En Şık Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri 27+ Takım

En şık yatak odası takımları ile ilham bulacağınız dekorasyonlar bu içeriğimizde… Yatak odalarınız, evinizde en iyi şekilde dinlendiğiniz ve konforunu en yüksek derecede tutmanız gereken bir odadır. Yatak odanızda dinlenir ve yeni güne hazırlanırsınız. Yatak odalarında tasarımın yanında mobilyaların fonksiyonelliği de çok önemlidir. Yatak odası gibi kendinize özel bölümlerin rahat ve kullanışlı olması herşeyden daha önemlidir. Dilerseniz bu yazımızda sizin için derlediğimiz en güzel yatak odası dekorasyon örneklerini birlikte inceleyelim.

En şık yatak odası takımları ile ilham bulacağınız dekorasyonlar bu içeriğimizde… Yatak odalarınız, evinizde en iyi şekilde dinlendiğiniz ve konforunu en yüksek derecede tutmanız gereken bir odadır. Yatak odanızda dinlenir ve yeni güne hazırlanırsınız. Yatak odalarında tasarımın yanında mobilyaların fonksiyonelliği de çok önemlidir. Yatak odası gibi kendinize özel bölümlerin rahat ve kullanışlı olması herşeyden daha önemlidir. Dilerseniz bu yazımızda sizin için derlediğimiz en güzel yatak odası dekorasyon örneklerini birlikte inceleyelim.

 

Tarzınızı Belirleyin

Öncelikle yatak odanızda istediğiniz tarzı belirlemelisiniz ve bu tarz üzerine yatak odanızı şekillendirmelisiniz. Bu tarzlar arasında genel olarak tercih edilenler, zen, ingiliz, rustik, vintage gibi pek çok seçenek yer alıyor. Bu tercihlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, dekorasyon dergilerini bir miktar karıştırmanız yeterli olacaktır. Sitilinize karar verdikten sonra, yatak odanızda görmek istediğiniz renk seçeneklerini araştırmalı ve uzun süre kullansanız dahi, sıkılmayacağınız renkleri seçmelisiniz. İyi bir yatak odası takımı seçebilmek için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi, renk uyumunu sağlayabilmektir.

 

Konfora Dikkat Edin

Yatak odanızda tercih edeceğiniz sitili tamamlaması açısından, seçeceğiniz yatağın modelide çok önemlidir. Bunun için tam ortopedik, terletmeyen ve rahat bir uyku sunan yatakları tercih etmenizde fayda var. Yatak almak çok önemli bir iştir ve iyi araştırarak doğru kararı vermek gerekiyor.

 

 

Eğer yatak odanız küçük m2’ye sahipse, yatağınızın bazalı olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede fazla eşyelarınızı koyabileceğiniz, alanlar yaratmış olacaksınız.

 

Yatak Başı Dekorasyonu ile Farklı Bir Hava Yakalayın

Yatak odası takımı modelleri incelendiğinde, bir yatak odasına girildiğinde, en çok yatak başının dikkat çektiğini görmekteyiz. Bu nedenle yatak başınız hem görsel açıdan tarzınızı ifade edebilmeli, hem de kullanışlı moda bir tarzı olmalı. Şu sıralar özellikle chester yatak başlıkları dikkati çekmekte. Yatak başlığı seçerken genellikle pastel, nötr renkleri seçmenizde fayda var. Bunun yerine canlı renkleri tercih ederseniz, fazla enerji yayacağından bedeninize dinlenme yerine yorgunluk meydana gelebilir.

 

 

Yatak odası dekorasyon örnekleri içinde farklı bir tasarım. Evet kimisi klasik ve ahşap biraz da nostalji sever.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Ancak bazı canlı renklerden vazgeçemeyecek kadar çok seviyorsanız, odanızın genelinde değil ama bazı ufak objelerde bu renkleri kullanabilirsiniz. Yatak odası perde seçimi de önemlidir, gece yatarken odanıza ışık sızması, yeterli miktarda dinlenmenize engeldir. Bu nedenle ince bir tül perde ve kalın kumaşlı bir perde tercih edebilirsiniz.

 

Mobilyalar Kullanışlı Olmalı

Yatak odası takımlarında fonksiyonellik çok önemlidir. Özellikle dolabınızın hacmi konusunda doğru kararları vermeniz gerekiyor. Bunun için kaç kapılı bir dolaba ihtiyacınız olacağı, odanızın içerisinde yatak odası takımının yerleşiminin nasıl olacağı gibi pek çok konuda çok özenli ve dikkatli davranmalısınız. Bir yatak odası takımı ne kadar güzel olursa olsun, odanıza sığmazsa bir anlam ifade etmeyecektir. Bunun yanı sıra, tuvalet masasına ihtiyacınız olacak mı, odanızda raf sistemleri kullanacakmısınız veya mini bir çalışma massına ihtiyacınız var mı? gibi soruları kendinize sormalı ve ihtiyacınız olmayan eşyaları odanıza doldurmamalısınız.

 

   

Yatak Yanı Aksesuarları Kullanabilirsiniz

Özellikle son yılların modası olan yatak ucuna koyulan puflar sayesinde, gece yatarken, yastık, pike ve nevresim takımlarınızı koyabileceğiniz, hem de dekoratif açıdan hoş duran bir bölüm yaratmış olursunuz. Bunun dışında yatak odaları çok kuvvetli ışık ihtiyaçlarını gerektirmez. Elbette yatak odanızda hoş bir avize olmalı ancak, bunun yanı sıra, yatak başlarında ortamı ısıtacak abajur veya lambaderlere de yer vermelisiniz.

 

Kalabalık Eşyalardan Uzak Durun

Son olarak yatak odalarınızda sade bir şıklığı benimseyerek, fazla aksesuar kullanımından kaçınmalısınız. Seçeceğiniz aksesuarlar sade ve göz yormayacak şekilde düzenlenmeli ve elinizin altına kalabalık yaratmamalı. Bunun için yatak başına şık bir tablo, tarzınızı yansıtan desenli bir halı ve şık abajurlar yeterli olacaktır.

 

 

Bir evde bulunan en önemli mobilya türleri, yemek odası takımı, salon takımları, genç odası yada çocuk odası takımları ve tabi ki yatak odası takımıdır. Evin en önemli odaları arasında olan yatak odası dekorasyonu oldukça önem taşımaktadır. Rahat ve güvenli bir ortamda uyumak gün içerisinde ki enerjimize de yansımaktadır. Rahat ve huzurlu bir ortamda dinlenmek güne zinde başlamak için oldukça yarar sağlamaktadır. Bunun için mimarların dizayn ettiği birbirinden farklı ve güzel dekoratif yatak odası modellerini galerimizde bulabilirsiniz.

 

 

Renklerde ve Desenlerde Uyum Sağlayın

Yatak odasının en önemli iki eşyası yatak odası dolabı dediğimiz gardrop ve tabii çift kişilik yatak. Bu ikisi odanın en önemli, en çok kullanılan eşyası olduğu gibi tasarımın da ana unsurları arasında yer alıyor. Bu sebeple perde seçimi yaparken, gardrop ve yataktaki renk ve çizgileri göz önünde bulundurun. Bir de bu odalarda zemin için parke seçimine dikkat etmelisiniz. Bazı detaylar var ki, gözden kaçıyor fakat çok öneme sahip olabiliyor. Yanlış seçilen bir laminant parkenin değişimi güç olabiliyor.

 

Ortak Fikirler ve İstişareyi Önemseyin

Yatak odası dekorasyonu yapılırken çiftlerin ortak kararları değerlendirilerek ortaya güzel bir karışım çıkarılmalıdır. Ebeveynlerin ortak yaşam alanları arasında bulunan yatak odalarında yatak, yatak başlığı, gardrop, tuvalet masası, aynalar, duvar dekorasyonu, tavan dekorasyonu ve halılar dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasındadır.

 

Trendi Yakalayın

Bu yıl trend yatak odası dekorasyonunu yine siz hayal gücünüz ile yaratabilirsiniz. Bir çok farklı yatak odası dekorasyon resimleri arasından harmanlama yapabilirsiniz. Örneğin; modern bir yatak odası hayali kuruyorsanız yere yakın bir bazalı yatak, yine modern bir başlık yatak için tercihiniz olabilir. Duvarlarda yatak başlığı kısmına desenli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Gardrobu evin dizaynına göre gömmeli olarak tercih edebilirsiniz. Yatağın ayak ucu kısmına çizgili küçük bir yolluk ya da halı atabilirsiniz. Başucunuzda ki çekmeceli dolap üzerinde son moda abajur modellerini kullanabilirsiniz.

 

Romantik Yatak Odası İç Dekorasyonu Modelleri

Eğer Luce yatak odası hayranı iseniz ve fiyattan dolayı bu ürünü alamıyorsanız, firma bu ürüne yüzde 30 indirim uygulayarak kampanya yapıyor. Bu takımda kullanılan çekmecelerin otomatik yavaşlatma sistemi bulunuyor. Sürgülü dolap kapağında bron ayna tercih edilmiş. Yatak karyolasında baza özelliği de var. Takıma makyaj masası ve puf da dahildir.

 

 

Kırmızı yatak odası dekorasyonları sunduğumuz bu yazımızda farklı tasarım örnekleri sunduk. Bu modelleri inceleyerek sizde evinizin yatak odasını tasarlayabilirsiniz.

 

Enza Mobilya Elena Yatak odası takımı indirimli kampanya fiyatı: —TL. Enza bu üründe yüzde 25 indirimli olarak peşin fiyata kampanya yapmış bulunuyor. Firmanın en uygun fiyatlı yatak odası modellerinden biridir. Örneğin Aria isimli modeller neredeyse iki kat fiyat farkı bulunmaktadır.

 

 

 

 İç Mimardan Değişik Yatak Odası Tasarımları & İp Uçları 

 

Yatak odası dekorasyon örneklerinin tamamını görmek için küçük resimleri tıklayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın