Yatak Yorgan Koymak İçin Yüklük Modelleri

Yüklükler her evin gizli kahramanıdır dersek çokta abartmış olmayız sanırım. Evinizde gereksiz gördüğünüz ya da o mevsimde kullanamayacağınız ne kadar eşya varsa hepsini içine hapsettiğiniz şey yüklükler oluyor. Bu sayede evde ciddi bir dağınıklığın önüne geçen yüklükler içerisinde modern modeller arıyorsanız size birkaç tavsiyemiz olacak.

Aynalı Modern Yüklük Modelleri: Modern yüklük modelleri içerisinde en fazla tercih edilen ürün gruplarından birisi aynalı modeller diyebiliriz. Ayna detayı yüklüklerini işlevselliğine daha da fazla işlevsellik katarken aynı zamanda yerleştirdiğiniz odanın da çok daha geniş görünmesini sağlayabiliyor.

Mat Renklerde Modern Yüklük Modelleri: Mat renkler son dönem dekorasyonlarında çok fazla tercih edilmeye başlandı. Farklı bir görüntü elde etmek isteyen hemen herkesin ilk tercihi konumundaki mat renkler yüklüklerde de güzel sonuçlara imza atabiliyor. Mat renk sayesinde modern bir görüntüye bürünen bu modelleri incelemekte fayda var diyebiliriz.

Raylı Modern Yüklük Modelleri: Yüklüklerde ray sistemi hoşunuza gidiyorsa bir de parlak yüzeyli, modern raylı yüklüklere göz gezdirmenizi öneriyoruz. Parlak yüzey yüklüğe modern bir görüntü kazandırırken ray sistemi de ürüne pratiklik ve kolaylık katıyor. Bu sebeple de birçok kişi evinde raylı modern yüklükleri tercih ediyor.

Lake Modern Yüklük Modelleri: Alacağınız ürünlerin kaliteli görünmesini istiyor ve uzun süre kullanabileceğiniz tarzda şeyler arıyorsanız o zaman lake yüklüklere göz atabilirsiniz. Özel bir sıva ile kaplı olan bu modeller alternatiflere göre biraz daha pahalı olsa da, ekstra parayı nereye verdiğinizi modeli gördüğünüz ilk anda anlatacaksınız.

Evinizdeki fazla eşyaları ya da her zaman kullanılmayan sadece belli dönemlerde lazım olan şeyleri saklayabileceğiniz yegane yer yüklük dolaplardır. Çok fazla eşya depolamanıza imkan veren yüklük dolaplar işlevsel özellikleri sayesinde tercih edilirken son dönemin trend modelleri hakkında birkaç şey söylemek istiyoruz.

Beyaz Yüklük Dolabı Modelleri: Evlerdeki genel dekorasyon eğilimi beyazın ağırlıkta olduğu tarzlardan oluşuyor. Bu yüzden genel dekorasyona ayak uydurabilmesi açısından beyaz yüklük dolaplar güzel bir tercih olabilir. Duvarın renginin de beyaz olduğu odalarda güzel bir uyumluluğun yakalandığı bu modelleri incelemekte fayda var.

İki Kapaklı Yüklük Dolabı Modelleri: Yüklük kullanmayı planladığınız odada çok fazla yerini yoksa, o zaman iki kapaklı yüklükler işinizi görecektir. Alternatif modellere göre nispeten daha küçük olan fakat gene de bir hayli fazla sayıda eşyayı depolamanıza imkan sunan bu modellerde ağırlıklı olarak sürgülü kapaklar tercih ediliyor. Bu sayede ürünü kullanmak çok daha kolay hale gelebiliyor. Bu modellerin tek sıkıntısı aynı anda yüklüğün iki tarafında da eşya yerleştirmek istediğinizde sürgülü kapakların buna engel teşkil etmesi diyebiliriz.

Üç Kapaklı Yüklük Dolabı Modelleri: Odanızda yeteri kadar yerini varsa ve çok sayıda eşyayı depolamanız gerekiyorsa o zaman üç kapaklı yüklük modellerine göz gezdirmenizde fayda var. Üç kapaklı modeller iki kapaklılara nazaran çok daha işlevsel olup daha fazla eşyayı saklayabileceğiniz ürünlerdir. Fakat gerçekten de fazla yer kapladığı için odanız yeteri kadar geniş değilse, zaten çok geniş olmayan oda üç kapaklı yüklük ile iyice daralacaktır.

Evlerdeki en kullanışlı mobilyalardan birisi olan yüklüklerde modern bir görüntü elde edebilmek çok önemli. Çünkü birçok evde dekorasyon olarak modern tarzında benimsendiğini düşünürsek, modern yüklük modelleri bu dekorasyon için en güzel tercihlerden birisi konumunda.

Modern bir dekorasyonda yüklük kullanacak ve yüklüğünde modern olmasını istiyorsanız o zaman ilk seçeneğinizi kapaklarının neredeyse tamamının aynalar ile kaplandığı modelleri seçmek olmalı. Ayna detayı yüklüğe çok daha modern bir görüntü kazandırırken sizler için daha kullanışlı bir ortam oluşturacaktır.

Daha çok ebeveynlerin yatak odalarında tercih ettikleri bu model ayna detayı sayesinde son derece işlevsel bir ürün. Güne başlarken giydiklerinizin üzerinizde nasıl durduğuna bakabilmenize imkan sunan boy aynası, sürgülü kapak sistemi sayesinde sağa sola çarpmıyor ve kırılma ihtimali en aza indirgeniyor. Bunun yanı sıra aynaların odayı çok daha geniş gösterme özelliği olduğu için odanız normalden çok daha ferah bir görüntüye kavuşabiliyor.

Parlak Yüzeyli Yüklük: Mobilyalarda modernlik algısını oluşturan en önemli unsurlardan birisi parlak yüzeylerdir. Birçok yazımızda da bahsettiğimiz gibi parlak yüzey daha modern bir görüntü anlamına gelir ve aynı durum yüklükler içinde geçerli. Bu yüzden parlak yüzeyi olan yüklükler modern dekorasyon içinde kullanıldığında katiyen sırıtmaz. Fakat parlak yüzeyler ve aynalı yüklük modellerinde en önemli sıkıntı parmak izi vb lekelerin çok belli oluyor olmasıdır.

Spot Lambalı Yüklük: Biraz evvel sözünü ettiğimiz iki modern yüklük modelinin handikabı olan lekeleri belli etme özelliği sizler için önemli bir sıkıntı yaratıyorsa şayet o zaman spot lambalı yüklüklere göz gezdirmelisiniz. Yüklüğün üst kısmına konumlandırılan spot lambalar yüklüğe son derece modern bir görüntü kazandırırken bu modeller renk tercihini açık tonlardan yana yaparsanız daha doğru olacaktır.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın