Genç Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

Genç odası dekorasyonunda renk tercihi çok önemli. Doğru kombinleri yaparsanız şık bir oda tasarımı oluşturursunuz. Tabii renk tercihi yaparken odanın büyük olması yada küçük olması da önemli. Örneğin

Genç odası dekorasyonunda renk tercihi çok önemli. Doğru kombinleri yaparsanız şık bir oda tasarımı oluşturursunuz. Tabii renk tercihi yaparken odanın büyük olması yada küçük olması da önemli. Örneğin

 

Çocuklarımız büyümeye başladığı zaman yavaş yavaş ihtiyaçları da artmaktadır. Özellikle ergenlik dönemine girerken bu dönem boyunca gençlerin fikirleri sürekli değişmektedir. Bununla beraber de ihtiyaçları farklılaşmaktadır. Bu dönemi rahatlıkla geçirmeleri için onların isteklerini en azından kendi odalarıyla ilgili değişimlerini yerine getirmeliyiz. Bunu bilen firmalar da değişen ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilmek için daha modern, kullanışlı ve çağdaş mobilyalar üretmektedir. Ayrıca her zaman ve her koşulda kullanılması için mobilyaları modüler sistem üretmektedirler.

 

 

Gençlerin daha başarılı olması için sakin ve huzurlu bir odada ders çalışması gerekir. Çoğu vakitlerini ders çalışarak, pc başında ve tv izleyerek geçirdikleri için odalarının da hiç kuşkusuz mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş olması gerekir. Odalarında birçok faaliyetler yapabilecekleri ve odalarına gelen arkadaşlarını konuk edebilecekleri için genç odasını buna uygun tasarlamak gerekir. Genç odasında en çok bulunan üniteler; çalışma masası, yer minderleri, yatak, gardroptur. Eğer odanız büyükse ayrıca kütüphane, oturma birimi ve şifonyer de kullanabilirsiniz. Mobilya malzemelerinde ise genellikle lake, metal ve ahşap kullanılmaktadır. Fakat günümüzde daha çok kiraz, maun, ceviz, masif ve mayi-yeşil lake kaplamalar kullanılmaktadır.

 

 

Duvarlarda canlı renk kullanın. Bunun seçimini de çocuğunuzun yapmasına izin verin. Sonuçta kendi odası olduğu için tüm zamanını orada geçireceğinden renk seçiminin de onun yapmasına olanak sağlayabilirsiniz. Dar ve ufak genç odası dekorasyonunda açık renkleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yine aydınlık olmayan, güneş görmeyen odalar için de açık renkleri tercih etmelisiniz.

Genç odası renk seçimi için kararsız kaldıysanız sizler için rekleri ele alalım:

 

Mavi

Genç odası duvar boyası renkleri

 

Eğer hazırladığınız oda genç bir erkeğe ait olacak ise, kesinlikle mavi tonlarına yer vermelisiniz. Bu renk erkeklerin vazgeçemediği ve de huzuru temsil eden bir renktir. Erkekler için mavi her zaman ideal bir renk olmuştur. O nedenle de siz de incelemeler yaparak erkek çocuklarınız için mutlaka bu renge yer vermelisiniz.

Sarı

Sarı ve de tonları hem bayan hem de aynı zamanda erkek gençler tarafından tercih edilmektedir. Renk insanı yormaz ve de huzur bulmasını sağlar. Odada ders çalışırken yorulmayacakları için gerçekten de bu renk herkes tarafından tercih edilmektedir.

Şampanya Rengi

Genel olarak insanların evin her bölümünde kullandıkları şampanya renginden yararlanabilirsiniz. Çünkü bu renk nerede ise bütün mobilyalar ile uyum sağlayacaktır ve de bir sorun yaşamadan uzun süre kullanım elde edebileceksiniz.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Turuncu

Genç odası

Gençler her zaman enerji doludurlar. Bu nedenle de odaların da enerjiyi hissetmek isterler. Genel olarak son zamanlarda enerjinin en rahat hissedildiği renkler arasında ilk sırayı turuncu almaktadır.

Kırmızı

İçi kıpır kıpır olan gençler genel olarak kırmızı renge bayılırlar. Bu nedenle genç odasında kırmızı mutlaka tercih edilmelidir.

 

Lila

   

Genel olarak bayanların en sevdiği renkler arasında lila yer almaktadır. Eğer genç odası tercih etmek istiyor iseniz, kız çocuklar için lila rengine yer verebilirsiniz.

Beyaz

Genç odası duvar renkleri

 

Gençler ev dışında sürekli enerji harcadıkları için eve geldikleri zaman huzur bulmak isterler. Onlar için huzurlu olabilecekleri bir genç odası tasarımı düşünüyor iseniz, beyaz renge mutlaka yer vermelisiniz.

Yeşil

 

Her zaman sağlığı simgeleyen renkler arasında ilk sırayı yeşil almaktadır. Farklı bir tasarım tercih etmek adına yeşil renge de bakabilirsiniz.

 

Krem

Beyaz renk ürünlerin temizlikleri biraz zor olduğu için aslında krem renkler daha fazla tercih edilmektedir. Beyaz rengin kullanımı bazen insanlara zor gelebilir ve de temizlik konusunda endişe duyabilirsiniz. Eğer endişe duymuyor iseniz beyaz, ancak temizlik konusunda biraz esnek olmak istiyor iseniz krem rengine bakabilirsiniz.

 

Lacivert

Genç odası mavi duvar boyası tonları

 

Koyu renk severler için lacivert ve tonları da bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Siz de bu tarz renklere bakabilirsiniz.

Pembe Renk Genç Odası

Eğer genç kız için oda hazırlıyor iseniz, çocukluktan gelen pembe sevgisinden yararlanabilirsiniz. Ancak bazı kızlar artık büyüdüklerini düşündükleri için bu renge negatif bakabilirler. O nedenle biraz daha farklılaşan lila gibi renklere bakabilirsiniz.

 

Parlak renkler genç kız odası takımı

 

Pembe kız odaları mobilyaları her kızın hayallerini süsleyen pebme rengi edasıyla odalarındaki tasarımların birleşmesi onların eğlenceli ve pozitif zaman geçirmesini sağlıyacaktır. Barbie seven kızlar pembe yatak odası dizaynı ile mükemmel bir mobilya ürünlerine sahip olabilecekler. Pembe genç ve çocuk yatak odası modelleri hepsi birbirinden şık ve modern mobilya tasarımları olarak yeni trend şekilleridir. Pembe kız odaları mobilyaları beyaz rengin sadeliği ile birleşip zarif ve şık bir tarzda gençlerin kalbini çalışıyor.

 

Genç Odası Duvar Renkleri

Evinizde değer verdiğiniz aile bireylerinden birisi de, gençlerdir. Gençlerin en çok vaktini geçirdikleri yerleri ise, odalarıdır. Kendilerine ait bir oda içerisinde mutlu ve keyifli bir biçimde kalabilmesi için, onların genç odalarına ihtiyaç duyması önemli bir durumdur.

 

Beyaz Genç Odası

 

Gençler için iyi bir oda dekorasyonu yapılmalı, oda dekorasyonu yapılırken de, kendi tarzınıza göre değil; çocuğunuzun kendi tarzına göre bu dekorasyonu gerçekleştirmeniz, daha uygun olur. Çünkü her gencin kendi dünyasında bambaşka hayalleri ve düşünceleri vardır. Bu durum karşısında, onların daha rahat edebilecekleri bir dünyada olabilmelerini sağlamak adına, genç oda dekorasyonu yapılırken gençlerinizin de fikirlerini almalısınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de genç odası duvar boyası renkleridir.

 

Desenli genç odası

 

Genç Odası Hangi Renk Olmalı?

Esasında gençler üzerinde yapılan en büyük hata, mobilyaların model ve renklerinin ebeveynler tarafından seçiliyor olmasıdır. Genç odaları seçilirken, onları kullanacak olan gençlere sorulmaması en büyük yanlışlardan biri. Çünkü onlar artık çocuk değil ve kendi iradelerinin farkındalar. Bu sebeple genç odası hangi renk olmalı sorusunun cevabı çocuklarda saklıdır. Eğer sizde çocuğunuza bir takım alacaksanız bu yazıda verilen bilgi ve modelleri beraber incelemelisiniz. Renk tercihlerinde onların da fikirlerini almalısınız. Sizin yapmanız gereken onlara daha isabetli tercih yapmaları noktasında fikir vermeniz ve yol göstermeniz olmalıdır.

Genç odası duvar boyası renkleri: Turuncu, mavi, pembe, sarı, şampiyon rengi, krem ve turkuaz renkleridir.

 

Kırmızı Beyaz Genç Odası

Genç odası için boya rengi konusunda kararsız kaldıysanız renkler hakkında bilgi edinmelisiniz:

[infobox color=”#dd9933,59902,59903,59904,59905,59906,59907,59908,59909,59910,59911,59912,59913,59914,59915,59916,59917,59918,59919,60089,60090,60091,60092,60093,60094,60095,60096,60097,60098,60099,60100,60101,60102,60103″]Genç odası duvar renkleri kız ve erkek çocuğuna göre değişiyor. Kırmızı, mavi, turuncu, pembe, mor, turkuaz gibi renk ve duvar kağıtları çok tercih ediliyor.[/infobox]

Aşağıda size erkek genç odası renkleri ve kız genç odası renkleri için iki adet örnek sunuyoruz.

 

Genç odası duvar boyası modelleri

Erkek çocuklarında genellikle kullanılan renkler mavi, yeşilin farklı tonları, kahve rengi ve bu renklere yakın pastel renklerdir. Tabii bu renklerin yanında krem, beyaz ve sütlü kahve gibi renkler de kombine yapılabiliyor.

 

 

Kız çocukları için genç odası takımı alacaksanız, pembe, krem, morun açık tonları, yavru ağzı rengi, açık turuncu gibi renkler tercih edilebilir. Genç odaları için koyu renklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Fakat illaha koyu renk olacaksa, açık renkli diğer renk kombinasyonunun daha yoğun olmasına özen gösterin. Mesela bu resimde koyu pembe rengi tercih edilmiş. Fakat beyaz rengi daha baskın olduğu için odada koyu renk yoğunluğu dikkat çekmiyor. Aynı şekilde kız genç odaları için bordo rengi ve kırmızıyı da kullanabilirsiniz.

 

Fuşya genç odası

Genç odası turkuaz duvar boyası

Çocuk odası duvar kağıdı modelleri

Mavi duvar boyası genç odası

Genç Odası

Kırmızı Genç Odası

Genç odası renk kombini

 

Genç odası renkleri

Genç odası renkleri

Genç odası duvar renkleri

Genç odası duvar renkleri

Genç odası duvar renkleri

Genç odası boya renkleri

Genç odası boya renkleri

Genç odası boya renkleri

Genç odası boya renkleri

 

Genç odası duvar boyası renkleri

Genç odası duvar boyası renkleri

Genç odası duvar boyası renkleri

Genç odası renk çeşitleri

Genç odası renk modelleri

Genç odası renk isimleri

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dolapları

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın