En İyi Koltuk Takımı Markası Hangisi?

6.875

Türkiye’de koltuk imalatı yapan, toptan ve perakende satış yapan en iyi koltuk markaları hangisi konulu bu yazımızı okumadan koltuk takımı siparişi vermeyin. Burada vereceğimiz bilgileri dikkatlice okumanız doğrultusunda daha isabetli koltuğu alacağınıza emin olabilirsiniz. Bunun için size önemli bazı püf noktaları verdiğimiz yazımızın sonunda örnek koltuk modelleri de bulunuyor. Bunları inceleyerek nasıl ve hangi koltuğu almayalım  noktasında fikir edinebilirsiniz?

Önce nasıl koltuk alacağınıza karar verin!

  • Hepinizin bileceği üzere koltuk takımları klasik ve modern olarak iki sınıftır. Siz eğer aşağıdaki gibi modern bir tasarım yapmayı planlıyorsanız koltuk takımını da buna göre seçmeniz gerekiyor. Dolayısı ile kafanızdan klasik koltuk markalarını direk silebilirsiniz.
  • Marka seçmeden önce koltukta aradığınız özelliğin ne olduğuna karar vermiş olmalısınız. Tasarım mı? Rahatlık mı? Rahatlıktan kastınız yumuşak minderler mi? Eğer çok yumuşak minderlerin rahat olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü yumuşak minder ve yataklar sağlık açısından uzmanlar tarafından tavsiye edilmez.
  • Odanızın boyutlarını aldınız mı? Diyelim Doğtaş yada Enza Home’da bir model beğendiniz. Kullanacağınız odanın ölçüleri çok önemli. Eğer oda ufak ve seçtiğiniz koltuk geniş bir yapıya sahipse eve gelen koltuk takımı sizin için büyük bir hayal kırıklığı olur.
  • Katalog ve web sayfasındaki sunumlara dikkat edin! Bu tür resimler profesyonelce hazırlanmış, geniş odalarda dizayn edilmiş ve en ince ayrıntısına kadar dekoru yapılmış odalardır. Renk yanılması ve tasarım aldatması sizi yanlış tercihlere götürebilir. Bunun için en beğendiğiniz koltuk modelinden önce odaya uygun olan koltuk takımını seçmelisiniz.

Weltew Koltuk Takımları

En İyi Koltuk Takımı Markası Hangisi? Yeni evlenecek olan çiftlerin ya da evlerindeki koltuk takımlarını değiştirme kararı alanların en çok merak ettiği noktalarda birisi kaliteli bir koltuk takımı için hangi markanın tercih edilmesi gerektiğidir. Bu noktada ilk olarak etrafınızdaki insanların tecrübelerinden yararlanmanızda fayda var fakat eğer ki böyle bir imkanınız yoksa bazı markalardan söz etmek istiyoruz.

En iyi oturma grubu markası hangisi? 2019

En İyi Koltuk Takımı Markası Hangisi sorusuna şimdi cevap arayalım.

Marmara Koltuk: Butik bir koltuk imalatı olan firma son yıllarda en çok tercih edilen markalardan biri haline geldi. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, özel ölçü koltuk imalatı yapan firma Türkiye’nin bir çok iline sevkiyat yaptığı gibi dış ülkelere de özel koltuk tasarımları yapıp satmaktadır.

Ankara Site Koltuk firmaları: 

Ankara mobilya sektörü dışında bir çok konu olumsuz bir ticari ürün intibası bıraksa da, Türkiye’nin en kaliteli mobilyaları Ankara’da üretilmektedir. İnegöl mobilyacıları da meşhur olmasına rağmen kalite bakımından Ankara koltukları kadar kaliteli değildir. İstanbul’da bulunan Masko, Modoko ve Modesa gibi mobilya sitelerinde dahi bir çok firma Ankara oturma grubu modelleri satmaktadır.

Koltuk Takımı Modelleri

Kelebek Mobilya Oturma Grubu: Söz konusu koltuk takımı olduğunda akla ilk olarak gelen isimlerden birisi kuşkusuz Kelebek Mobilya. Ürün çeşitliliği bakımından zengin içeriği ile herkesin kendi zevklerine göre bir tercihte bulunmasına imkan sağlıyor. Kalite bakımından genel itibariyle müşteri memnuniyetinin yüksek olduğunu söylemek mümkün. Fakat aynı şekilde fiyat bakımında da biraz olsun bütçenizi zorlamanızı gerektirecek modellerden söz ediyoruz.

Doğtaş: Birçok kişi Doğtaş’ın satış sonrası sunduğu hizmetlerden ötürü tercih ediyor. Zaten kaliteli modeller üreten marka aynı zamanda ürünü size sattıktan sonra da gerekli durumlarda yardımınıza geliyor. Bu sebeple satış sonrası hizmetin önemli olduğunu düşünüyorsanız Doğtaş sizin için güzel bir seçenek olacaktır.

Weltew: Bütçe bakımından sıkıntılarınız varsa şayet Weltew sizin için güzel bir seçenek diyebiliriz. Nispeten düşük bütçeli fakat kalite bakımından başarılı modelleriyle bilinen Weltew’i mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Enza Home: Son yıllarda şık takımlar çıkarak firmalardan biri.

İnegöl Koltuk Mobilyacıları: Söz konusu mobilya olduğunda İnegöl’deki mobilyacıları göz ardı etmek mantıksız olacaktır. Bu yüzden de eğer ki mobilya almayı planlıyorsanız mutlaka İnegöl’e uğramalı ve mobilya üreticilerini gezmelisiniz. Kaliteli ve maliyet bakımında da uygun ürünleri bulma ihtimaliniz son derece yüksek diyebiliriz. Şunu da not olarak eklemek gerekirse, en iyi oturma grubu markası sıralaması yaparken, İnegöl’de bulunan bütün firmaların hepsi kaliteli değildir. Bunun için araştırma yapmadan alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz.

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.


Mobilya Hocası

En İyi Koltuk Takımı Markası Hangisi? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bence en iyi oturma grubu markası enza home çünki koltukları çok sağlam oluyor bide aç kapa yaparken sıkıntı çıkarmıyor tasarımlarıda modern fiyatta şu zamana göre normal diye düşünüyorum uzun uzun araştırdım bunda karar kıldım iyi yapmışım memnunum

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın