Traktör Lastiğinden Süs Havuzu Modelleri

3.268

Bahçe düzenlemesi beysaj işlerinin her zaman yüksek maliyetli ve zor olduğu düşünülüyor. Fakat eğer alternatif çözümler ve fikirler geliştirirseniz harika bir bahçe dekorasyonu yapabilirsiniz. Size bu yazımızda bahçe havuzundan bahsedeceğiz.

El yapımı bahçe havuzları arasında son yıllarda hem maddi olarak uygun olan hem de görünüm açısından oldukça güzel olan traktör lastiğinden bahçe süs havuzu modelleri tercih edilmektedir. Traktör lastiği bahçe dekorasyonunda en fazla çiçeklik olarak kullanılmakta. Fakat son zamanlarda bir çok yerde karşıma çıkan bu güzel bahçe süs havuzu modellerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Traktör lastiği bahçe havuzu konusunda oldukça kolay ve ideal tercih olacaktır. Bahçenizin dekorasyonuna güzellik katan traktör tekerleğinden süs havuzu bahçelerinize müthiş bir değişim getirecektir.

Traktör tekerleği süs havuzu yapılışı;

– Traktör tekerleği süs havuzu yapımı için eski bir traktör lastiği edinmeniz gerekiyor.

– Lastiği yerleştireceğiniz yeri derince kazmanız ve lastiğin boyutlarına göre yer hazırlayın.

– Lastiği kalın naylon ile kaplayarak bu açtığınız yere yerleştirin. Tekerleğin kenarlarını taş ile doldurun ve yerle aynı seviyeye getirin.

– Havuzun kenarlarını doldurmadan önce içerisine su doldurarak bir kaçak var mı kontrol edebilirsiniz.

– En son olarak traktör lastiği bahçe havuz dekorasyonu kalıyor. Kenarlarını istediğiniz dekorasyon malzemesi ile süsleyebilirsiniz. Taşlar ve çiçekler en güzel tercihler arasındadır.

Ekonomik durumunuz ücretli havuz yaptırmaya yetmiyorsa, yada hobi olarak bir havuz yapmak istiyorsanız öncelikle oto saniyelere giderek atıl bir traktör tekerleği bulmanız gerekiyor. Bundan sonrası çok basit. Malzeme olarak bir kazma ve bir kürek yeterli olacaktır. Tabii havuz içine bir de kalın muşamba.. Bu sayfada örnek olarak vermiş olduğumuz resimleri de inceleyerek şık bir havuz hazırlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz havuzun etrafına renkli taşlar dizerek daha doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki bu havuz süs amaçlı bir bahçe dekorasyonudur. Çocukların girmesi için müsait değildir. Çünkü içerisindeki muşambanın yırtılması suyun boşalmasına sebep olacaktır. Fakat bahçenize bir kaç ördek alarak havuz ve bahçeye güzel bir hava katabilirsiniz. Üstelik ördeklerin doğal yumurtalarından da faydalanabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda süs havuzu yapımı anlatılmaktadır.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın