Çocuk Yatakları Modelleri: En Çok Tercih Edilen Beşikler

320

Bu yazımızda özellikle yeni ebeveyn olmuş çiftleri ilgilendirmekte olan bebek yatağı modelleri ile alakalı olarak bir inceleme yapacak ve özellikleri çok daha yakından inceleyebilme şansına sahip olacağız. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektörümüz içerisinde o kadar kreatif tasarımlar geliştirildi ki artık bu tasarımları çok daha yakından inceleme gibi bir gereksinim içerisinde girdik. Bebek yatağı fiyatları ile alakalı olarak markaların ciddi anlamda değişen bir fiyat skalası üzerinde çalışmaları insanların kafalarında soru işareti yaratıyor. Rekabet artık yüksek ve bir yerlerde mutlaka ki indirimli ve bir o kadar da kaliteli ürünler satan markalara online olarak ulaşabiliyorsunuz. Araştırmanız çok önemli bir aşama.

 

 

Bebek yatağı seçimi yapan bayanlara tavsiyemiz içinde demir yay olmayan sünger yataklardır. Bu yataklar hem yıkanabilir özelliğine sahip ve hem de daha sağlıklı. Bebekler için fiyatlar ve standart ölçülerle beraber yatak modelleri sunduğumuz yazıda farklı örnekler inceleyebilirsiniz.

 

 

En Çok Tercih Edilen Beşik Modelleri

Bebekler için yatak modelleri ile alakalı olarak önceliklerinizi belirlemeniz son derece önem arz eden unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Genel itibari ile incelediğimiz zaman yeni dönem yataklarında tasarımsal olarak extreme fikirlere fazlası ile yer veriliyor. Bu fikirler zaman içerisinde sizlere çok daha iyi seçenekler sunacağı gibi aynı zamanda kullanışlılık anlamında da uzun ömür sunacak. Bebek odası dekorasyonu konusuna özen gösteren çiftler, genel itibari ile renksel anlamda da farklılık yaratan ürünler üzerine eğilim gösteriyor. Bebek yatağı dediğimiz zaman öncelikle dikkat etmemiz gereken unsur görsellikten ziyade güvenliktir. Bu neden dolayısı ile araştırmalarınızı bu yönde ilerletmeniz çok daha iyi seçenekler sunacaktır.

 

 

Bebek yatağı seçimi ile alakalı olarak önceliklerinizi iyi bir şekilde belirlemeniz sizlere daha iyi seçenekler sunuyor. Her geçen gün ülkemizde çok daha fazla modaya karşı bir eğilim söz konusudur. Bu eğilim, sizlere nitelikli ürün anlamında çok daha etkin seçenekler sunduğu gibi aynı zamanda fiyat konusunda da dip seçeneklerden bahseder. Türkiye, her geçen gün büyüyen ve gelişen ülkelerden birisi. Bilhassa mobilya sektörümüz kısa zaman içerisinde dünyanın diline doladığı sektörler arasında. Sizlerde konu ile alakalı olarak gelişmeleri kısa bir zaman dilimi içerisinde sitemizden takip edebilme şansına sahip olacaksınız.

 

   

En İyi Bebek Yatağı Hangisi?

Bebek yatağı seçimi yapan bayanlara tavsiyemiz içinde demir yay olmayan sünger yataklardır. Bu yataklar hem yıkanabilir özelliğine sahip ve hem de daha sağlıklı. Bebekler için fiyatlar ve standart ölçülerle beraber yatak modelleri sunduğumuz yazıda farklı örnekler inceleyebilirsiniz.

 

 

Kullanışlı Bebek Beşikleri

Çocuklarımız için özel olarak üretilen ve genellikle de çizgi film kahramanlarının süslediği kullanışlı bebek beşikleri ve yatak modelleri, son zamanlarda daha da ön plana çıkmış durumdadır. Dilerseniz şimdi beşik çeşitlerine birlikte göz atalım böylece sizin için en kullanışlı beşik hangisi ise bu yönde bir tercih yaparsınız.

Anne Yanı Beşik

 

Bebeklerin anne yanında uyuması oldukça risklidir. Bu sebeple üretilmiş olan anne yanı beşikler oldukça kullanışlıdır. Beşik alırken bu özelliği sorgulayabilirsiniz.

 

Korumalı Beşik

Klasik bebek yatağı modelleri

     

 

Anna yanı gibi bir tarafı açılan beşiklerden ziyade 4 tarafı korumalı beşiktir. Kenardaki koruma ısgaralar sabittir. Oval yada diktörtgen şeklinde üretilmektedir.

 

Park Beşik

 

En temel özelliği hafif olması, katlanma özelliği sayesinde taşıma kolaylığıdır. Park beşiklerde tekerlek olan modeller bir odadan diğer odaya da rahat bir şekilde taşınmaktadır. Park beşikler derindir. Bu özelliği sayesinde çocuklar daha güvende olurlar. Fakat park beşiklerde kalitesiz ürün tercihi yapmayın. Kalitesiz park beşiklerin mekanizmaları sorun çıkardığını belirtmek isteriz.

 

 

Sepet Beşik

Genelde ahşap yada hasırdan yapılan hafif ve rahat taşınır beşik türüdür. Yenidoğan bebekler için kullanılır.

 

 

SEPET BEŞİK İÇİN SÜNGER YATAK (TIKLAYIN)

 

Hamak Beşik

Adı üzerinde hamak şeklinde sallanma özelliği olan beşik türüdür. Tasarım açısından oldukça şık durun bu beşikler kullanım açısından diğer beşiklere göre bir puan geridedir.

 

 

Montessori Yatak

 

Son yılların en çok tercih edilen çocuk yatağı modellerinden biridir. Ahşap iskeletten oluşan ve zemin üzerinde, yerden çok yüksek olmayan bir yatak türüdür. Geniş yapısı ve güvenli olması sebebi ile aileler tarafından çok tercih edilir.

 

MONTESSORİ YATAK YAN KORUMA MİNDERİ (TIKLAYIN)

 

Yavrulu Yatak

 

Arabalı Yatak

Bellona arabalı çocuk odası modelleri

 

 

Eviniz çok büyük değilse ve odada yeni bir yatak almaya yer yoksa yavrulu yataklar tam size göre. İki kardeşin de rahatça yatabileceği ve mekanizması sayesinde rahatça toparlanabilme özelliği ile anneler tarafında en çok tercih edilen yataklar arasında yer alıyor.

 

 

İsterseniz sizler de çocuklarınızın mutluluğu ve rahatı için daha güzel ve özel tercihler yapabilirsiniz ve yatak seçimlerini de bu modeller arasından seçebilirsiniz.

 

 

Erkek çocuklarınız için daha çok arabalı yatak modelleri tercih ediliyor ve markaların bu konuda biraz daha detaycı davrandıkları dikkatlerden kaçmıyor. Görsel açıdan çok eğlenceli ve şık bir dizayna sahip olup anahtarına kadar bir çok detaya değinilmiştir. Uzaktan kumanda sistemi ile  aracı çalıştırabiliyorsunuz ve çalıştırma sesini de duyabiliyorsunuz. Sıradan bir yatağa göre çok daha eğlenceli ve çok daha gösterişli modeller oluğunu belirtmekte fayda var ve fiyat bazında değerlendirildiğinde de bunu daha net bir şekilde anlayabiliyoruz.

 

 

Kız çocuklarınız için  de pembe renkler biraz daha ön plana çıkmış ve özellikle de Barbie yatak modelleri  ile birlikte Hello Kitty yatak modelleri en çok  tercih edilen ürünler arasında ve üretimlerinde de bir adım öne çıktıklarını görebiliyoruz.

 

 

Sizler de çocuklarınız için daha yüksek bütçeler ayırabiliyor sanız ve çocuklarınızın odalarını daha renkli bir hale getirmek istiyorsanız, yatak tercihlerinizi bu tür modellerden yana yapabilir ve onları da daha fazla mutlu edebilirsiniz.

 

 

Erkek ve kız çocuklar için özel üretim yatak modellerini sizler için sitemize dahil ettik ve dilerseniz galeri bölümünden daha detaylı bir şekilde incelemelerinizi yapabilirsiniz.

 

intro bellona bebek odası takımı

 

BEBEK YATAĞI NASIL OLMALI? (TIKLAYIN)

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın