Hangi renk halılar tercih edilmeli?

1.440

Halılar bir evin en önemli parçaları arasında yer alıyor. İşin aslı, evi ev yapan iki objeden birisi olduğunu da söylemek mümkün. Öyle ki bir evde perde ve halı yoksa şayet o ev size fazlasıyla donuk ve soğuk gelecektir. Bu sebeple, evler için bu denli önemli ve öncelikli olan bir şeyde renk tercihini nasıl yapmak gerekiyor?

Krem Rengi Halı Modelleri: Krem rengi halılarda sıklıkla kullanılmakta olup eve de güzel bir görüntü kazandırıyor. Özellikle küçük odalarda tercih edilmesi gereken krem rengi yapısı itibariyle ortama daha ferah ve geniş bir görüntü kazandırıyor. Fakat krem rengi halı seçerken halının muhakkak leke tutmaz ve kolay temizlenebilen yapıda olmasına dikkat edin. Çünkü krem rengi kirlenmeye fazlasıyla müsait bir renk.

krem-rengi-hali-modelleri

Kırmızı Renk Halı Modelleri: Halınızın dikkat çekici bir renge sahip olmasını istiyorsanız kırmızı renkli modellere yönelebilirsiniz. Kırmızı renkli halılar ortamın fazla durağan olduğu, dekorasyona odak noktası olarak kullanabileceğiniz bir renk gerektiğinde en doğru seçimlerden birisi olacaktır. Fakat kırmızı kullanırken halının içerisinde mutlaka siyahın da bulunması gerektiğini unutmayınız.

kirmizi-hali-modelleri

Kahverengi Halı Modelleri: Ev dekorasyonunda öyle ya da böyle bir şekilde kendini dahil etmeyi başaran kahverengi halılarda da popüler tercihlerden birisi. Duruma göre sütlü kahve ya da koyu kahve tercihinde bulunabileceğiniz modeller olsa da, özellikle koyu kahve seçenlerin halının içerisinde sütlü kahvenin de bulunduğuna dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz.

kahverengi-hali-modelleri

Siyah Halı Modelleri: Asil bir görüntü isteyenlerin ilk tercihi konumundaki siyah halılar genel itibariyle farklı renklerle birlikte kullanılıyor. Düz siyah halı görmenin çok zor olduğu şu günlerde kontrast oluşturması ve böylelikle son derece şık bir görüntü oluşmasına imkan sağladığı için beyaz desenler de kullanılabilir.

Siyah halı modelleri

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın