Dolap Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

6.504

Gardrop yaptırırken dikkat edilmesi gereken konularında başında sürgülü mü yoksa buzdolabı tasarımlı kapaklı mı alacaksınız? Buna karar vermeniz gerekiyor. Sürgülü dolaplarda fren sistemi şart. Buna dikkat etmediğiniz taktirde mobilyaların baş kısımları kısa zamanda deforme oluyor. Diğer bir konu ise eviniz rutubetli bir ortamda ise kesinlikle sunta lam mobilya almamanız gerekiyor. Birazdan daha detaylı bir kaç püf noktadan bahsedeceğiz.

Gardrop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gardrop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda evlerde genel olarak sürgülü dolapların kullanıldığına şahit oluyoruz. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir hale gelen sürgülü dolapları tercih etmek mantıklı mı? Bu soruyu eminiz ki çok sayıda kişi kendisine ve yakınlarına soruyordur. Bizde tam da bu yüzden sizlere sürgülü dolapların mantıklı olup, olmadığı hakkında bir şeyler söylemek istiyoruz.

Kaliteli Elbise Dolabı Nasıl Anlaşılır

Eve dolap almayı planlıyorsanız ilk olarak kaliteli dolabın nasıl olması gerektiğini bilmenizde fayda var. Bu sayede uzun ömürlü kullanım imkanı sunacak ürünleri seçebilirsiniz. Hal böyle olunca da dolap alırken dikkat edilmesi gereken noktalara değinmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Kullanılan Ağaç: Dolap alacaksanız eğer ilk olarak dolabın hangi ağaçtan üretildiğine bakmalısınız. Çok uzun süredir dolap üretiminde gürgen ağacı kullanılmakta olup son derece sert yapısı sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz modellerin elde edilmesi sağlanabiliyor. Fakat gürgen ağacı maliyet bakımından herkese uygun olmayacağı için alternatif olarak ıhlamura yönelebilir ve maliyeti biraz daha düşük olan bir modeli tercih edebilirsiniz.

Raylı dolap modelleri

Köşe Noktalara Dikkat: Dolapların köşe noktaları ve birleşme yerleri önemli bir ayrıntı diyebiliriz. Özellikle birleşme yerleri ne denli sağlam ve kaliteli olursa satın aldığınız dolabında o derece uzun bir kullanım ömrü vereceğini söylemek mümkün. Bunun yanı sıra birleşme yerlerinde ve köşe noktalarında kesinlikle yapıştırma değil, birbirine geçen bir mekanizma kullanıldığında emin olmalısınız.

Elbise dolabı alırken dikkat edilecek noktalar

İç Hacim: Dolabınızın iç hacmi sizin dolabı ne kadar verimli kullanıp kullanamayacağınızı belirleyen bir nokta. Özellikle rafların yerine monte edilmeyip, istediğiniz zaman çıkartabileceğiniz şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle bir rafı kolaylıkla iptal edip daha geniş bir bölme elde edebilir ve büyük eşyaları buraya yerleştirebilirsiniz.

İdeal elbise dolabı modeli

Sürgülü Dolap Fiyatları Nedir

Yerden Avantaj: Sürgülü dolapların en önemli avantajlarından birisi kapağın dışarı doğru açılmıyor olması. Eğer ki dar bir odada kullanılacaksa sadece bu açıdan bile sürgülü dolaplar çok mantıklı bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Ama geniş odalarda bu işlevsellik biraz köreliyor.

Modern Sürgülü Dolaplar

Modern Görüntü: Sürgülü dolapların en çok tercih edilme sebebi görüntüsü. Son derece modern bir görüntüye sahip olan sürgülü mobilyalar evinde değişiklik isteyen, modern ve şık bir görüntü arayanlar için çok doğru bir tercih olacaktır. Birçok modelde boydan ayna yer alıyor olması da sizler için büyük bir avantaj. Boydan ayna odanın daha ferah görünmesini de beraberinde getirecektir.

Beyaz Sürgülü Dolaplar

Bozulmaya Meyilli Yapısı: Sürgülü dolapların en büyük handikabı bozulmaya yatkın olan mekanizması. Dolabın içindeki sürgü mekanizması bozulmaya, eşyaların araya sıkışmasına son derece müsait. Bunun önüne geçebilmek adına olabildiğince kaliteli ve sağlam mobilyalara yönelmekte fayda var. Ayrıca pek kişinin tecrübe ettiği gibi kıyafetlerin raylı kısma sıkışması sonucu eşyaların yırtılması durumu da canınızı sıkabilir.

Aynalı Sürgülü Dolaplar

Sürgülü dolap mı kapaklı dolap mı daha kullanışlı?

Bu konu esasında tamamen kullanıcı ile ilgili. Bununla beraber odanın genişliği de önemli. Eğer odanız dar ise sürgülü kapı almalısınız. Çünkü kapaklı dolapları dar alana kullanmak zordur. Sürgülü dolapların bir diğer avantajı da menteşe bozulma yada gevşeme sorunu yoktur. Ama eğer sürgülü dolabın rayları kalitesiz ise onda da sorun yaşarsınız. Kapak zaman zaman raydan çıkar. Bu da çileye dönüşür.  Neticede sürgülü dolap mı kapaklı dolap mı daha kullanışlı sorusuna bizim cevabımız sürgülü kapaklı dolaplar olacaktır. Gardrop yaptırırken nelere dikkat etmeli sorusuna cevap arayan ziyaretçilerimiz için de bu konuyu yazmış olduk.

Sürgülü gardırop modellerini incelemek için galeriyi tıklayabilirsiniz.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın