Küçük Balkon Dekorasyonu

2.480

Bir evin en keyifli kısmı kuşkusuz balkonlar. Özellikle havaların güzel olduğu günlerde balkonda oturup keyif yapabiliyor olmak büyük ayrıcalık. Bu noktada en önemli detay balkonun genişliği. Fakat illa ki balkonda keyif için geniş bir alana ihtiyacınız yok. Balkonunuz küçük olsa dahi bunu güzel şekilde dekore ederek son derece keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir mekan yaratabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonunda Püf Noktalar

Çiçek Kullanımı: Balkonunuz ister küçük isterseniz de büyük olsun dekorasyonda en önemli detay çiçekler. Balkon dekorasyonu yaparken çiçekleri göz ardı etmek hiçte mantıklı olmayacaktır. Bu yüzden balkonda alan darsa bile duvara monte edeceğiniz bir aparat sayesinde çok sayıda çiçeği dekorasyona dahil edebilirsiniz. Aynı şekilde fazla yer kaplamayacak bitkileri de balkona yerleştirerek doğanın içerisindeymişçesine bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

Mobilya Kullanımı: Balkonlar için mobilya seçimi her zaman için dikkat gerektirir. Hele ki bir de söz konusu küçük balkonlar olduğunda çok daha fazla dikkat gerektirir. Bu yüzden de küçük balkon dekorasyonunda işlevsel ve küçük mobilyalara yer vermelisiniz. Örnek olarak balkon duvarına monte edilmiş açılır-kapanır bir masa işinize fazlasıyla yarayacaktır. Masaya ihtiyaç olduğunda açabilir, gerekmediği anlarda ise kapatarak gereksiz yer kapmasını engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde küçük fakat iş görecek sandalye ya da tabureleri de kullanabilirsiniz.

Kilim Kullanımı: Kilimler küçük balkonların dekorasyonunda son derece önemli. Yere sereceğiniz şık bir kilim balkonun tüm görüntüsünü değiştirmeye yetecektir. Bu noktada ne tarz bir model seçeceğinize ise balkondaki genel konsepte bakarak karar vermekte fayda var.

Tabure ve sehpayı aynı üründe buluşturabilmeyi başarmış olan bu modern ev dekorasyonu ürünü hem kullanışlı hemde evlerinizde yer kaplayan kaba sehpalara nazaran zigon sehpalarda olduğu gibi dekorasyon için daha uygun bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bir üründen çok fazla şekilde yararlana bilmek küçük alanlarda büyük dekorasyon fikirlerinide ortaya çıkarmakta. Tabure ve sehpanın bu şık kombineside bunun en açık örneği olarak görünüyor.

Tabure şeklindek sehpa modern çizgisi, rahat kullanımı ve göz alıcı renkleriyle dikkat çekmektedir. Taburelerde kullanılan poliüretan malzeme sayesinde oturduğunuz yerde rahatlığı ve yumuşaklığı bulacaksınız.

Düz, sade fakat şıklığıyla göz dolduran tabureli masa takımları kullanıldığı yerlerde modern bir hava katmaktadır.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın