Kız Çocuk Odası Modelleri ve Yatakları

507

Kız çocuk odası modelleri gün geçtikçe daha ergonomik ve fonksiyonel olarak karşımıza çıkıyor. Genç kızlarımız o kadar şanslı ki odalarını istedikleri gibi dekore edebilecek imkânlara sahipler. Nasıl bir tasarım istediklerini düşünüyor olmaları bile o odayı bulmak için yeterli. Genç bir kızın en önemli mekânı odasıdır çünkü gençler yalnız kalmaktan kendileriyle baş başa kalmaktan çok hoşlanırlar onlar için kendi dünyalarını yaratmak sandığınızdan çok daha önemli olabilir. Bu yüzden odalarını hazırlarken mutlaka onların fikirlerine önem verin ve onların istemediği eşyaları almaktan kaçının.

Kız çocuk odası modelleri gün geçtikçe daha ergonomik ve fonksiyonel olarak karşımıza çıkıyor. Genç kızlarımız o kadar şanslı ki odalarını istedikleri gibi dekore edebilecek imkânlara sahipler. Nasıl bir tasarım istediklerini düşünüyor olmaları bile o odayı bulmak için yeterli. Genç bir kızın en önemli mekânı odasıdır çünkü gençler yalnız kalmaktan kendileriyle baş başa kalmaktan çok hoşlanırlar onlar için kendi dünyalarını yaratmak sandığınızdan çok daha önemli olabilir. Bu yüzden odalarını hazırlarken mutlaka onların fikirlerine önem verin ve onların istemediği eşyaları almaktan kaçının.

 

kiz cocugu odasi 1uGag

 

Hayatlarının en renkli yıllarını geçirecekleri bu odalar tabi ki onların isteğine göre tasarlanmalı ve dekore edilmelidir. Kız deyince herkesin aklına önce pembe gelir ama bana sorarsanız pembe kullanmayın çünkü artık çocukluktan çıktınız ve hayatın tozpembe olmadığını hayatın içinde birçok rengin yani olayı olduğunun farkına varın ve bir değişim başlatın.

 

kiz cocuk odasi zvIiJ

 

Çocuk yatak odası modellerinde mekanın rengi, sonra yatak örtüleri ve masadaki dekoratif ayrıntılara kadar her şey birbiriyle bir uyum ve adeta dans içinde olmalı ki Genç bu odada ve masada zaman geçirmek istesin. Masanın üzerinde kullanılacak objeler ders çalışırken onu yormamalı ve dikkatini dağıtmamalı aynı zamanda onu masaya çekebilecek kadar sempatik olmalıdır.

 

kiz cocugu odasi ZdKuU

 

Genç odalarında yeni tasarımlar, kullanışlı portatif yataklar eğlenceli detaylar kullanılmalı genç kız istediği gibi hareket edebilecek kadar alana sahip olabilmelidir. Ferah ve aynı zamanda eğlenceli bir havaya sahip olamalıdır.

 

kiz cocugu odasi 9Yntl

 

En güzel genç odası modelleri 2022 yılında indirim ve kampanya fiyatları ile mağazalarda satışa sunuluyor. İşte size en şık modellerden örnek tasarımlar.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

kiz cocugu odasi Vl1QY

 

Kız Çocuk Yatakları

Genç kızlar için oda dekorasyonu çok önemlidir. Özellikle bazı gençlerde mutsuzluk sebebi olabiliyor. Siz de kızınızı mutlu etmek istiyorsanız iyi tercih edilmiş dekorasyon fikirleriyle ve mobilyalarla çok tatlı genç kız odası dekore edebilirsiniz. Bunun için hem kızınızın hem de iç mimarların fikrini almak ve modern genç odası mobilyalarını takip etmek yeterli olacaktır. Kendini prenses gibi hissetmek isteyenler için daha çok pembe tonlarının yoğun olduğu bir oda planlanabilir. Gölgelikli yatak tercih edilebilir. Aynalı şık makyaj masası, sade küçük bir halı seçimi, pembe yastıklar ve pembe bir dolapla muhteşem bir prenses odası yaratılabilir. Dikkat etmemiz gereken bir diğer mobilya da kız çocuk yataklarıdır.

 

kiz cocugu odasi oFFMn

   

 

Genç kız odası için evinizin küçük bir bölümünü ayırmak zorundaysanız hiç sıkıntı yapmayın. Böyle odalar için de muhteşem dekorasyon önerileri var. Katlanabilir dolaplar ve yataklar son zamanlarda çok popüler. Özellikle de yatak olabilen dolap, ya da yatak olabilen masa gibi zengin çok amaçlı mobilyaların şıklığına inanamayacaksınız. Üstelik çocuğunuzun beğenebileceği tarzda bulamasanız bile yaptırmak bile mümkün. Sadeliği sevenler için genç odası takımı kız modelleri  beyaz yoğunlukta olmalı. Hatta İskandinav tarzının muazzam asaletini kızınızın odasından başlayarak tüm evinizde kullanmak isteyebilirsiniz. Beyazın yoğun kullanıldığı bu tarzı gereksiz eşya kullanmadan olabildiğince sade fakat zıt renklerde aksesuarlarla zenginleştirerek harikalar yaratabilirsiniz.

 

kiz cocugu odasi fL3hO

 

En Güzel Kız Odaları

Vintage tarzda döşenen odalar da klasik havasıyla çok cezp edici etkisi ile en güzel kız odaları listesine girebiliyor. Açık renler, klasik tarz mobilyalar, tül perdeler, puflar ve klasik aksesuarlarla nostaljik bir odaya sahip olabilirsiniz. Genç kızların genelde pembeler kırmızılar sevdiği doğrudur. Ancak mavi tonlarında bir kız çocuğu odası hayal edilemeyecek kadar huzurlu ve dingin olabilir. Mavinin sakinleştirici bir renk olmasından ve denizi ve gökyüzünü de çağrıştırmasından genç kız odalarına çok yakışabilir. Ayrıca diğer tüm renklerin yanına çok yakışan ahşapla bütünleşince de harikalar yaratılabilen mavi gerçekten eşsiz bir seçim olabilir.

kiz cocuk odasi mvtzZ

 

Genç odaları, aile içerisinde yaşayan genç bireylerin, evlerin içerisinde kendilerine ait farklı bir dünya yarattığı alanlardır. Gençlerin bu özgür dünyası içerisinde, kendine yer bulabilen mobilya markaları, gençlerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilen markalar olarak sektörde yerlerini alanlardır. İyi bir genç odasının içinde yer alması gereken fonksiyonel eşyaların başında kitaplıklar ve raflar yer alır. Bu bölümler gençlerin kişisel eşyalarını sergiledikleri alanlarıdır ve çok önemlidir. Bunun dışında çocuk olmaktan genç olmaya atılan adım yatak boyutunun da bir miktar büyümesini gerektirmektedir. Özelikle 140 cm eninde olan yataklar çok fazla tercih edilmektedir.

kiz cocuk odasi UMUO3

 

Kız çocuk odaları incelendiğinde, genel olarak ham ahşaptan yapılan özel tasarım ürünlerin tercih edildiğini görebilmekteyiz. Ancak bu ürünler pahalı fiyatlarından dolayı bazı gençler tarafından tercih edilmiyor. Fakat buna alternatif olarak, modüler mobilya üreticileri tarafından tasarlanan yüzlerce farklı model, bu açıkları kapatmaya yetecek nitelikleri taşıyor.

 

kiz cocuk odasi T3VEb

 

Tüm bu tasarım ve görsel efektlerin tam anlamıyla ihtiyaca cevap vermesi, bir genç odasının yeterli oranda iyi olduğu anlamına gelmez. Özellikle gerekli olan en büyük özellik sağlamlık ve dayanıklılıktır. Gençler, yetişkin bireyler kadar sakin ve hareketsiz olmadıkları için, sağlam olmayan mobilyalar çok kısa sürelerde deforme olmakta ve özelliklerini yitirmektedir. Bu nedenlerden dolayı, önce sağlamlık ve ardından görsellik ile kullanışlılık gelmektedir.

 

kiz cocuk odasi MkeCz

 

2022 kız çocuk odası takımı ve modelleri incelendiğinde, fonksiyonelliğe çok fazla önem verildiğini görmekteyiz, genç odaları dağınıktır ve eşyalar genellikle kullanıldıktan sonra çekmece ve dolaplara tıkıştırılır. Bunu engellemek için daha fonksiyonel ve kullanım alanları daha geniş genç odası takımlarının üretildiğini görüyoruz. Ancak genç odaları için dolaplar ve saklama alanları ne kadar geniş olursa olsun, büyük marketlerde satılan saklama kutularından kesinlikle alınmalı ve fazla eşyaların ortalarda durması engellenmelidir.

 

kiz cocuk odasi utLWY

 

Kız çocuk yatak odası takımları, genel olarak canlı renklerde üretilirken, erkekler için farklı konseptlerin oluşturulduğunu ve daha maskulen çizgilerin yer aldığını görüyoruz, kızlar için ise, daha geniş dolaplar ve dolapların içerisinde yer alan ayakkabı bölmeleri çok ilginç bir detay. Ayrıca canlı renkleri sadece kızların kullandığı gibi klasikleşen bir fikir ne kadar sürer bilemiyoruz.

 

kiz cocuk odasi QWDyR

 

Sizde genç odası takımınızı yenilemeyi düşünüyorsanız, kesinlikle garanti sürelerini göz önünde bulundurun ve size en çok garantiyi veren mobilyacıdan ürünlerinizi alın. Mobilya üretimi çok farklı malzemelerle aynı ürünlerin üretilebildiği bir sektördür ve konu genç odası olduğunda sağlamlık ön plandadır. Bu sebeple genç odası takımlarınızı aldığınız firmaların kurumsal ve güvenilir olduğuna emin olduktan sonra kararınızı vermenizde fayda var.

 

En İyi Genç Odası Markaları (TIKLA)

 

kiz cocuk odasi 9IgYQ

kiz cocuk odasi oKtOC

kiz cocuk odasi IxJUg

kiz cocuk odasi NTbXG

kiz cocuk odasi PTKK5

kiz cocugu odasi F2olJ

kiz cocuk odasi BEHVm

kiz cocuk odasi vX5S2

kiz cocugu odasi DQE2i

kiz cocugu odasi tmi8n

kiz cocugu odasi 28A2w

kiz cocugu odasi DDxiq

kiz cocugu odasi QIi79

kiz cocugu odasi fp8sM

kiz cocugu odasi klOkK

kiz cocugu odasi PlLSS

kiz cocugu odasi ZVJY2

kiz cocugu odasi 2rmCx

kiz cocugu odasi MzimV

kiz cocugu odasi rg7oA

kiz cocugu odasi tqW6Q

kiz cocugu odasi UYcaG

kiz cocugu odasi 6OAmb

kiz cocugu odasi UjbZq

kiz cocugu odasi UfSdz

kiz cocugu odasi PGuet

kiz cocugu odasi foybr

kiz cocugu odasi jnXSC

kiz cocugu odasi b5CDC

kiz cocugu odasi NEhbJ

kiz cocugu odasi jcgih

kiz cocugu odasi QL38c

kiz cocugu odasi XtAYR

kiz cocugu odasi jQp7L
Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

 

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

Kız çocuk odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Genç kız odası

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın