Yatak Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1.862

Yatak odası takımı ve gardrop alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Evlerdeki en önemli noktalardan birisi olan yatak odası, özel olarak ilgi gösterilmesi gereken bir yer. Tüm günün yorgunluğunu atacağınız ve yeni güne dinlenmiş şekilde başlamanızı sağlayacak olan yatak odalarında mobilya seçimi büyük önem arz ediyor. Yatak odası için mobilya alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Yatak, gardrop, şifonyer, komodin ve baza, baza başlığı seçimi nasıl olmalı?

Yatak odası takımı ve gardrop alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Sade yatak odası dekorasyonu

Baza ve Yatak Seçimi: Yatak odasının temel eşyaları olan baza ve yatak seçiminde önemli ayrıntılar mevcut. Seçilecek olan bazanın kullanışı olması en önemli detay. Eşya yerleştirmek adına bazıyı açma işlemi sizi zorlamamalı ve pratik olmalı. Bunun yanı sıra ebatlarında önemli olduğu unutulmamalı. Ne fazla büyük ne de fazla küçük bir baz ve yatak tercihi size sıkıntı yaratacaktır.

Modern yatak odası mobilyaları

Dolap Seçimi &  Gardrop Nasıl Olmalı?: Yatak odasında olmazsa olmazlardan birisi de dolaplar. Neredeyse tüm eşyalarımızı koyduğumuz, muhafaza ettiğimiz dolap seçiminde yapılacak olan hata yatak odanızdan nefret etmenize bile sebep olabilir. Kullanışlılık bu noktada en önemli detay. Ütüleyip kaldırdığınız eşyaların kırışmasını engellemek ve istediğiniz zaman istediğiniz kıyafeti rahatça alabilmek büyük önem arz ediyor.

Kaliteli yatak odası dekorasyonu

Makyaj Masası Seçimi: Her ne kadar günümüzde bu isimle anılmamaya başlamış olsa da yatak odalarının olmazsa olmazlarından birisi de makyaj masası. Üzerinde her daim elimizin altında olması gereken malzemeleri yerleştirdiğimiz, makyajımızı yapıp, temizlediğimiz makyaj masaları hem dekoratif görünmeli hem de işlevsel olmalı.

Açık tonlarda yatak odası dekorasyonu

Halı ve Perde Seçimi: Bu konuda en önemli kriter odada nasıl bir hava oluşturmak istediğiniz. Eğer ki ferah bir ortam oluşturmak niyetindeyseniz mutlak surette açık tonlara yönelmekte fayda var. En azından perdeler iç açıcı renklerden olmalı. Bunun yanı sıra diğer mobilyaların renk ve tarzlarına göre ayrıca duvar renklerine göre halı rengini belirlemekte mümkün.

2020 yatak odası mobilya seçimleri

Yatak Nasıl Olmalı?: İnsan sağlığı için en doğru tercih sert yataklardır. Mümkünse gerçek ortapedik sünger yatak alın. Gerçek ortapedik ne demek? Tamamen süngerden yani içinde demir yada farklı metalden yapılmış yayların olmadığı bir yatak alın. Hem daha sağlıklı ve hem de daha uzun ömürlü olacaktır. Pekiyi nereden alabilirsiniz? Piyasadaki sünger yatakların birçoğu marmarakoltuk.com tarafından üretilmektedir. Aracı firmalardan almak yerine direk üreticisi olan Marmara Koltuk’tan sünger yatak siparişi verebilirsiniz. Firma piyasaya göre hem uygun fiyatlı ve hem de oldukça kaliteli, sağlıklı ürünler satıyor.

Gösterişli yatak odası mobilyaları

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın