Çocuk Odası Stor Perde Modelleri

4.431

Erkek çocuk yada kız çocuk odası için ilk olarak tavsiyemiz şu yönde: Salon, oturma odası, yatak odası dekorasyonuna nasıl önem gösteriyorsanız çocuk odalarının tasarımları için de aynı önemi gösterin.Günümüzde çocuk odalarının önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Çocuğunuzun odasındayken güzel şekilde vakit geçirebilmesi adına çocuk odası dekorasyonuna dikkat etmekte fayda var. Küçük yaştan itibaren çocuğunuzun yaratıcı yönlerini ön plana çıkartabilecek modern bir odaya sahip olması, ilerleyen yaşlardaki kişiliğini de önemli ölçüde etkileyecektir.

 

Baskılı Stor Perde Modelleri

 

Bir evdeki en önemli yerlerden birisidir bebek odası. Bebeğinizin uzun bir müddet en fazla vakit geçireceği yer olan bebek odasında en ince ayrıntıya kadar dikkat etmek gerekiyor. Bunlar arasında her ne kadar fazla önem verilmiyor olsa da, perde seçiminin de büyük önem arz ettiğini unutmamak gerekiyor. Özellikle de stor perdeler konusunda dikkat etmeniz gereken noktalardan söz etmek istiyoruz.

 

Bebek Odası İçin Perde Seçimi

 

Çocuk Stor Perde ile Loş Ortam

Bir bebek odasında önemli noktalardan birisi olan loş ortamı sağlayabilmek için en büyük yardımcınız stor perdeler olacaktır. Perdeleri tamamen kapattığınızda gün ışığının tamamını kesebilen perdeler tam olarak aradığınız ürün olacaktır. Aksi halde loş ortamı oluşturmak düşündüğünüzden çok daha zorlu olabilir.

 

Kız Çocuk Odası İçin Stor Perde Modelş

 

Dayanıklı Bebek Odası Stor Perdeler

Satın aldığınız stor perdeler bebek odasından, kuvvetle ihtimal çocuk odasına geçiş yapacaktır. Yani bebeğiniz büyüdüğünde de stor perdeyi kullanacaksınız. En azından bunun gerçekleşebilmesi adına sağlam, dayanıklı bir model seçmeye özen göstermelisiniz. Bu noktada kaliteli markalara güvenmek en pratik çözümlerden birisi olacaktır.

 

Çocuk Odası Stor Perde Modeli

   

 

Kolay Temizlenebilme Avantajı ile Çoçuk Odası Zebra Perde Modelleri

Özellikle çocuk odalarında en önemli konulardan birisi olan kolay temizlenebilme, çocuğunuzun ister istemez lekeleyeceği perdesi sadece bir bez yardımıyla silebilmenizi sağlayacaktır.

 

Stor Perde Çocuk Odası İçin Desen Seçimi

Çocuk odalarında stor perdelerin desenli, resimli modelleri her geçen gün daha popüler hale geliyor. Bayanların önemli bir kısmının tercihi ettiği bu modeller ev çocuk odasına şık bir görüntü kazandırırken aynı zamanda çocuğunuzun da fazlasıyla hoşuna gidecektir.

Sıcacık bir ev görüntüsü için perdeler olmazsa olmazlardan birisi ve bu sebeple de perde seçerken doğru karar verebilmek gerekiyor. Bunun için de ilk olarak hangi tarzı evinize yansıtacağınızı bilmeli ve buna uygun olarak perde seçmelisiniz. Evinizde genel itibariyle modern bir algı oluşturmak istiyorsanız şayet, o zaman da zebra perdeler sizler için en doğrusu olacaktır.

 

Genç Odası Stor Perde Modelleri

 

Siyah Beyaz Stor Perde Modelleri

Erkek çocuk genç odası stor perde modelleri için tercih edilen renklerden biri de siyah beyazdır. Zebra perdelerde en trend ürün grubu siyah beyaz modeller diyebiliriz. Siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı bu modelde görüntü itibariyle ortaya harika sonuçlar çıkabiliyor. Ayrıca siyah ve beyazın bir arada kullanılması sonucu ortaya çıkan görsellik, tüm odadaki görüntüyü de etkilediği için çok daha modern sonuçlar elde edilebiliyor.

     

 

Siyah Beyaz Zebra Stor Perde Modelleri

 

Kız Çocuk Stor Perde Modelleri

Pembe ev dekorasyonunda sevilen renklerden birisidir ve kız çocuk için stor zebra perde modellerinde de bolca kullanılıyor. Pembenin göze hoş gelen görüntüsü, evinizin bir odasında donuk dekorasyon uygulandığı şüphesini oluşturuyorsa tüm donukluğu ortadan kaldıracaktır. Fakat pembenin daha çok açık tonlarına yönelmenizi öneriyoruz ki bu sayede daha dengeli sonuçlar elde edebilin.

Pembe Zebra Stor Perde Modelleri

 

Desenli Zebra Perde Modelleri

Desenli perdeler evin genelinde olmasa da çocuk odalarında bolca tercih edilir. Çocuğunuzun isteyeceği tarzda bir perde seçerek onu mutlu edebilmek mümkün. Zebra perdelerin hem işlevsel oluşu, hem de yapı itibariyle hemen her deseni, resmi ya da yapıştırmayı uygulayabiliyor olmanız sizin işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

 

Desenli Zebra Stor Perde Modelleri

 

Jaluzi Zebra Perde Modelleri

Jaluzi stor perdeler alüminyumdan üretiliyor ve daha çok ofislerden tercih ediliyor. Fakat son dönemde ev dekorasyonunda da tercih edilmeye başlandı. Bunun en önemli sebebi ise modern bir görüntüye sahip olması ve temizliğinin çok ama çok pratik oluşu. Sadece ıslak bir bez yardımıyla jaluzi perdeleri ilk günkü haline getirebiliyor olmak yapılacak işler listesindeki en meşakkatli işlerden birisi silmeniz anlamı taşıyor.

 

Jaluzi Zebra Stor Perde Modelleri

 

Baskı Desenli Bebek Odası Stor Perde

Desenli stor perdelerde belki de en şık modelleri bulabileceğiniz kategori baskı desenli stor perdelerdir. Baskı yöntemi kullanılarak yapılan bu perdelerde hemen her türlü görseli perdenize aktarabiliyorsunuz. İsterseniz sizler için önem arz eden bir fotoğrafı perdeye bastırabilir ya da sevdiğiniz şehrin simgelerini perdenizde kullanabilirsiniz. Bu sayede çok daha moder bir görüntü elde edilebiliyor.

 

 

Bebek Odası Zebra Perde İçin Çiçek Desenleri

Desenli stor perdelerde en fazla tercih edilen modellerden birisi olan çiçek desenli ürünler, evinizin havasını ciddi manada değiştirebiliyor. Ortama çok daha pozitif bir görüntü yayan bu perdeler, evdeki dekorasyonun soğuk ve renksiz olduğunu düşünmeniz halinde seçebileceğiniz en güzel ürünler arasında yer alıyor.

 

 

Desenli stor perdelerin en büyük handikabı temizlik konusu. Stor perdeler tül perdeler gibi çamaşır makinesine atılamadığı için temizlenmesi de problem olabiliyor. Özellikle desenli modellerde bu durum daha da çok ön plana çıkıyor. O yüzden de sadece bir bez yardımıyla temizleyebileceğiniz ürünlere yönelmenizde fayda var.

 

 

Erkek Çoçuk Odası Stor Perde Modelleri İçin Renk Tercihi

Çoçuk odası için stor perde modelleri seçiminde ister desenli olsun ister düz, isterseniz de tül perde için en önemli detaylardan birisi renk seçimidir. Desenli stor perdelerde de renk tercihini yaparken genel dekorasyon dikkate alınmalı. Dekorasyonun dışında bir seçim güzel sonuçlar hedeflenirken gözü rahatsız eden bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olabilir. Ayrıca perdelerde kati surette kırmızı gibi dikkat çekici tonlardan da uzak durmak gerekiyor. Beyaz ya da açık renkler her daim daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Bebek Odası İçin Perde Seçimi

Kız Çocuk Odası İçin Stor Perde Modelş

 

 

 

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Çocuk Odası Stor Perde Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. size ulasabilecegim bir telf.numarası varmı?sitenızde begendigim bebek odası stor perde için bilgi almak istiyorum.geri donersenız sevınırım.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın