Trend Yatak Odası Tasarımları (30 Püf Noktası)

Trend yatak odası tasarımları ve aksesuarlarını çok farklı seçenekleri olmasına rağmen genel olarak gittiğimiz mağazalarda, evlerde birbirine benzeyen yatak odalarını görüyoruz. Bunun bizce sebebi farklı olan veya daha az tercih edilen dekorasyon tarzlarını araştırmamak ve nasıl kullanılacağı hakkında yeterli bilgiye ve öz güvene sahip olmamak.Yatak odasını genel olarak sakin bir tarzda döşemeye çalışırız . Aslında kendi içinde farklı tarzlarda dekora edildiğinde sizi yansıtan ve genel yatak odası algısından uzaklaşmış olabilirsiniz

Trend yatak odası tasarımları ve aksesuarlarını çok farklı seçenekleri olmasına rağmen genel olarak gittiğimiz mağazalarda, evlerde birbirine benzeyen yatak odalarını görüyoruz. Bunun bizce sebebi farklı olan veya daha az tercih edilen dekorasyon tarzlarını araştırmamak ve nasıl kullanılacağı hakkında yeterli bilgiye ve öz güvene sahip olmamak.Yatak odasını genel olarak sakin bir tarzda döşemeye çalışırız . Aslında kendi içinde farklı tarzlarda dekora edildiğinde sizi yansıtan ve genel yatak odası algısından uzaklaşmış olabilirsiniz

Yatak Odası  Tasarımları için Tercih Edilebileceğiniz 5 Tarz

Sizler için 5 ayrı tarzda yatak odası modelleri ve beraberinde örneklerinden bahsedeceğiz ve bu tarzların sizin eviniz için nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz.

İskandinav Tarzı Yatak Odası Modelleri

İskandinav yatak odası

İskandinav Tarzı Yatak Odalarında dikkat edilen birinci unsur beyaz duvarlardır , beyaz duvarları desteklemek için ise siyah – beyaz mobilyalar ve yeşil vurgular bolca kullanılır. Çeşitli aksesuarlar, ahşap zemin bu detaylar sizi İskandinav tarzına yönlendirecektir.Yatak başlığı seçiminde puflar kullanılabilir.

Country Tarzı Yatak Odası Modelleri

Doğtaş yatak odası country

Fransız tarzı mobilyalarla birbirini tamamlayıcı bir özelliği vardır . Country Tarzı aslında kırsal tarzı demektir. Yani dekorasyonunuz da kullandığınız leylak rengi,yeşiller ve maviler beyazın uyumuyla kır tarzına hitap etmektedir.Aynı zamanda kullandığınız çiçek desenli duvar kağıtları da oldukça tercih edilmektedir. Burada country tarzın yanında romantik yatak odası tasarımları içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Modern Tarza Sahip Yatak Odası Modelleri

Bedroom design

Modern tarza sahip yatak odaları aslında birçoğumuzun evindeki yatak odalarıdır . Büyük markaların piyasaya sunduğu yatak odalarının genelinde bu tarz hakimdir. Bu tarzın sahip olduğu özellikler ise şunlardır ; Beyaz , gri veya siyah gibi temel ve basit renklerin hakimiyetidir.Aksesuarlar ise az tutulmaktadır yani minimal edilmektedir.

Endüstriyel Tarzda Yatak Odası Modelleri

Trend yatak odası takımı

Bu tarzda en göze çarpan detaylar özenilmemiş ve mükemmelliyetçilikten uzak bir görüntü oluşturmaktır . Bu tarza örnek duvarlarda sıvasız tuğla kullanımı aynı zamanda yıllar almış eskimiş duvarlar ve parçalarda bu tarzın olmazsa olmazlarındandır .

Rustik Tarza Sahip Yatak Odası Modelleri

Yatak odası dizaynı

 

Rustik Tarz son zamanlarda tekrardan moda olmakla beraber genel yatak odası yargısına biraz ters düşse de kullanıldığı odalara farklı bir hava katmaktadır . Rustik kelime anlamı olarak , duvarları yarı yontulmuş ya da taşın ilkel durumunu anımsatır biçimde yontulmuş taşlarla örülmüş olan anlamına gelmektedir . Rustik tarzı bazı kesimler tarafından soğuk görülse de beraberinde kullanıldığı objelerle yarattığı o soğuk havayı kırabilir ve kendi sıcak ve sıra dışı evinizi oluşturabilirsiniz.

 

Bedroom design

 

Yatak Odası dekorasyonu diğer odalarda olduğu gibi oldukça önemlidir. Özellikle sakinlik arayanların çoğunluklu olduğu bu odamızda istediğiniz sakinliği gerek duvar boyanızla gerek kullandığınız yatak başlığıyla sağlayabilirsiniz . Bunlara ek olarak tercih ettiğiniz yatak örtüsünü odanızın dekorasyonuna göre seçebilir bir bütünlük oluşturabilirsiniz . Sakinliği tercih ettiğiniz yatak odanızda kullandığınız renkli ve hareketli objelerle odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Kullanacağınız renkleri doğru seçmeli ve kullanmanız gereken nesnelerin boyutlarını odanızın boyutuna ve tarzına göre seçmelisiniz .

Tren Yatak Odası Dekorasyonu İçin 30 Fikir

Yatak odası tasarımları

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Yatak odaları genellikle misafirler tarafından sıkça görülebilen bir yer olmadığı için tasarım olarak çok üstüne düşülmüyor. Ancak kendi kendinize kalmak ve dinlemek için en çok vakit geçirdiğimiz özel alanımızdır. Yatak odanızın genişliğine, tasarım zevkinize ve tasarım konusunda ne kadar cesur olmak istediğinize göre sizler için bol yatak odası fikirleriyle karşınızdayız.

Mücevher Tonları

Sade, beyaz bir odayı hareketlendirmek için mücevher taşlarını andıran renkler kullanabilirsiniz; derin mavi, mor, yeşim taşı rengi gibi. Odaya biraz daha hareket katmak için pirinç avize ve çekmece kulpları seçebilirsiniz.

Orman Esintileri

Trend yatak odası takımı

Toprak renkleri ve orman yeşili sizi kesinlikle rahatlatacaktır. Zengin desenli tekstillerin kullanımı ile, tamamdır!

Daha Cesur, Daha İyi

Parlak turkuaz duvarlar sadece parlaklık katmakla kalmaz; enerjik desenli yastıklara eğlence katacaktır. Büyük bir pencere ve beyaz bir yatak ile odayı hafif ve havadar yapacaktır.

   

Okuma Köşeniz Olsun

Yatak odası tasarımları

Eğer yatak odanızda çalışmayı ve okumayı seviyorsanız; oturmak için yatağınızın yerine köşeye rahat bir sandalye iyi gidecektir. Minimal tasarımlı bir sandalyenin üzerine desenli bir yastık kitabınızı kısa bir sürede bitirtecektir. “Benim kitap okuma alışkanlığım yok ki” dediğinizi duyar gibiyiz. Olsun oda dekorasyonu için en azından fikrimizi dikkate alın. 🙂

Ombre Etkisi Ekleyin

Tek renkli duvarların yerine yatak odanızda ombre etkisini deneyerek odaya ton katabilirsiniz.

Kontrastsız Olmaz

Odaya renk katmak kesinlikle iyidir ancak üst üste aynı renkleri kullanmak iyi olmayacaktır. Aynı renkler kullanmak yerine farklı tonlar deneyin. Mavi duvarlar için daha koyu mavi perde kullanabilirsiniz.

Duvarınızı Yatak Başlığı Yapın

Yatak odası tasarımları

Ciddi bir farklılık yapmak istiyorsanız monte yatak başlığınızın yerine duvarınızı yatak başlığı yapabilirsiniz. Ahşap bir duvar yatak başlığı deneyebilirsiniz.

Mobilyalarınızı Yere Yaklaştırın

Abartılmış büyüklükteki mobilyalarınızın yerine minimal kalabilir; yere yakın yatak seçebilir ve gece lambası gibi aksesuarlarınızı da yatağınızla beraber alçaltabilirisiniz. Bu odanızın sadece dağınık görüntüsünü azaltmakla kalmayacak aynı zamanda küçük yatak odanız varsa size size alan bırakacaktır.

Çağdaş Rahatlık

Deniz mavisi kilim, beyaz duvarlar ve beyaz kirişler yatak odanızı havadarlığını arttıracak ve odanızı aydınlık yapacaktır. Aynı zamanda odaya biraz ahşap eklemek modern sanatı yansıtacaktır.

Entel Dantel: Entellektüelliği Odanıza Getirin

Duvarınızı yatak başlığınızı yapabileceğiniz gibi yatak başlığınızı biraz alçaltarak yatağınızın üstüne fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Rahatlayın

Yatağa gittiğinizde tatlı rüyalar göreceğinizi bilerek uyumak istiyor musunuz? Duvarlarınızda gök mavisi gibi aşırı rahatlatıcı renkler kullanın.

Peki Ya Ayakucu Tahtası?

Yatak başlığı hali hazırda çokça kullanılan bir tasarım parçası, peki ya bu kadar vakit geçirdiğimiz bir yere harika desenlerde ve renklerde bir ayakucu tahtası eklemeye ne dersiniz?

Yeşil Rüya

Hangi mevsimde olursak olalım, solgun yeşil yatak odanıza yaz havası verecektir. Bu odaya desenli paneller ekleyerek daha da dramatik hale getirebilirsiniz.

Nötr Renkler

Sakin bir atmosfere sahip yatak odası tasarlamanız için gri renkler kullanabilirsiniz.

Azıcık Egzotik

Yatak odası tasarımları

Kullanılan renkler ve desenler ile egzotik bir oda meydana getirebilirsiniz. Nostaljik bir yatak başlığı ve İran kilimi ile ortamın egzotik esintilerini arttırabilirsiniz.

İspanyol Esintisi

Rahatlatıcı yatak perdeleri ve sayvanlı karyola ile odayı rahatlatıcı bir hale getirebilirsiniz. Bu dokunuşlar odaya sıcak kontrast sağlayacaktır.

Grinin Tonları

Duvarlardaki desenler ve odanın genelindeki grinin tonlarıyla olan uyumuna sonbahar renkleri eklendiğinde harika uyumu görebilirsiniz.

Eflatun Rengini Deneyin

Bu odada eflatun, yatak başlığından duvar kağıdına kadar her yerde! Kilim ise bu kadar eflatunu nötr rengi le dengeliyor.

Maviyi Hissedin

Masmavi bir odaya, duvarları çizim ağaç ile kaplayıp koyu tonlarda yatak altlığı kullanabilirsiniz. Turuncu gibi renkler kullanarak odaya kontrast katabilirsiniz.

Sıcak Tutun

Yatak altlığı ile uyumlu desenli başlığınızı ve duvarınızı sıcak renklerde seçebilirsiniz. Nevresim takımınız, zemin rengi ve ortama katacağınız başka mobilyalar ile bu renkleri dengeleyecek başka renkler ile uyum sağlayabilirsiniz.

Modern Çiftlik Evi

Trend yatak odası takımı

Modern tasarımların gelişimi devam ederken tasarımlar geçmişten de esinlenmeye devam ediyor. Odanıza kırsal desenler vererek ve hasır gibi aksesuarlar kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bunu duvar kağıdı gibi tasarım parçaları kullanarak günümüz modernliği ile harmanlayabilirsiniz.

Desen Üstü Desen

Tasarım olarak desen üzerine genellikle düz renklerin kullanımı tercih edilmesi yaygındır. Ancak bu tasarım algısının da dışına çıkarak desen üzerine desen çalışma yapabilirsiniz. Örneğin duvar kağıdınızı ve mobilyalarını farklı desenlerde ve renklerde tasarlayıp kullanabilirsiniz.

Çılgın Renkler

Yatak odanızda rahatlık sağlamanın başka bir yolu da vahşi renkler kullanmak olabilir. Eğer çılgın renkleri kullanma konusunda cesur olursanız bunu sağlayabilirsiniz. Mor kullanılmış mobilyalar, yeşil masa lambası mavi perdeler kullanabilirsiniz.

Duvar Renklerinde Farkı Yakalayın

Trend yatak odası takımları

Tüm duvarları aynı renk yapmak zorunda değilsiniz. Mesela yatak başının geldiği duvarda farklı bir renk kullanarak dramatize bir boşluk elde edebilirsiniz.

Rustik ve Sıcak

Bedroom design

Ahşap panel duvarlar ve minimal beyaz bir nevresim ile ortamı rustik ve sıcak tutabilirsiniz. Bu oda sakin bir şekilde yalnız kalmak için harika olacaktır.

Yer Kazanmak

Trend yatak odası takımı

Eğer boş eksikliği yaşıyorsanız bir ekran ve/veya bir konsol kullanarak yatağınızla kalan diğer bölgeleri ayırabilirsiniz. Böylece hem yaşam alanı hem de uyumak için alan meydana getirmiş olursunuz.

Siyaha Dönüş

Odanızın duvarlarını siyaha boyayarak çarpıcı bir mekan tasarımı hazırlayabilirsiniz. Bir asma avize ve gölgelik ile tasarımın etkisini artırabilirsiniz.

Tamamlanmamışlık

Bedroom design

Odanızın duvarlarını beyaz tuğlalar ile kaplayabilirsiniz. Bu tamamlanmamışlık hissi odanıza bir hava katacaktır.

Old School Hollywood

Trend yatak odası takımı

Nostalji posterleri (isterseniz Anadolu’dan Yeşilçam, Batı’dan Hollywood kültürü kullanabilirsiniz) yatak başlığı yerine kullanabilirsiniz. Yeşil ve bej tonları odanızdaki samimiyeti arttıracaktır.

‘Sakinlik’ Odası

Tamamen yumuşaklık üzerine kurulu bir oda düşünün; yumuşak gri tonların eşlik ettiği döşemeli yatak başlığı ve rahat bir nevresim takımı.

Bu yazımızda yatak odasını yenileyeceklere veya yeni yatak odası düzenleyenler için 30 harika öneriyle karşınızdaydık. Sizler için yatak odanızda kullanabileceğiniz renkleri ve tercih edebileceğiniz tarzlardan bahsettik. Aklınıza takılabilecek olan bütün dekorasyon soruları için biz Mobilya Hocası ekibine her zaman ulaşabilirsiniz. Bu önerileri zevklerinize göre karıştırabileceğiniz gibi siz de kendinizden bir şeyler katarak çeşitlendirebilirsiniz.

Yatak odası tasarımları

 

Trend yatak odası takımları

Trend yatak odası takımları

Yatak odası dizaynı

Bedroom design

Bedroom design

Bedroom design

Bedroom design

 

 En Şık Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri 27+ Takım (TIKLAYIN) 

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın