Koltuk Renk Uyumu ve 2022 Yeni Renk Kombinleri

3.051

Koltuk rengi seçerken belli başlı birkaç kriter olmazsa olmaz. Koltuk takım renk kombinleri uyum açısından en başta dikkat etmemiz gereken nokta. Peki koltuk renk uyumu nasıl olmalı? Birazdan tüm detaylardan bahsedeceğiz. Ev dekorasyonunda sadece beğendiğiniz ürünleri almak yerine bazı detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çünkü dekorasyonun temelinde uyum olmalı. Aksi durumda sürekli beğendiğiniz koltuk, halı, perde ve diğer aksesuarları almaya kalkarsanız hoş bir tasarım ortaya çıkmayabilir. Şimdi size bazı püf noktaları sıralayalım. Sormak istediğiniz bir detay varsa alt panelden yazabilirsiniz. Mobilya Hocası size her zaman yardımcı olmaya hazırdır.

 

 

  • Odanın büyüklüğü, çocuklarımızın yaşı (kirlenme hızı hesaplamada), yeni renk kombinleri, trend renkler veya duvar renginden ziyade kolay değiştirilemeyecek olan zemin rengini hesaplayarak tercih yapmalıyız.
  • Eğer çok sık koltuk değiştirme şansına sahip değilsek tek renk koltuk takımı almakta fayda var. Kullanacağımız aksesuarlar ile her zaman yenilenmiş bir koltuk takımı havası yaratabiliriz. Eğer desenli ve çok renkli bir koltuk takımı alırsak modası geçen rengi değiştirme şansımız kalmayacaktır.
  • Çocuklarımız küçükse açık renkler bizi zorlayacaktır. İlla ki açık renk istiyorsak vizon rengi tercihlerimiz arasında olabilir. Şunu da unutmayalım çok koyu renkler kiri göstermeyebilir ama tozu her zaman gösterecektir.
  • Zeminimiz açık renkse aynı tonlarda mobilya alırsak mobilyamız zemin ile bütünleşeceğinden görünmesi zorlaşacaktır. Zemin ile tezat oluşturacak tonlar tercih etmek ayırımı net yapacağından zemin neresi koltuk takımı nerede net görünecektir.
  • Küçük odalarımıza koltuk takımı alırken daha az desenli ve açık renk koltuklar seçmek odanın daha ferah ve büyük görünmesini sağlayacaktır.
  • Tek renk seçeceksek bunu koyu bir renk olmaması lazım örneğin tamamen siyah bir koltuk takımı odamızı kasvetlendirir. Doğru aksesuarları bulamazsak sıkıcı bir odamız olur.
  • Koltuk rengimiz biraz da sizi yansıtmalı nefret ettiğiniz veya sizi iyi hissettirmeyen bir renk koltuk takımı her odaya girişinizde sizde bir an önce oradan kaçma hissi verecektir.
  • Koltuk döşeme renkleri seçerken modası geçmeyen sadece ve iki renk koltuk renkleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Köşe takımları her geçen gün evlerde daha fazla tercih edilmeye başlamış durumda. Hem çok fazla yer kalamıyor olması hem de kullanışlı oluşu sayesinde birçok bayanın ilk tercihi olarak karşımıza çıkan köşe takımlarında en önemli nokta renge karar verebilmekte. Eğer ki doğru koltuk renk uyumu yakalarsanız köşe takımınız bulunduğu odanın görüntüsünü baştan aşağıya değiştirecektir. Bundan dolayı sizin için hazırladığımız 2022 koltuk döşeme renk kombinleri örneklerini göz ardı etmeyin.

 

Açık Renk Köşe Takımı Modelleri

 

Koltuk Renk Uyumu

Koltuk takımı seçiminde renge karar verirken en fazla dikkat edilen husus salondaki tüm renklerin uyumu olacaktır. Bu noktada salonu sade bir tarzda döşediyseniz ve koyacağınız köşe takımı çok canlı bir renge sahip olursa tüm ilgi köşe takımına kayacaktır. Bu durum kimileri açısında hoş geliyor olsa da geniş bir kitle tarafından pekte istenmiyor diyebiliriz. Bu yüzden ilk etapta köşe takımıyla aynı ortamda bulunacak olan diğer mobilya ve eşyaların renklerine göre bir tercihte bulunulması gerekiyor.

 

 

Koltuk takımlarında lekeyi çok fazla gözler önüne serecek bir renk seçmek sizi fazlasıyla pişman edecektir. Eğer ki öyle bir hata yaparsanız en ufak lekede dahi kılıfları çıkartmak ve yıkamak durumda kalacaksınız. Bu yüzden de lekeleri fazla belli etmeyecek bej ya da krem gibi renklere yönelmekte fayda var.

 

 

Açık Renkler İle Koltuk Renk Kombinleri

Açık renkli koltuk takımları evinizi olduğundan daha ferah gösterecektir. Eğer ki küçük bir salona sahipseniz mutlak surette açık renklere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sebeple koltuk renk kombinleri yaparken kesinlikle açık renklere de yer vermelisiniz.

2022 koltuk takımı renk kombinlerini örnekler eşliğinde aşağıdaki galeride sunuyoruz.

Koltuk Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 0

Koltuk Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Koltuk Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 2

Koltuk Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 3

Koltuk Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 4

Koltuk Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 5

   

 

Koltuk takımı renkleri

Oturma odası koltuk renkleri

 

Zebrano modern koltuk modelleri
Renkli spor modern koltuk arayanlar için ideal bir koltuk modelidir. Sarı, mavi ve pembe renklerin hakim olduğu şık bir köşe koltuk modelidir. Minder kenarlarında kullanılan fitiller ürünün albenisini de artırmış görünüyor.

 

Oturma odası koltuk renkleri

Oturma odası koltuk renkleri

En trend koltuk renkleri

 

Koltuk döşeme renk kombinleri ve yeni trend koltuk renklerini görmek için küçük resimleri tıklayabilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın