İç Mimardan Değişik Yatak Odası Tasarımları & İp Uçları

1.608

İç mimardan değişik yatak odası tasarımlarına geçmeden önce birkaç konuda fikirlerimizi belirtelim. Yatak odaları kişiler adına en özel olan odalar olmaktadır. Bundan dolayı çiftler yatak odalarını dekore ederken karşılıklı olarak fikir alışverişi yapmaktadır. Çiftlerin kendi istekleri doğrultusunda dekore ettikleri yatak odaları açık renklerden veya koyu renklerden oluşabilmektedir. Yatak odası adına kullanılacak en ideal renklerden biri de kırmızı olmaktadır. Kırmızı denince akla romantizm gelmektedir. Tabii herkesin hayalinde ezber bozan değişik yatak odası tasarımları hazırlamak var. Bu yazımızda hazırladığımız örnek tasarımlar size bu konuda fikir verebilir.

İç mimardan değişik yatak odası tasarımlarına geçmeden önce birkaç konuda fikirlerimizi belirtelim. Yatak odaları kişiler adına en özel olan odalar olmaktadır. Bundan dolayı çiftler yatak odalarını dekore ederken karşılıklı olarak fikir alışverişi yapmaktadır. Çiftlerin kendi istekleri doğrultusunda dekore ettikleri yatak odaları açık renklerden veya koyu renklerden oluşabilmektedir. Yatak odası adına kullanılacak en ideal renklerden biri de kırmızı olmaktadır. Kırmızı denince akla romantizm gelmektedir. Tabii herkesin hayalinde ezber bozan değişik yatak odası tasarımları hazırlamak var. Bu yazımızda hazırladığımız örnek tasarımlar size bu konuda fikir verebilir.

 

ic mimar yatak odasi tasarimlari Uo5lF

 

Yatak Odası Duvar Renkleri Önemli

Çiftler romantik yatak odası dekorasyonu yaparken birçok farklı noktaya dikkat etmelidir. Dikkat edilecek noktaların başında, öncelikle odanın rengi gelmektedir. Yatak odası kişilerin isteğine göre kırmızı, şampanya, pembe, krem, kum beji gibi birçok farklı renge boyanabilmektedir. Oda renginin dışında oda da kullanılan mobilyaların yerleşimi, halı, perde ve avize seçimi de oldukça önemli olmaktadır. Koyu renk mobilyaların dışında son günlerden bayanların en çok tercih ettiği yatak odası renkleri beyaz mobilyalardan oluşmaktadır.

 

ic mimar yatak odasi tasarimlari rAayD

 

Yatak Odası Süsleri ve Aksesuarlar

Yatak odasının romantik olarak algılanabilmesi adına mutlaka taşlı mobilyaların kullanılması gerekmektedir. Taş detayına sahip olan gardroplar, şifonyerler, komedinler ve yatak başları odaların daha romantik olmasını sağlamaktadır. Bunların dışında yatak odasına romantik havalar estirebilmek adına, çiçek ve kalp desenli kırmızı renklerde yatak örtüsü takımları, kokulu ve renkli mumlar, canlı veya yapay çiçekler kullanılabilmektedir. Yatak odalarının özel ve romantik olmasını isteyen çiftlerin en çok tercih ettiği detaylardan bir tanesi de yatak kenarında özel cibinlikler kullanmak olmaktadır. Perdelerle uyumlu olan yatak örtüleri, yatağı tamamen çevreleyen cibinlik modelleri ve yatak odalarında kullanılan özel çerçeveli aynalar yatak odalarında romantik bir hava esmesinin ana unsuru olmaktadır.

 

ic mimar yatak odasi tasarimlari 35DGu

 

Özel tasarımlara, renklere ve kokulara sahip olan mumlar, mumluklar,  özel kokulu tütsüler, canlı veya yapay çiçekler de romantik bir hava oluşturmak adına kullanılan başlıca unsurlar olmaktadır.

 

ic mimar yatak odasi tasarimlari Onvl7

 

Değişik Yatak Odası Tasarımlarını İnceleyin

Yataklar günümüzde geçmişteki basit şilte ve divanlardan farklılar. Modern yatak modelleri farklı malzemelerle dokunmuş ve doldurulmuş birbirlerinden oldukça farklı modelleri ve dekorasyonları ile yatak odası dekorasyonu içinde apayrı bir yere oturuyorlar. Elbette yatak seçimi yaparken en önemli etken yatağın rahat ve sağlıklı bir uykuya uygun ve ergonomik olmasıdır. Ancak farklı dekorasyon fikirleri uygulamanın revaçta olduğu çağımızda bu özelliğin yanında görsellik ve gösteriş de önem kazanıyor.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Rahat ve Farklı Yatak Modelleri 7

 

Değişik yatak odası tasarımları ararken karşılaşacağınız modellerden bir kısmı göze harika görünebilir. Ancak görselliğe aldanıp uyku açısından sağlıklı olmayan bir yatak satın almamalısınız. Size önerimiz klasik tarzda tek, çift veya bir buçuk kişilik kaliteli bir yatak alıp farkı yatak başlığı, dekoratif yastıklar ve nevresim takımı modelleri ile yaratmanızdır.

Asma Yataklı Yatak Odası

En güzel asma tavan yatak odası modelleri

 

   

Yerden yüksekte duran hamak tarzı farklı yatak modelleri son günlerin trendlerinden sayılabilir. Bu tarz yatakları tutan direklere çeşitli süsler ekleyerek ya da zevkinize göre bir kumaş kaplayarak sade fakat şık bir yatağa sahip olabilirsiniz. Baza tarzı yatakların baza kısımlarının hoş bir desene sahip lastikli bir örtü ile çevrilmesi ya da zevke göre boyanması da bu konuda kayda değer bir seçenektir.

 

 

Yatak Başı Dekorasyonu

Yatak başlığı modelleri yatak dizaynında fark yaratmak için en önemli araçlardandır. Üzerine aksesuar asılabilecek geniş bir yatak başlığı eklenebilir. Yastıklı, kalp şeklinde bir yatak başlığı hoş bir hava yaratacaktır. Yatağınız topluyken üzerine koyabileceğiniz dekoratif amaçlı yastıklar da özenli ve hoş bir görüntü oluşturacaktır.

 

ic mimar yatak odasi tasarimlari eYtgU

 

Herkesin evi kendine özeldir. Mobilyalarıyla, tasarımlarıyla, ürünleriyle kişiler kendilerini içinde nasıl rahat hissediyorlarsa o şekilde dizayn eder. Özellikle bayanların evlerinde en dikkat ettiği konulardan biri mobilyalardır. Çeyizlerinde alınan mobilyalarına yılların yorgunluğu ve anıları siner. Ama yine alışkanlık yapan mobilyalar kolay kolay çıkarılmaz evlerden.

 

ic mimar yatak odasi tasarimlari 1zxD4

 

Bizim adetlerimizde mobilya her zaman alınan bir ürün değildir. Alındığı zamanda ne fiyatına bakılır, ne masrafına. Yıllarca aynı mobilyalarla yaşayan, klasiklerinden vazgeçemeyen insanlar var. Mobilyalar kırılıp dökülmedikçe, değerini ve kalitesini arttıran bir eşyadır. Pek çok aileye, huzura ve mutluluğa şahitlik yapmıştır. Bir o kadar da üzüntülere.

 

Rahat ve Farklı Yatak Modelleri 2

 

Son zamanlarda klasikler ve eskimişler şöyle bir kenarda bırakılıyor. Yeni hayat, yeni eşya diyenler hayatın getirdiği modern tasarımlara bırakıyor kendini. 2020 değişik yatak odası modelleri, birbirinden şık ve gösterişli ürünlerden oluşuyor. Her evde ve iş yerinde görmeye başladığımız modern eşyalar, hayatımızın içine rahatlıkla girmeyi başardı. Kendini bu kadar çabuk kabullendirmelerindeki bir başka neden ise konfor ve rahatlıklarıdır.

 

Rahat ve Farklı Yatak Modelleri 5

 

2022 mobilya modelleri tasarımları ve farklı yorumlamalarıyla evlerin havasını bir anda değiştiriyor. Evi gösteren eşyadır sözü buradan çıktı sanırım. Çünkü gerçekten evin konforunu eşyası belirliyor.

 

Harika yatak odası dizaynı

ilginc yatak odasi tasarimlari Tw01J

ic mimar yatak odasi tasarimlari CXac4

ic mimar yatak odasi tasarimlari Bl2or

 

yatak basligi cesitleri

Romantik yatak odası dekorasyonu 5

Romantik yatak odası dekorasyonu 1

Romantik yatak odası dekorasyonu 6

Romantik yatak odası dekorasyonu 0

Çılgın yatak odası

Romantik yatak odası dekorasyonu

Romantik yatak odası dekorasyonu 3

Yatak odası iç dizayn modelleri

Çılgın yatak odası dekorasyonu

İlginç yatak odası tasarımları

ic mimar yatak odasi tasarimlari YeTCU

degisik yatak odasi tasarimlari CqymY

ic mimar yatak odasi tasarimlari fYDpb

En güzel yatak odası tasarımları

ic mimar yatak odasi tasarimlari WIPpZ

ic mimar yatak odasi tasarimlari H1wJp

ic mimar yatak odasi tasarimlari VkiWu

Farklı yatak odası takımlarına örnek gösterebileceğimiz duvardan açılma bir model.

degisik yatak odalari 2gaAC

farkli yatak odasi tasarimlari qg5NQ

ic mimar yatak odasi tasarimlari KjnPF

ic mimar yatak odasi tasarimlari USQNk

ic mimar yatak odasi tasarimlari D3BuR

Özel yatak odası dizaynı

İç Mimardan Değişik Yatak Odası Tasarımları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır. Resimleri tıklayarak büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın