Açık Renkli Laminat Parke Modelleri

13.739

Hangi Renk Laminant Parke Kullanılmalı?

Parke seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey, odanızda kullanacağınız renklerdir. Bu sebeple parke seçmekten önce, bu odada hangi renkleri kullanacaksınız? Eğer odanızdaki yatak odası takımı, salon mobilyaları, yemek odası takımı, genç odası takımı gibi eşyaların tarzları yada renkleri ile uyumlu olmazsa yeniden parke yaptırmanız zor olur. Parke diğer mobilyalar gibi rahat değişebilen bir ürün değildir. O sebeple parkelerde renk seçimi yaparken dikkatli ve isabetli seçim yapmalısınız. Bu konuda komşu ve arkadaşlarınız da fikirlerinden faydalanın. En güzel parke rengi sizin için ceviz olabilir, ama odanız ceviz rengine uyumlu değildir belki.

# Açık Renkli Parke Kullanışlı Olur mu?

Dekorasyonda en önemli konuların başında uyum gelir. Eğer renkleri doğru kombine edemezseniz beğenerek tercih etmiş olmanıza rağmen hoş bir manzara ortaya çıkmaya bilir. Bu sebeple ev dekorasyonunda tercih yaparken duvar boyası, kapı rengi, halı, mobilya ve koltuk renklerini göz önünde bulundurmalısınız. Şimdi gelelim açık renkli parke kullanışlı mı sorusuna. Öncelikle parkelerin tamamının üzerinde koruyu cila bulunur. Bu sebeple üzerindeki lekeyi kolaylıkla çıkarırsınız. Parkeler leke tutmaz. Sadece temizlik yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz yeterli olur. Bunun için yazımızın en sonunda parke temizliği ile ilgili önemli bilgiler verdiğimiz yazımızın linkini ekledik. Açık renkli parkeler ferah bir oda için en ideal seçenekler arasında yer alır. Koyu renkli parkeler çok fazla toz belli ederken, açık ceviz, açık gri parkeler daha az toz belli eder. Bununla beraber birçok renk ile de uyum sağladığı için tercih edebilirsiniz. Paragrafın başında da belirttiğimiz gibi renk kombinasyonunu doğru yaparsanız açık renkli parkeler oldukça kullanışlıdır.

Bu yazımızda size açık renkli parke modellerinden bahsedeceğiz.

Açık Renkli Laminant Parke modelleri 2019-2020

Açık renk parkenin en büyük avantajı temiz ve ferah bir ortam hazırlar. İkincisi ise farklı ev tasarımlarının vazgeçilmez hamlesidir. Farklı oda dekoru yapmak istiyorsanız muhakkak açık renkli parke seçerek hamle yapın. Bu parkelerin diğer bir avantajı da koyu renkli parkelere göre daha az toz belli ederler. Koyu renk parkeler çok çabuk toz belli ettiğini kullanıcıları tarafından sık sık duyarsınız.

Beyaz Laminant Parke Dekorasyonu

Açık renkli parke çeşitleri

Odanıza ferah bir ortam kazandırmak istiyorsanız açık renkli parke tercih edebilirsiniz. Açık renkli parkenin üzerine çok koyu olmayacak bir halı ve halının üzerine krem renki modern bir koltuk şık bir kombine olur. Duvarlarda yine renk kumaş tercih edebilirsiniz. Odanın farklı noktalarına koyu renkte ufak aksesuarlar katarak evinize hareket kazandırabilirsiniz.

Laminat Parke Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler (TIKLA)

Beyaz Parke Renkleri

Açık renkli laminant parke çeşitleri içinde en çok tercih edilen renklerden biridir. Beyaz laminant parkeler bu alanda belki de en iddialı modellerden birisi. Uygulandığı odayı çok daha ferah ve aydınlık gösteren beyaz renkli ürünler özellikle küçük ebatlı yerler ya da yeri kadar ışık almayan odalar için ideal bir seçim olacaktır. Fakat beyaz laminant parkelerin en büyük dezavantajı temiz görüntüyü sağlayabilmek adına biraz uğraş gerektiriyor olması.

Parke kimsenin dikkati çekmez sanarsınız. Bu yazıda da belirttiğimiz gibi parke rengi standart kullanılır. Fakat siz bu standardın dışına çıkar beyaz parke tercih ederseniz, dekora yüzde yüz etki eden bir hamle yapmış olursunuz. İnsanlar farklı tasarım yapmak için, koltuk, perde, kitaplık gibi genel ürünlerde farklı modeller seçmeye çalışır. Fakat parke ile farklı bir tasarıma büyük adım atmak kimsenin aklına gelmez. Yukarıda gördüğünüz beyaz parkeli oda ne kadar şık ve iç açıcı olduğunu görür görmez fark etmişsinizdir. Emin oldun odanıza giren ziyaretçiler de aynı şeyi düşünecek.

Parke rengi genellikle ceviz ve kahve rengidir. Piyasada parke deyince ilk akla gelen bu iki renk olur. Fakat siz beyaz renkli bir parke kullanırsanız dikkat çekici ve bir o kadar da güzel bir odanız olur.

Son dönemlerde ev dekorasyonlarında sıklıkla karşımıza çıkan laminant parkeler görsel olarak başarılı sonuçlar vermesinin yanı sıra son derece kullanışlı bir yapıya sahip olması sebebiyle de tercih ediliyor. Gerçekten de evdeki dekorasyonu baştan sona değiştiren laminant parkeler, doğru seçildiğinde görsel açıdan çok daha kaliteli bir sonuç elde etmenizi sağlıyor.

En İyi Parke Markası Hangisi (TIKLA)

Dekorasyonun son trendinde açık renkli parke modelleri oldukça yaygın olmaya başladı. Bunun sebebi koyu renkli parkelerin demode olmasıdır. Önceleri bütün mobilyalar ceviz rengi yada cevizin farklı tonlarından yapılıyordu. Parkeler de aynı şekilde, cevizin farklı tonlarından tercih ediliyordu. Fakat bu anlayış son yıllarda değişti.

Ev yada oda tasarımlarında açık renkli mobilyalar tercih edilmeye başladı. Tabii bu zemin dekorasyonu, fayans ve laminant parkeleri de etkiledi. Bu sebeple son zamanlarda bol bol açık renkli laminant parke modellerine rastlayabilirsiniz.

Beyaz Laminant Parke Modeli

Kahve parke renkleri: Kahve tonları evlerde en fazla tercih edilen renklerden birisi. Sade ve şık bir görüntü elde edebilmek adına tercih edilen bu renklerde açık tonlar evin daha ferah görünmesini, koyu renkler ise şıklığı arttıracaktır. Bu yüzden de seçim yaparken önceliğinizin hangisi olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca genel dekorasyonda kullanılan renklere de dikkat etmekte fayda var. Açık renkli parke modelleri arayanlar için kahvenin açık tonlarını tavsiye edebilirsiniz.

Krem parke renkleri: Krem rengi açık renkli laminant parkelerde en güzel alternatiflerden birisi konumunda. Göz yormayan bir şıklık istiyor, evinizin de olduğundan daha geniş ve ferah görünmesini amaçlıyorsanız şayet krem rengi ürünler ilk tercihlerden birisi olacaktır. Ayrıca krem rengi ürünlerin hemen her tarz dekorasyonda kullanılabileceğini de unutmamalısınız.

Beyaz kapıya hangi renk parke gider?

Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konulardan biri de beyaz kapıya hangi renk parke tercih edilmeli sorusu oluyor. Beyaz rengi birçok renk ile kombine edilebilir. Fakat krem rengi gibi yakın renkleri tercih etmeseniz dağa sağlıklı olur. Bunun yerine açık renkli ceviz, açık gri, açık kahve gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Aşağıda sizin için sunduğumuz renkleri inceleyebilirsiniz. Bunun dışında beyaz kapıya koyu renklerle zıt renk kombinesi de yapabilirsiniz.

Laminat Parke Temizliği : Ahşap Parke Nasıl Kullanılmalı?


En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

Açık renkli parke modellerinin tamamını görmek için ufak resimleri tıklayabilirsiniz.

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın