İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Fikirleri 2019
Kapat

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Anasayfa
Mobilyalar İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu
İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır

İskandinav ev döşeme ve dekorasyon örnekleri sunduğumuz bu yazımızı incelemeniz size daha şık ve uyumlu tasarım yapmanıza yardımcı olacaktır.

En çok zaman geçirdiğimiz ailemizle dostlarımızla bulunduğumuz ortam olan evimiz modern bir dizayna ihtiyacı var. Bu değişimi de hep hayaliniz olan bir dekorasyonla yapmak istiyorsunuz bu dekorasyonunun adı İskandinav tarzında olmasını istiyorsunuz çünkü bu dizayn sizi anlatıyor estetlik, yalın, doğal parçalarla birleşen renkleri sizsiniz bu dekorasyon.

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 0

İskandinav Dekorasyon Tasarımları

İhtiyacınız olan ortamı yaratmak için yumuşak hatları olan preslenmiş ahşap, paslanmaya karşı olan çelik, alüminyumdan yapılmış mobilyalar kullanılır. Salonunuzun arka planı için ahşap yüzeyler oluşturmalı ve pastel gri, beyaz, krem veya bej renkler kullanılmalıdır. Bu mekâna koltuk seçimizin ise ayaklı koltuklar olsun ayakları metal bakır tonları olsun rengi beyaz olsun ve koltukların üstüne rengârenk yastıklar koyun halı seçimizin gri tonları olsun sehpanızda beyaz olsun koltuklarınızla uyumlu olsun. Ayaklı lamba dekorasyona şıklık katacaktır. Duvarlarınızı da boş bırakmayın tablo ve ya modern resimlerle uyum yakalayın. Avizeleri de unutmayın modern Sıcak bir ortam için avize seçimizin doğru olsun. Başka bir İskandinav modelimiz ise beyaz duvarlar beyaz koltuk takımları kalan bütün eşyalar siyah olan bir başka modeldir.  Başka bir İskandinav modeli ise ahşap modeli her şey doğadan ilham alınmış evin içi az eşya ile kaplanmış kilimlere dikkat çekici renkler kullanılmış duvarlar krem eşyalar ahşaptan yapılmış tablolar,  şık sehpalar vazolar modernize edilmiş başka bir İskandinav ev modelidir.

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 1

Ev dekorasyonunda hangi tarzı benimseyeceğinize kadar vermek ya da bir tarzı yansıtıp yansıtmayacağını seçmek oldukça güçtür. Her tarzın kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Bu yüzden de iyice araştırmak ve güzelce irdelemekte fayda var. Fakat bazı dekorasyonu stilleri var ki Türk toplumuna fazlasıyla yakın ya da en azından kabul edebileceğimiz ölçülere sahip. Bunların başında da İskandinav tarzı ev dekorasyonu geliyor. Sonuçta kimsenin sadeliğe karşı çıkacağını düşünmüyoruz. Duvar Rengi Seçimi: İskandinav tarzı ev dekorasyonu demek sadelik demek. Sadelik dendiğinde de akla ilk olarak kırmızı, yeşil, koyu mavi gibi renkler gelmiyor elbette. Sade bir duvar rengi için seçmeniz gerekenler beyaz ya da açık krem olacaktır. Her iki renkte İskandinav stilinin önemli unsurları olmakla birlikte evin ferah görünmesini de beraberinde getirecektir.

İskandinav Ev Dekorasyonu Püf Noktaları

Mobilya Seçimi: Mobilya seçiminde genel mantık az ama öz eşya olması üzerine kurulabilir. Mobilyalarınız ebat olarak küçük fakat kullanışlı olmak durumunda. Ayrıca sadeliğin ön planda olması sebebiyle renk bakımında beyaz ya da açık tonları seçmeniz gerekiyor. Bu noktada beyaz renkli bir L koltuk takımı işinizi fazlasıyla görecektir. Ya da beyaz üçlü koltuğun yanına uyumlu koltuklar yerleştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 2

Aksesuar Seçimi: İskandinav tarzının en büyük handikabı sadeliği ön plana çıkartmaya çalışırken abartıya kaçıp soğuk ve donuk bir dekorasyona imza atmak. Bu durum hiç kimse tarafından istenmediği gibi önüne geçmesi de tahmin ettiğinizden basit. Sözünü ettiğimiz durumu ortadan kaldırmak adına aksesuarlara yöneleceksiniz. Mesela odaya renk ve canlılık katmak adına koltukların yastık renklerini daha canlı renklerden seçebilirsiniz. Ya da vazo ve diğer aksesuarlarınızın renklerini biraz daha canlı olarak şekilde tercih edebilirsiniz.

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 3

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 4

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 5

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 6

İskandinav Tarzında Ev Dekorasyon Fikirleri 7

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir