Antre dekorasyonu mobilya modelleri

894

Giriş hol antre dekorasyonları için fikirler ve örnekler sunduğumuz yazımıza hoş geldiniz. Hol dekorasyonu bir çok kimse tarafından bilinmez. Çünkü pek yaygın olmayan tasarım türüdür. Evin giriş bölümünde yer alan antre diğer odaları birbirine bağlayan konumda yer almaktadır. Son yıllarda yapılan ev dekorasyonlarında antreler genellikle geniş ve rahat dekora edilen modellerdedir. Antre ve giriş dekorasyonu için dresuarlar, ferforjeler, vazolar, çiçeklikler, koltuklar, kanepeler, ayakkabılıklar ve askılıklar kullanılmaktadır.

Antre dekorasyon fikirleri 2020

Kapıyı ilk açtığmız anda her gün bizi karşılayan, evimize ilk kez gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyen antelerimiz. Salonundan mutfağına, çalışma odasından çocuk odasına kadar her birinin dekorasyonu ile özel olarak ilgilenirken kendisini karanlıkta bıraktığımız, doğru mobilyaları bulmayı unuttuğumuz antrelerimiz. Halbuki antreler eve gelen herkesin ilk gördüğü aynı zamanda giderken son gördüğü alanlardır. Bu yüzden de evi temsil ederler. Doğru mobilya ve ışıklandırma ile harika bir dekorasyonu hak eden bu alanları nasıl dekore etmek lazım. Antre mobilyaları hangileridir, evin diğer bölümlerinde kullanılan eşyalardan uyarlama eşya kullanılabilir mi yoksa sadece antre eşyaları özel olarak mı satılır? Bakalım bu önemli noktalara işaret eden soruların cevapları nelermiş.

Sevdiğimiz ve zevkine güvendiğimiz bir iç mimar ile çalışmıyorsak evin her köşesinin dekorasyonu bizi bekliyor demektir. Bu dekorasyon noktaları arasında antreler, holler ve koridorlar da var. Bizim kültürel mimarimizde antreler genelde çok küçük ve dar olduğu için gereken ilgiyi hiç bir zaman görmemiştir. Ancak değişen mimari ile genişleyen antreleri de hala dekore etmeyi pek iyi bilmiyoruz. Halbuki doğru bir şekilde yerleştirilip mobilyaları doğru bir şekilde seçildiğinde antreler bir çok fazla mobilyayı alarak bize alan açma şansı verir. Dar bir koridorda bile minimal bir kitaplığı sanki dekoratif bir öğeymiş gibi kullana bilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz antre mobilyaları hangileridir sorusunu aslında bu şekilde yanıtlıyoruz. Yani diğer odalarımızda kullandığımız kitaplık gibi sıradan bir eşya antre mobilyası olarak kullanılabilir. Aynı zamanda dresuar gibi, portmanto gibi, yüksek dikey ayna gibi veya ayakkabılık modelleri gibi sadece antre dekorasyonunda kullanılabilen mobilyalar da vardır. Sadece bu alana sait olan antre mobilyaları hangileri derseniz o zaman bu dresuar modellerinden, ayakkabılık modellerinden bahsedebiliriz. Ayakkabılarınızı giyerken oturmak için kullanabileceğiniz mini tabureler ya da mini sandalyeler de aslında bir nevi antre eşyalarındandır. Bu eşyalar sadece bu alana ait değildirler.

Ikea antre mobilyaları tasarımı konusunda diğer markaları çok geride bırakmıştır. Galerimizde de görebileceğiniz gibi onlarca çeşit ve tarzda çok farklı antre mobilyaları vardır.

Antre dekorasyonuna örnek gösterebileceğimiz bu modelde en çok dikkati çeken portmanto modelidir. Alışagelmiş standart bir portmanto modeli olmadığını görüyoruz. Siz de fark etmişsinizdir ki, güzel bir portmanto evin girişini bir oda kadar şık gösterebilir.

2020 antre dekorasyonu mobilya modelleri açık renklerde kullanılırsa ortama daha ferah bir hava katmaktadır. Antre giriş dekorasyonu olarak kanepeler altında ayakkabı dolapları kullanılabilir.

Mobilya Modelleri sunan web sayfasımızda size örnek olacak birçok tasarım resimleri bulunuyor. Örneğin bu resimde görüldüğü gibi ufak ama gayet şık bir portmanto görüyoruz. Ufak bir koridorunuz varsa buradaki gibi şık tasarımlı bir portmanto alarak misafirlerinizi güzel bir manzara ile karşılayabilirsiniz.

Eğer antre ve koridorlarınızın dekorunu önemserseniz bir oda kadar güzel dekorasyon çıkarırsınız. Evet dekorasyon deyince ilk akla odalar gelir. Salon dekorasyonun en önemli odasıdır. Ama siz bu kalıplaşmış fikirden öteye gidin. Çükü dekorasyon ve süsleme sadece salonlar için geçerli değildir. İyi bir tasarımcı evin bütün bölümlerini dekor ederek güzel bir tasarım sunar.

Giriş dekorasyonu olarak sizin için hazırladığımız galeriden en yeni tasarımlara sahip modern tasarımları görebilirsiniz. Antre ve giriş giriş dekorasyonunda lambaderler ortamı ışıtmada şık bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Raflı dolaplarda ayakkabılarımızı yerleştirebiliriz ya da süs eşyalarını burada kullanarak güzel bir dizayn yapabiliriz. Halı olarak küçük bir kilim ya da uzun hol halısını kullanabilirsiniz. Yerlerde açık renkli parke döşemeler şık bir detay olarak dekorasyona büyük katkı sağlar.

Burada gördüğünüz portmanto alt tarafında çekmeceleri, üstte askılık olan güzel güzel bir model. Esasında bu model portmanto ve sedirle karışık bir model olmuş. Çekmece kısımlarının üzerine konulan ufak minderler adeta bir sedir havası kattığından güzel bir hol dekorasyon modeli sunuyor.

KAPI ÖNÜ AYAKKABILIK MODELLERİNİ DE GÖRMELİSİN  (TIKLA)

Resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın