Bebek Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

Bebek Odası Renkleri Nasıl Olmalı? için yorumlar kapalı
12

Her anne ve baba için yeni bir çocuğunun olması dünyanın en sevindirici haberlerinden bir tanesidir. Çocuğu olacak her anne ve baba daha çocukları dünyaya gelmeden çocuğu için yeni bir oda hazırlamaya başlar. Bunun içinde en şık ve en rahat Bebek odaları araştırılır. Tercih edilen bebek odaları sayesinde dünyaya gelecek bebek için oda hazır hale getirilir.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 0

Bebeklerin odasını dekore ederken ilk olarak ele alacağınız eşya kuşkusuz beşik olacaktır. Mini yavrunuzun ilk aylarını geçireceği yer olan bebek beşiği seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta olsa da renk tercihi de kafanızı fazlasıyla karıştıracaktır. Kafanızda “en ideal bebek beşiği rengi hangisi?” şeklinde sorular oluşuyorsa eğer sizler için bazı noktalara değineceğiz.

# Bej: Bebek beşiğinde son dönemde en fazla tercih edilen renklerden birisi olan bej, açık tonu sayesinde ideal bir seçenek oluyor. Önceki yazılarımızda sizlere bebek odası için açık renklerin doğru bir tercih olacağından söz etmiştik. Beşikler içinde aynı şey geçerli. Beşiklerde boya kullanımına çok fazla izin vermeden, doğal ahşap renklere yönelmeniz ise sizler için daha iyi olacaktır. Böylelikle bebeğinizi kimyasal maddelerden mümkün mertebe uzak tutabilirsiniz.

# Açık Sarı: Son dönemde bebek beşiklerinde en fazla tercih edilen renklerden birisi olan açık sarı, sarı tonlarının kullanıldığı bir oda için tavsiye edebileceğimiz bir renk. Eğer ki bebek odasının genelinde açık sarı ve tonları mevcutsa bebek beşiğini de bu renklerde alabilirsiniz.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 4

# Açık Mavi: Mavi renk genelde erkek bebek ile bağdaştırılır. Bu yüzden de erkek bebek için oda tasarlıyorsanız beşiğinde açık mavi renkte olmasını isteyebilirsiniz. Fakat, açık mavi ahşap mobilyalarda doğal bir renk olmadığı için bu tarz bir tercihte bulunurken dikkatli olunmalı. Beşikte kullanılan boyanın bebeğinize zarar vermeyecek cinste olmasına özen gösterilmeli.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 3

# Açık Pembe: Kız bebekler için kullanılan bir renk olan açık pembe, son dönemde bebek beşiklerinde de karşımıza sıklıkla çıkmaya başladı. Fakat biraz önce açık mavi renk ile ilgili olarak belirttiğimiz hususlar açık pembe içinde geçerli. Kullanılan boyaya mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 6

 

# Krem: Bebek odası için en çok tercih edilen renklerdendir. Ferah bir ortam hazırladığı için biz de tavsiye ederiz.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 13

# Koyu Renkler: Bebek beşiklerinde koyu renkleri de görebilmek mümkün. Eğer ki bebek odasının çok fazla açık tonlarla bezendiğini düşünüyorsanız koyu renklerde beşiklerde tercih edebilirsiniz. Bu noktada kahve ve tonlarına yönelmeniz mantıklı olacaktır.

Günümüzde birçok farklı firma anne ve babalar için yeni bebek odaları tasarlıyor. Bu sayede seçim yapmakta daha kolay bir hale geliyor. Özellikle bebek odası bulma konusunda sıkıntı çeken anne ve babalar için bu modeller yardımcı olacaktır. Sizde çocuğunuz için en iyisini istiyorsanız ilk gördüğünüz bebek odasını değil birçok farklı model arasında en güzelini ve en konforlusunu almalısınız.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 1

2019 Bebek odaları eskiye oranla artık çok daha farklı tasarımlara sahip. Özellikle birçok farklı mobilya markasının bebek odaları tasarlamaya başlaması ile beraber artık önünüzde seçim yapabileceğiniz çok farklı seçenekler var. Özellikle modanın etkisi altında kalmış olan markalar bu anlamda diğer firmalara göre bir adım öne çıkıyor ve daha şık bebek odaları tasarlayabiliyorlar. Bunun yanı sıra eskiyi günümüzle birleştiren bebek odaları da yine birçok kişinin beğenisini kazanıyor. Peki, siz bu bebek odalarından hangisini seçeceksiniz?

Birbirinden Şık Bebek Odaları 2

Bebek odaları alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler elbette var. Ancak ilk olarak siz nasıl bir bebek odası istiyorsunuz onu belirlemelisiniz. Onca yıl bekledikten sonra hayalini kurduğunuz o gün yaklaşacak ve bebeğinize kavuşacaksınız. Bebeğiniz için hep hayaller kurdunuz ve odasının bile nasıl olacağını hayal ettiniz. Şimdi yapmanız gereken ise hayalini kurduğunuz bu bebek odasını almak olacaktır. Bu sayede bebeğiniz odasında mutlu olacak ve sizde bebeğinizi izlemekten keyif alacaksınız.

Birbirinden Şık Bebek Odaları 7

Birbirinden Şık Bebek Odaları 8

Birbirinden Şık Bebek Odaları 9

Birbirinden Şık Bebek Odaları 10

Birbirinden Şık Bebek Odaları 11

Birbirinden Şık Bebek Odaları 12

 

Birbirinden Şık Bebek Odaları 14

Birbirinden Şık Bebek Odaları 5


Mobilya Hocası