklerinde de karşımıza sıklıkla çıkmaya başladı. Fakat biraz önce açık mavi renk ile ilgili olarak belirttiğimiz hususlar açık pembe içinde geçerli. Kullanılan boyaya mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Erkeklerde nasıl ki mavi kullanılıyorsa kız bebeklerde de pembe ağırlıklı bir oda tasarlamak alışkanlık olmuş diyebiliriz. Bu konuda da mavide olduğu gibi açık renklere yönelmeniz yani açık pembe kullanmanız mantıklı olacaktır.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 6

 

# Krem: Yapılan bilimsel araştırmalara göre krem rengi bebeklerinizin daha kolay uykuya dalmasını sağlıyor. Sade bir renk olan krem bu yüzden bebek odaları için ideal bir ton diyebiliriz. Ayrıca odada ki genel dekorasyon açısından da kolaylıklar barındırıyor. Bebek odası için en çok tercih edilen renklerdendir. Ferah bir ortam hazırladığı için biz de tavsiye ederiz.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 13

# Koyu Renkler: Bebek beşiklerinde koyu renkleri de görebilmek mümkün. Eğer ki bebek odasının çok fazla açık tonlarla bezendiğini düşünüyorsanız koyu renklerde beşiklerde tercih edebilirsiniz. Bu noktada kahve ve tonlarına yönelmeniz mantıklı olacaktır.

Günümüzde birçok farklı firma anne ve babalar için yeni bebek odaları tasarlıyor. Bu sayede seçim yapmakta daha kolay bir hale geliyor. Özellikle bebek odası bulma konusunda sıkıntı çeken anne ve babalar için bu modeller yardımcı olacaktır. Sizde çocuğunuz için en iyisini istiyorsanız ilk gördüğünüz bebek odasını değil birçok farklı model arasında en güzelini ve en konforlusunu almalısınız.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 1

2020 Bebek odaları eskiye oranla artık çok daha farklı tasarımlara sahip. Özellikle birçok farklı mobilya markasının bebek odaları tasarlamaya başlaması ile beraber artık önünüzde seçim yapabileceğiniz çok farklı seçenekler var. Özellikle modanın etkisi altında kalmış olan markalar bu anlamda diğer firmalara göre bir adım öne çıkıyor ve daha şık bebek odaları tasarlayabiliyorlar. Bunun yanı sıra eskiyi günümüzle birleştiren bebek odaları da yine birçok kişinin beğenisini kazanıyor. Peki, siz bu bebek odalarından hangisini seçeceksiniz?

Birbirinden Şık Bebek Odaları 2

Bebek odaları alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler elbette var. Ancak ilk olarak siz nasıl bir bebek odası istiyorsunuz onu belirlemelisiniz. Onca yıl bekledikten sonra hayalini kurduğunuz o gün yaklaşacak ve bebeğinize kavuşacaksınız. Bebeğiniz için hep hayaller kurdunuz ve odasının bile nasıl olacağını hayal ettiniz. Şimdi yapmanız gereken ise hayalini kurduğunuz bu bebek odasını almak olacaktır. Bu sayede bebeğiniz odasında mutlu olacak ve sizde bebeğinizi izlemekten keyif alacaksınız.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 7

Bebek odası dekorasyonu yaparken ilk olarak karar verilmesi gereken nokta odanın rengidir. Duvarların hangi renge boyanacağı odanın genel havasını da etkileyeceği için bu konuya dikkat etmek gerekiyor. Bu yüzden de sizlere birkaç püf noktadan söz etmek istiyoruz.

Krem Rengi Bebek Odası Dekorasyonu

,Renk Köşeleri: Açık renklerin hakimiyetindeki bir odanın fazla soğuk görünmemesi adına oda da belli bir yeri renk köşesi olacak seçebilirsiniz. Bir duvarı ya da duvarın belli bir bölümünü biraz daha canlı renklerle boyayabilir ya da oda içerisindeki aksesuarlı canlı renklerden seçerek odaya hareket kazandırabilirsiniz.

Açık Mavi Bebek Beşiği Modelleri

Krem Rengi Bebek Odası Dekorasyonu

Açık Pembe Bebek Odası Dekorasyonu

 

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın