Uygun Fiyatlı Genç Odası Takımları

Ebevenler bütçelerine göre evlerini döşer ve çocukları için en güzelini tercih etmeye çalışırlar. Bu durumda uygun fiyatlı genç odası takımları arayışına girerler. Fakat burada ince nokta hem uygun olup hem de kaliteli olanı almaktır. Bu durumda ekonomik ve ucuz genç odası takımını nasıl alırız konusunda birkaç fikir vereceğiz.

Ebevenler bütçelerine göre evlerini döşer ve çocukları için en güzelini tercih etmeye çalışırlar. Bu durumda uygun fiyatlı genç odası takımları arayışına girerler. Fakat burada ince nokta hem uygun olup hem de kaliteli olanı almaktır. Bu durumda ekonomik ve ucuz genç odası takımını nasıl alırız konusunda birkaç fikir vereceğiz.

Kampanyaları Takip Edin

Her marka yeni sezonda çıkardığı yada çıkaracağı ürünler ile çocuk odası yada genç odası piyasasına en etkili şekilde giriş yapmak ister. Fakat bu arada stoklarında eski sezon mobilyalar bulunur. Bir an önce bu mobilyaları elden çıkarmak ve buradan elde ettiği finansman ile yeni sezoanda etkili olmak ister. Bu durumda çeşitli indirim ve kampanyalar yaparak bu ürünleri satışa çıkarır. Sizler de bu kampanya ve indirimleri takip ederek en uygun şekilde ürün alabilirsiniz.

Teşhir Ürünü

Bazı firmalar mağazada bulunan teşhir ürünlerini oldukça uygun fiyatlarla satışa çıkarıyor. Sizler de gittiğiniz mağazalarda bu tür kampanyalarla karşılaşırsanız genç odası takımlarını inceleyin. Eğer deforme olmamışsa, çizik yada solma vs. olmamışsa tercih edebilirsiniz.

İkinci El

İkinci el deyince bazı ziyaretçilerimiz tuhaf karşılayabiliyor. Piyasada onbinlerce ikinci el araçlar alınıp satılıyor. Kimse bu durumu tuhaf karşılamıyor ama mobilya denilince tuhaf oluyor! Siz bu tarz toplum baskılarına aldırış etmeyin. Nasıl başkasının kullandığı aracı rahat bir şekilde kullanıyorsanız ikinci el mobilyaları da kullanabilirsiniz. Burada ince nokta ürünlerin temiz kullanılmış olmasıdır. Letgo, sahibinden gibi ilan sitelerinde çok temiz uygun fiyatlı genç odası takımları bulunuyor. Gidip inceleyin temiz ise, vuruğu kırığı yoksa hiç tereddüt etmeyin. Zira %50 karınız olacağından emin olun.

Ana Caddelerden Uzak Durun

Uygun fiyatlı çocuk odası bakarken ana caddelerde bulunan mağazaları tercih etmeyin. Hatta büyük mobilya sitelerinde de uygun fiyatlı mobilya zor bulacağınızı belirtmek isteriz. Çünkü bu alanlarda mağaza açmak oldukça maliyetlidir. Firmalar kar edebilmek için bu maliyeti müşterilene yansıtmak zorundalar. Dolayısı ile uygun fiyatlı genç odası takımlarını bu tür mekanlarda bulamazsınız.

Eğer İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız size faydalı olabilecek bir yazı linki ekleyelim:

İstanbul’da Mobilya Nereden Alınır? Mobilyacılar Çarşısı

Yeni yılda aksesuardan mobilyaya, halıdan duvar kağıdına her tür dekoratif öğe modernizm akımının etkilerini barındırıyor olacak. Klasik dekorasyon tarzları güncelliğini kaybederken klasikten asla vazgeçmem diyenler bile evlerini küçük dokunuşlarla daha modern bir dokuya kavuşturmak isteyecekler. Genç odası dekorasyonu alanında da bu modernize eğilim kendini gösterecek. Genç odaları ne çocuk odalarına, ne de ebeveyn odalarına benzeyecekler. Şık ve modern mobilyalar kullanılarak dekore edilmiş odalar gençlerin tercihi olacak.

 

2014 Genç Odası Trendleri 1

 

Artık tül, pelüş gibi malzemelerin ve yuvarlak yapılı mobilyaların kullanımının azaldığını göreceğiz. Daha keskin renklere ve daha sofistike materyallere sahip mobilyalar modern aksesuarlar ile güçlendirilecek. Ekose desen dekorasyonun her alanında olduğu gibi genç odalarında da sık sık kullanılacak. Bu desene sahip farklı renklerde halı, perde ve yatak örtüsü modelleri revaçta olacak. Beyaz rengin genç odalarında yardımcı renk olarak daha sık tercih edilmeye başlanacağını göreceğiz. Ancak 2020 yılının farkı; beyazın yanında krem, kahverengi, soluk mavi veya pembe gibi yumuşak renklerden ziyade mor, lacivert, kırmızı gibi daha gösterişli ve iddialı renkler kullanılacak olması olacak.

 

2014 Genç Odası Trendleri 2

 

Genç odası trendleri dikkate alınarak düzenlenecek bir odanın olmazsa olmazının yoğun renk kullanımı olacağını söylemeden geçmeyelim. Beyaz ve diğer güçlü renklerin yanında pek çok renk tonunu bir arada kullanarak neşeli ve modern bir dekorasyon oluşturmak oldukça popüler olacak. Bu renk yoğunluğunu arzunuza göre yalnızca aksesuar düzeyinde tutabilir ya da yatak ve çalışma masası gibi ana aksesuarlar üzerinde de uygulayabilirsiniz.

 

2014 Genç Odası Trendleri 3

2014 Genç Odası Trendleri 4

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

2014 Genç Odası Trendleri 5

2014 Genç Odası Trendleri 6

2014 Genç Odası Trendleri 7

2014 Genç Odası Trendleri 9

   

 

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın