Salonda duvar tv ünitesi niş modelleri

139

Ev dekorasyonunda değişik fikirlerden biri olan nişler, yeni bir akım yarattı. Evin her yerinde kullanabileceğiniz niş tasarımlar oldukça güzel bir görüntü vermekle birlikte yapımı da oldukça basit. Şu sıralar dekorasyonda oldukça moda olan alçıpanlar ile yapılan nişler, aynı zamanda ahşap malzemelerden de yapılıyor. Fakat piyasada daha çok tercih edilen alçıpan modellerdir. Bunun en belirgin sebeplerinden biri ekonomik olması. Dilerseniz duvar kağıtları ile taş duvar yada ahşap görüntü de verebiliyorsunuz. Duvar TV Ünitesi niş modelleri kullanılamayan kirişleri ve kolonları değerlendirmekte oldukça önemli bir yere sahip. Hem bozuk görüntüyü ortadan kaldırıyor ve hem de harika bir tasarım oluşturuyor. Sadece kirişlere değil evin dilediğiniz herhangi bir kısmına da uygulayabileceğiniz niş tasarımlar yeni kullanım alanları yaratıyor.

Kitaplık Niş Modelleri: Bu yazımızda daha çok salon niş modelleri üzerinde duracağız. Her ne kadar TV ünitesi olarak niş modelleri yaygın olsa da kitaplık da yapılması uygundur. Dilerseniz hem kitaplık ve hem de TV ünitesi olarak kullanabilirsiniz.

TV Ünitesi Niş Modelleri: Artık evlerde vitrinler yok. Hatta TV sehpaları bile eskisi kadar rağbet görmüyor. Çünkü LCD yada LED TV’ler duvara asılıyor. Duvara asılınca kablolar, TV kutusu yada uydu kutusu gibi cihazlar ortada şık durmayacağı için bunun çevresinde bir dekorasyona ihtiyaç doğuyor. Burada isterseniz ahşap TV ünitesi yerine niş dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Modelleri incelediğinizde salon niş modellerinin 2020 ‘da ne kadar şık tasarımlarla uygulandığını fark edeceksiniz.

Sadece Salon Duvarları İçin Niş Modelleri Yok!

Tabii biz salondan söz ediyoruz bu yazımızda. Esasında niş raflar sadece salonda değil, yatak odasında yatak başlığının çevresinde harika duruyor. Bununla beraber banyolarda da son yıllarda çokça tercih ediliyor. Mutfak dekorasyonu ise niş tasarımlarının en yakıştığı yerlerden biridir. Evinizin koridoru kullanımı ve süslemesi en zor alanlardan biridir. Evinizin koridoruna uygulayacağınız bir niş tasarımını, beğendiğiniz herhangi bir renkteki LED ışıkla süsleyebilir ya da daha sade bir görünüm istiyorsanız spot ışıklarla aydınlatabilirsiniz. Niş tasarımının içine yerleştireceğiniz birkaç biblo ya da büyük bir vazoda güzel çiçekler oldukça hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Ufak Bir Tavsiye

Evinizin salonunda eğer bir niş tasarım kullanmak ve salonunuzu böyle süslemek istiyorsanız bizim tavsiyemiz niş tasarımını televizyon ünitesi gibi tasarlamanız olacaktır. LCD TV’nizi niş tasarımının içinde kalan duvara montalayarak ve iç tarafa birkaç raf koyarak oldukça özgün ve modern bir tv ünitesine sahip olabilirsiniz. Salonunuza koyacağınız niş tasarımına cam kapaklar monteleyere vitrin yaratabilirsiniz. Böylece eski moda devasa vitrinler kurtulmuş olursunuz hem de yeni bir kullanım alanı yaratırsınız. Ya da niş tasarımını çoğaltarak, yani bir grup halinde bölümleyerek içlerine orijinal tablolar yerleştirebilirsiniz. Böylece harika bir dekorasyon yaratmış olursunuz.

Niş tasarımlarınızı duvarlarınızdan farklı bir renge boyayarak kontrast sağlayabilirsiniz. Daha güzel görünecektir.

 

 

 

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın