Dar Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Örnek Modeller

Günümüzde geniş balkonlar daha ziyade eski yapılanmalarda görülmektedir. Yeni evlerin ise balkonları nispeten daha küçüktür veya her odanın kendine ait oldukça küçük bir balkonu bulunmaktadır. Bu durum evini düzenlemek isteyen veya yeni bir eve taşınan kişiler için küçük balkon dekorasyonu sorunlarını gündeme getirmektedir.

 

Minderli Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

Uzun ve dar balkon dekorasyonları da uygun ve doğru tercihlerle çok şık hale gelebilir. Balkonunuzun küçük olmasının dikkate değer olmadığı anlamına gelmeyeceğini belirtelim. Ayrılacak ufak bir bütçe ve yaratıcılıkla tek kişilik bir balkonu bile seveceğiniz bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Dar balkon dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oturma kısmının nasıl düzenleneceğidir. Balkon düzenlemesi yapılırken balkona bir masa ve istenen sayıda sandalyeler yerleştirilebilir ya da balkonun bir duvarı boydan boya sedir şeklinde ayarlanabilir.

 

kucuk balkon nasil dizayn edilir

 

Ancak küçük balkon düzenlemesi yaparken bu uygulamalar mümkün olmayacaktır. En uygun çözüm orta boyutta bir ya da iki sandalyeyi balkonun duvarına dayalı olacak şekilde yerleştirmek ve aralarına ya da yanlarına masa yerine yüzeyi geniş bir sehpa yerleştirmektir. Eğer bu seçeneklerden hiçbirini uygun bulmuyorsanız balkonunuza yalnızca bir okuma sandalyesi ya da rahat bir puf koyabilir veya geniş minderlerden bir oturma köşesi düzenleyebilirsiniz.

 

Doğal Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

Dar balkon düzenlerken büyük mobilyaları kullanamayacağınız için balkonunuza istediğiniz havayı katacak olan asıl şey aksesuarlardır. Küçük balkon dekorasyonu ile uğraşırken küçük bir şemsiye, ayaklı veya düz saksılar, balkon bitkileri, duvar ışıklandırmaları, mumlar gibi pek çok şeyden yararlanabilirsiniz. Önemli olan balkonunuzun ne kadar küçük veya dar olursa olsun gözünüze güzel görünmesidir.

 

Otantik Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

Günümüzde kalabalık şehir yaşantısı sebebiyle birçok evde istenilen şekilde balkon maalesef ki bulunmuyor. Bu yüzde de gene de balkonda keyif sürebileceğiniz küçük balkonlara özel dekorasyonlardan bahsetmek istiyoruz.

 

cicekli balkon dekoru

 

Minderli Dar Balkon Dekorasyonu

Dar balkonlara uygulanan dekorasyonlarda en çok tercih edilen ve en işlevsel seçeneklerden birisi minderli dekorasyonlardır. Balkonun zeminine serilen minderler hem samimi bir ortamın oluşmasını sağlıyor hem de görüntü itibariyle gayet başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca rengarenk minderler içinizi de açacak bir görüntü oluşturacaktır.

 

kucuk balkon dekorasyonlari

 

   

Doğal Balkon Dekorasyonu

Doğal balkon dekorasyonunda genel itibariyle bolca çiçek ve bitki kullanılıyor. Özellikle de balkonun üst kısma yerleştirilen sarmaşıklar balkona doğadan bir parçaymış gibi görüntü sağlıyor. Bunun yanı sıra rengarenk çiçeklerinde dekorasyona eklenmesiyle ortaya gayet güzel sonuçlar çıkabiliyor.

 

kucuk balkon dekorasyon fikirleri

 

Modern Küçük Balkon Dekorasyonu

Bunların yanı sıra az eşya ile son derece modern bir görüntü elde etmenizde mümkün. Balkona yerleştirilecek parlak yüzeye sahip bir masa, hemen karşısına konumlandıracağınız metal sandalyeler iki kişinin rahatlıkla oturabileceği, son derece modern bir görüntüye sahip dekorasyonu oluşturacaktır. Bu noktada fıstık yeşili, turuncu ya da parlak sarı tercih edilebilir.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

guzel balkon dekorasyonlari

 

Otantik Küçük Balkon Dekorasyonu

Son olarak otantik dekorasyon örneklerine de yönelebilirsiniz. Otantik dekorasyonda üzerinde boya vs. bulunmayan tahta masa, sandalyeler kullanılıyor ve etrafta hasır detayları bolca kullanılıyor.

 

Modern Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

İnsanların özellikle yaz aylarında en çok vakit geçirdiği yerlerden biri olan balkonlar, artık eskisi gibi bir depo şeklinde değil de daha çok değerli vakitlerin geçirildiği en gözde dinlenme yerlerinden biri haline gelmiştir. Bu mekanları dekore ederek keyifli zamanlar geçirmeyi düşünenlerin yeni gözdeleri şık ve kullanışlı balkon dekorasyonlarıdır. Çoğu birey balkonlarını yeşillendirerek dekore etmeyi tercih etmektedir. Birbirinde güzel çiçekler ile balkonlarını süsleyen insanların yeni gözdelerinden biriside tüm balkonu kaplayan sarmaşıklardır.

 

Otantik Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

Dar balkon dekorasyonu denilince ilk akla çiçek ve yeşillendirme gelse de artık yeni çıkan dekorasyon ürünleri sayesinde farklı boyutlara ulaşmaktadır. Oturma gruplarından salıncaklara kadar birçok çeşitte ürünü rahatlıkla bulabileceğimiz bahçe dekorasyonunda günümüzde en çok tercih edilen ürün salıncak şeklindeki koltuk ve sandalyelerdir. Balkon dekorasyonu için oldukça uygun olan bu modeller, insanların yaz aylarında balkonlarında keyifli vakitler geçirerek dinlenmelerini ve çocukların eğlenmelerini sağlamaktadır. Çeşitli renk ve modelde kolaylıkla bulabildiğimiz bu ürünler sayesinde balkonlara farklı bir hava katabilirsiniz.

 

renkli balkon dekorasyonu

modern balkon bar modelleri

kucuk balkon dekorasyon modelleri

kucuk balkon dekorasyon ornekleri

kucuk balkon duzenleme

kucuk balkon masa sandalye dekorasyonu

guzel balkon dekorasyonlari

cicekli balkon dekorasyonu

kucuk balkon dekorasyon fikirleri

ahsap balkon dekorasyonu

kucuk balkon dekorasyonlari

zarif balkon dizayni

ufak balkon dekorasyon onerileri

Minderli Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Doğal Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

sirin balkon dekorasyonu

ufak balkon dekor fikirleri

ufak balkon dekorasyon fikirleri

ufak balkon dizaynlari

 

Dar balkon dekorasyon

Dar balkon dekorasyonları

Dar balkon dizaynı

Dar uzun balkon dekorasyonu

Uzun ve dar balkon dekorasyonu

Dar uzun balkon dekorasyonu

Dar balkon dizaynı

Dar balkon

Dar balkon

Dar balkon

Dar balkon

İlham Veren Küçük Balkon Dekorasyonları (TIKLA)

Dar Uzun Balkon Dekorasyonu Örnekleri

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın