En iyi parke markası hangisi?

13.331

Parke markası deyince aklınıza hangi markalar geliyor? Her konuda olduğu gibi laminat parke alırken de laminat parke markaları önemli bir konu. Evde zemin tadilatı yapanlar yada sıfırdan dekorasyon yapanların ilk olarak yaptıkları hamle tabii ki parkelerin takılmasıdır. Pekiyi Türkiye’de satışa sunulan en iyi kaliteli laminant parke markası hangisidir? İşte size en güzel parke modelleri ile birlikte dikkatle okumanızı tavsiye ettiğimiz bir yazı.

Bu yazıda sizin için hazırladığımız püf noktaları okumadan tercih yapmamanızı tavsiye ederiz.  Gelelim ince detaylara. Öncelikle hangi parkeyi alacağınızı iyi bilmelisiniz. Daha sonra marka kararı verebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda size parke çeşitlerini sunuyoruz.

# Hangi parkeyi almalıyım?

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli iki nokta var. Biri ticari parkeler diğeri konut. Ticari parkeler daha uzun ömürlü ve dayanıklı olan parke çeşitleridir. İş yerlerinde ve mağazalarda daha çok tercih edilir. Yoğun kullanımdan dolayı ve yıpranma ihtimali daha yüksek olduğu için daha sağlam malzemeden üretilir. Konut için olanlar ise, ticari laminat parkeye göre daha ekonomiktir.

   

İki çeşit parkede kendi içinde üç kaliteye ayrılıyor. Ev için parke kalitesi 21, 22 ve 23 numaradır. 23 numara ev parke modelleri içinde en kaliteli olanıdır. Ticari olanların ise en yoğunu 33 numaları parkedir. Fakat eğer ofis tarzı çok yoğun olmayan bir mekan için düşünüyorsanız 31 numaralı parke sizin için ideal olabilir. Hatta 23 numaralı parkeyi de tercih edebilirsiniz. Hastane, okul, market, mağaza gibi çok yoğun iş yerleri için 33 numara tavsiyemizdir.

En ideal parke kalınlığı kaç olmalı? Parke kalınlığı biraz da bütçeniz ile ilgilidir. İmkanınız varsa 10 mm tercih edebilirsiniz. İdeal olan kalınlık budur. Fakat biraz daha düşük bütçeye sahipseniz 8 mm tercih edebilirsiniz. Bütçenin bu konuda oldukça yüksekse 12 mm en ideali diyebiliriz.

Derzli parke döşemesi nedir? Hangisini tercih etmeliyim?

Derzli parkeler çizgi görüntüsü veren parkelerdir. Diğer parkelere göre oldukça şık bir havası vardır. Eğer aşırı yoğun bir alana sahip değilseniz derzli parke kullanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin hemen alt tarafta bulunan parke modeli derzlidir. Fakat yoğun alanlar için derzli parke tavsiye etmiyoruz.

Kullanışlı Laminat Parke Nasıl Olur

Buraya kadar alacağımız parke nasıl olmalı konusunda önemli bilgiler verdik. Şimdi şu noktaları da dikkatlice okumanızı ve aşağıda sizin için hazırladığımız örnekleri incelemenizi tavsiye ederiz. Örnekler size açık renk, kapalı renk, derzli-derzsiz, ahşap rengi, gri tonlar gibi alternatifler sunuyor.  Modelleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Laminat parke örneklerini tıklayarak büyük boy halinde inceleyebilirsiniz.

en iyi parke markası hangisi?

En İyi Laminant Parke Markası Hangisi

Aşağıda size en iyi parke markalarını sıralıyoruz. Fakat aşağıdaki parke markaların dışında da alışveriş yapabileceğiniz firmalar. Örneğin Koçtaş parke modellerini inceleye bilirsiniz. Evidea web sayfasını ziyaret ederek parke renklerini incelebilirsiniz. Parke noktasında marka ve kalitenin önemi kadar, usta da çok önemli unutmayın. Yani kaliteli laminat parke almakla iş bitmiyor. O sebeple konuyu marka takıntısı haline getirmeyin. En iyi parke markası ne kadar güvenilir olursa olsun, tecrübesiz bir usta berbat bir döşeme yaparak o ürünleri kullanılmaz hale getirebiliyor.

En iyi parke markası

Evler için çok önemli olan laminantların seçiminde dikkatli olmakta fayda var. Laminant parkelerini kaliteli seçmezseniz eğer başınıza çok büyük dertler alabilirsiniz. Su sebebiyle kabaran parkeler böceklenme yapacağı için tahminlerin çok ötesinde sorunlar sizi bekliyor diyebiliriz. Bu yüzden de kaliteli laminant üreten markalara yönelmekte fayda var.

Vinfloor: Laminant parke dendiğinde akla ilk olarak gelen isimlerden birisi Vinfloor. Kaliteli laminantlarıyla ön plana çıkan marka ürün çeşitliliği bakımından da tatmin edici bir ürün skalasına sahip. Fakat kaliteye sahip olmak için gözden çıkarmanız gereken bir meblağ var. Eğer ki gerçekten kaliteli ürünler almak istiyorsanız Vinfloor güzel bir tercih olacaktır.

Floorpan: Bir diğer kaliteli laminant üreticisi ise Floorpan. Ürün çeşitliliğinin çok geniş olduğu marka hemen herkesin ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde. Hal böyle olunca da biraz daha farklı şeyler arayanların ilk adresi Floorpan oluyor.

Laminat Parke Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler (TIKLA)

Vario: Popülerliği ve bilinirliği yüksek bir marka olan Vario seçilebilecek isimlerden birisi. Fiyat/performans açısından başarılı bir marka ve ürün çeşitliliği de nispeten zengin diyebiliriz.

 

En Güzel Derzli Laminat Parke Modelleri (TIKLAYIN)

Çamsan: Yerli bir firma olan Çamsan bu sayede fiyat bakımından en uygun üreticilerden birisi. Zengin ürün çeşitliliği sayesinde de istediğiniz tarzda laminantları kolaylıkla bulabileceğiniz marka, son dönemin en popüler üreticileri arasında yer alıyor.

Çamsan Laminant Parke Modeli

Serfloor: En iyi laminant parke markalarının başında gelen firmalardandır. Serfloor laminant parke konusunda sıklıkla tercih edilen bir marka. Başarılı ürünler çıkartan marka laminant parke almadan önce mutlaka uğranması gereken bir adres.

En Güzel Laminat Parke modelleri (TIKLA) Şık tasarımlı lamine parke modelleri (TIKLA)

Parke markası seçerken, firmaların kataloglarını evinizde bulunan duvar, tavan ve perde renkleri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Eğer açık renkli bir duvarınız varsa, koyu renkli parke seçebilirsiniz. Fakat duvarlar koyu ise koyu renkli parke tercihi yanlış olur. Dekorasyonda aynı renkler değil zıt renkler de kullanılır. Şimdi isterseniz son çıkan marke modellerini birlikte inceleyelim.

Tüm parke resimlerine ulaşmak için galeriye tıklayınız.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın