Yorgan Yüklük Dolap Modelleri (Yatak Yorgan Saklama Dolabı)

Yatak yorgan saklama dolabı modelleri sürgülü, raylı, parlak ve mat gibi çeşitlere ayrıldığı gibi klasik yüklük dolap modelleri ve modern yüklük dolabı modelleri olarak da ikiye ayrılır. Evinizde yorganları istifleyebileceğiniz yegane yer olan yüklükler sadece bu özelliğiyle bile evlerin vazgeçilmezi konumunda diyebiliriz. Birçok evde karşımıza çıkan yüklükler işlevsel özelliklerinin yanı sıra son dönemdeki dekoratif modelleriyle de tercih edilme sıklığını arttırmış durumda. Bu yüzden sizlere son dönemin trend yorgan yüklük modellerinden bahsetmek istiyoruz.

Yatak yorgan saklama dolabı modelleri sürgülü, raylı, parlak ve mat gibi çeşitlere ayrıldığı gibi klasik yüklük dolap modelleri ve modern yüklük dolabı modelleri olarak da ikiye ayrılır. Evinizde yorganları istifleyebileceğiniz yegane yer olan yüklükler sadece bu özelliğiyle bile evlerin vazgeçilmezi konumunda diyebiliriz. Birçok evde karşımıza çıkan yüklükler işlevsel özelliklerinin yanı sıra son dönemdeki dekoratif modelleriyle de tercih edilme sıklığını arttırmış durumda. Bu yüzden sizlere son dönemin trend yorgan yüklük modellerinden bahsetmek istiyoruz.

 

 

Yatak yorgan koymak için dolap modelleri

Evimizdeki en geniş depolama alanlarından birisi yüklükler ve yüklük seçimi yaparken doğru karar verirsek fazlasıyla memnun kalacağımızı söyleyebiliriz. Bu sebeple de yüklüklerde neye dikkat etmesi gerektiğini ya da son dönemler hangi modellerin popüler olduğunu bilmeden tercihte bulunmamanızı öneriyoruz.

 

 

Beyaz Yatak Yüklük Modelleri

Yatak odanıza yerleştireceğiniz beyaz bir yüklük, işlevsel özelliklerinin yanı sıra boyutuyla da tatmin edici olabiliyor. Normalde yüklükler büyük mobilyalar ve yer kapladığı için çok fazla büyükleri tercih edilemiyor. Çünkü ortama basık bir görüntü katıyor. Fakat beyaz yüklükler rengi itibariyle ortamı normalden daha ferah gösterebileceği için ilk tercihlerden birisi diyebiliriz. Yorgan yüklük modellerinde en fazla tercih edilen ürünlerden bir tanesi beyaz renkli modeller denilebilir. Beyazın kolay dekore edilebilen yapısı sayesinde dekorasyonların vazgeçilmezi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de duvarların beyaz olduğu ve yüklüğün duvara gömülmüş olarak kullanılacağı durumlarda beyaz modeller çok daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Beyaz Yatak Yüklük Modelleri

 

Kahverengi Yatak Yüklük Modelleri

Kahverengi mobilyalar için her daim popüler bir tercih olmuştur ve yatak odası yüklük modelleri için de son derece kullanışlı bir tercih. Görüntüsüyle sizi yormayacak ürünlerden birisi olan kahverengi yüklüklerde kahvenin her tonunu bulabileceksiniz.

 

Kahverengi Yatak Yüklük Modelleri

 

Parlak Yatak Yüklük Modelleri

Görüntüsüyle modernlik algısı oluşturmayı başaran parlak yüklük modelleri birçok kişinin ilk tercihi olmayı başarmış durumda. Eğer ki yatak odanızda modern bir dekorasyon yaptıysanız ve bu dekorasyona bir şekilde yüklük eklemeniz gerekiyorsa parlak yüzeyli modeller sizler için en güzel tercih olacaktır. Fakat parlak modellerin parmak izini belli etmek gibi kötü bir huyu olduğunu da unutmamalısınız.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Parlak Yatak Yüklük Modelleri

 

Sürgülü Yüklük Dolap Modelleri

İşlevsel bir model arıyorsanız da sürgülü yüklük dolap modellerini incelemenizde fayda var. Ray sistemi ile hareket eden kapaklar, dar alanlarda bile yüklüğü kullanabilmenizi sağlıyor. Bunun harici aynı anda sadece bir kapak açabilecek olduğunuz için yüklüğün bir kısmını kullanabilecek, diğer kısmı için diğer kapağı açmak zorunda kalacaksınız. Bu da biraz da olsa zorluk çıkartabilir.

 

Raylı Yatak Yüklük Modelleri

   

Beyaz Yorgan Yüklük Modelleri

 

Krem Yorgan Yüklük Modelleri

Krem rengi de en az beyaz kadar popüler bir renk tercihi. Kremin göze hoş gelen yapısı, yüklük gibi büyük mobilyaların göze çok daha zarif görünmesini sağlıyor. Bunun yanında krem rengi modellerde kullanılan sürgülü kapak detayı da ürünlere işlevsellik kazandırıyor.

 

Krem Yorgan Yüklük Modelleri

 

Klasik Yorgan Yüklük Modelleri

Yorgan yüklük modelleri içerisinde klasik tarzdan esintiler taşıyan modellerde mevcut. Evinizde genel itibariyle klasik bir tarz uygulamışsanız, üzerinde oymaların bulunduğu yorgan yüklük modellerinin sizler için en güzeli olacağını söyleyebiliriz.

 

Klasik Yorgan Yüklük Modelleri

 

Sürgülü Yorgan Yüklük Modelleri

Son olarak yorgan yüklük modelleri içerisinde belki de en işlevsel ürün olarak adlandırabileceğimiz sürgülü modellere de göz gezdirmenizde fayda var. Genel itibariyle üç kapaklı olarak tasarlanan bu ürünler hem son derece geniş bir iç hacme sahip, hem de sürgü sistemi sayesinde dar alanlarda dahi pratik bir şekilde kullanabilmenize imkan sağlıyor.

 

Sürgülü Yorgan Yüklük Modelleri

 

Yatak odalarının demirbaşlarından birisi diyebileceğimiz dolaplarda çok fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Tercihte bulunurken geniş bir ürün skalasından seçim yapacağınız için doğru kararı vermekte zorlanabilirsiniz. Fakat bu noktada en ideal tercih olarak yüklük dolapları önerebiliriz. Evlerdeki en işlevsel mobilyalar listesinde üst sıraları zorlayan yüklükler genelde akıllarda eski bir şeymiş gibi canlanabiliyor. Geçmişte çok fazla kullanılan, son döneme kadar ise popülerliğini kaybeden ve bu sebeple de geçmişi anımsatan yüklükler, modern modelleriyle tekrardan popülerlik kazanmış durumda.

 

Beyaz Modern Yüklük Dolapları

 

Beyaz Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

Yatak odanız bir dolap almayı planlıyorsanız ve bunun görüntü itibariyle çok fazla yer kaplamamasını, en azından da kaplıyorsa öyle değilmiş gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu yüzden tercih etmeniz gereken ürün grubu beyaz renkli yüklükler olacak. Beyazın tonu sayesinde ortamda çok daha ferah bir görüntü oluşacağı için dolabın büyüklüğü de sizi rahatsız etmeyecek.  Bilindiği üzere beyaz ev dekorasyonunda kombinlenmesi en kolay renklerden birisi ve yüklüklerin de koca cüsselerini bir nebze de olsa gizlemeyi başarıyor.

 

Beyaz Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

 

Kahve Tonları Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

Mobilyalarda en fazla tercih edilen renk kuşkusuz ki kahve ve tonları. Kahvenin ev dekorasyonuna uyum sağlamak noktasında son derece başarılı yapısı var ve yüklükler için de aynı durum geçerli. Hafif sütlü kahve kıvamında, biraz da koyu kahve esintileri taşıyan renkte bir dolap sayesinde yatak odanızda gayet şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Kahve Tonları Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

 

Parlak Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

Modern bir dekorasyon yapıyor ya da dekorasyonunuzu moderne devşirme eğiminiz varsa parlak yüzeye sahip bir yatak odası yüklük dolabı işinize fazlasıyla yarayacaktır. Parlak yüzeylerde modernlik simgesi olarak kabul edilir ve ortama da farklı bir hava katar. O yüzden parlak yüzeyli modellere göz gezdirmekte fayda var diyebiliriz.

 

Parlak Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

 

Mat Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

Odanızda farklı bir görüntü elde etmek istiyorsanız şayet mat renkleri deneyebiliriz. Mat dolaplar sayesinde son derece iddialı ve şık bir dekorasyon elde edilebiliyor. Ayrıca mat renkli dolaplarda genel itibariyle parlak yüzeylerin kullanıldığını da hatırlatmalıyız.

Mat Yatak Dolabı Yüklük Modelleri

 

Oymalı Modern Yüklük Dolapları

Görsellik sizin için önemliyse şayet oymalı yüklük dolaplara göz gezdirmekte fayda var. Simetrik şekilde yüklüğe eklenen oyma detayı mobilyanın çok daha etkileyici bir görüntüye bürünmesini sağlıyor. Ayrıca ağırlıklı olarak açık renklerin tercih edildiğini de söylemekte fayda var.

 

Oymalı Modern Yüklük Dolapları

 

Parlak Modern Yüklük Dolap Modelleri

Modern bir yüklük dolap arayanların ilk tercihleri arasında yer alan parlak yüzeyli modellere mutlaka göz gezdirmek gerekiyor. Parlak yüzey, ev dekorasyonunda modernlik ile özdeşleşmiş vaziyetteyken istediğiniz sonuca ulaşmak bu ürün grubu ile çok daha kolay olacaktır. Renk tercihinizi de koyu renklerden yana yaparak görsel açıdan çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Parlak Yüzey Modern Yüklük Dolapları

Kahverengi Modern Yüklük Dolap Modelleri

Evlerdeki mobilyalarda en çok kullanılan renk kahve ve tonları. Söz konusu modern yüklükler olunca da durum çok fazla değişmiyor ve kahvenin hemen her tonunu görebilmek mümkün oluyor. Özellikle de koyu kahve modelleri şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kahverengi Modern Yüklük Dolapları

Raylı Yüklük Modelleri

Yüklük dolap modelleri eviniz için işlevsel bir ürünken, raylı yüklük modelleri çok daha işlevsel bir mobilya olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Yüklüklerde ray sistemi kullanılması sizlere dar alanlarda dahi yüklükten faydalanabilme imkanı sunarken çok daha modern bir görüntüsü olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Modern Raylı Yüklük Modelleri: Raylı yüklük modelleri içerisinde modern bir görüntüye sahip olan modeller de yer alıyor. Bu modeller genel itibariyle parlak bir yüzeye sahip ve ışıldayan yapısı gerçekten de modern bir görüntü katıyor. Kullanıldığı ortamdaki dekorasyonu çok daha pozitif hale getiren bu modellerin tek dezavantajı parlak yüzeyi sebebiyle parmak izini belli ediyor olması diyebiliriz.

Koyu Renk Raylı Yüklük Modelleri

Aynalı Sürgülü Yüklük Modelleri

Birçok kişi odasında büyük bir boy aynası olsun ister. Giyinirken aynadan kombine göz atmak, yakışıp yakışmadığına karar vermek hepimiz için büyük kolaylık sağlıyor. Bu noktada da aynalı raylı yüklük modelleri devreye giriyor. Yüklüklerin kapak kısmını boydan boya aynalar ile kaplamak hem işlevselliği arttırıyor hem de aynalar sayesinde odanın çok daha ferah görünmesi sağlanabiliyor.

Modern raylı yüklük modelleri

Koyu Renk Raylı Yüklük Modelleri

Biraz evvel sözünü ettiğimi yüklük modellerinin hemen hepsi açık tonların daha çok kullanıldığı modeller. Fakat koyu renklerde de bolca raylı yüklük modeli bulabilmek mümkün. Bunların başında da kahve ve tonları geliyor. Sade ve kaliteli bir görüntüye sahip olan bu modeller hemen her dekorasyon tarzına da gidebildiği için “joker” ürünlerden birisi olarak kabul ediliyor.

Yeni raylı yüklük modelleri

Yüklükler herkes için kullanışlı mobilyalardan birisi haline gelmiş durumda. Evinizde çok geniş bir depolama alanı sunan yüklükler, yeni sezon modellerinin etkileyici görüntüsüyle zaman da ayak uydurmayı başarıyor. Yani, yüklük dendiğinde aklınıza eski modeller geliyorsa şayet bu algıyı değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir.

Renkli Yüklük Modelleri

Evlerde bulunan fazla eşyalar için kullanılan ve hayat kurtarır nitelikte olan yüklükler için birçok model söz konusudur. En doğru seçimler ile yüklüklerin hem görsel olarak hem de işlevsellikleri açısından yarar sağlamaları mümkündür. Yüklük modellerinde genel olarak geniş bir alana gereksinim duydukları gözlemlenmektedir. Eşya alma kapasitesi oldukça fazla olan yüklüklerin alanı daraltacağı düşünülerek yerleştirilmesi ve uygun odanın kullanılması önerilmektedir.

Yüklük Modelleri 1

Yüklük modelleri arasında raylı kapakların son dönemlerde sıklıkla kullanıldığı gözlemlenmektedir. Daha kullanışlı ve uzun ömürlü olan raylı kapaklar, modern bir görünüm sağlamaktadır. Yüklüklerin bulundurması gereken en önemli özellikleri ise bölmelerin derin ve çok sayıda olmasıdır. Yerleştirilecek olan eşyalar için alanın geniş olması önemlidir. Yüklüklerin ağır ve geniş hacimli eşyalar için kullanıldığı unutulmayarak daha geniş modellerin tercih edilmesi önemlidir. Geniş alan kaplaması bulunduğu yerin daralmasına sebep olmaktadır. Fakat küçük dekorasyon sırları ile bu sorun atlatılabilir. Yüklüklerin aynalı modellerinin kullanılması, bulunduğu odaların olduğundan daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Böylelikle geniş bir yer kaplayan yüklüklerin görsel olarak daha küçük görünmeleri sağlanmış olacaktır.

Yüklük Modelleri 0

YÜKLÜK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Yorgan Yüklük Dolap Modelleri (Yatak Yorgan Saklama Dolabı) (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Aysel dedi ki:

    Klasik yukluk dolap fiyatiniz ile ilgili mail adresime donus yapar misiniz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın