Üçlü Ranza Modelleri

Genç odası yada çocuk odası için üçlü ranza modelleri bakarken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Bu yazımızda size ranza almadan önce bilmeniz gereken bu detaylar hakkında bilgiler sunuyoruz.

Genç odası yada çocuk odası için üçlü ranza modelleri bakarken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Bu yazımızda size ranza almadan önce bilmeniz gereken bu detaylar hakkında bilgiler sunuyoruz.

 

Farklı Tür Ranza Modelleri

3’lü Ranza Modelleri

4 kişilik ranzalar uç uca eklenen standart ranzalardan oluşurken 3’lü ranza modelleri biraz daha karmaşık aslında. Bu modelleri tanımlarken L köşe takımlarından yola çıkabiliriz. Tasarım itibariyle çok benzeşen bu iki üründe 3 kişilik çocuk odası ranza modelinde tek bir yatak, üst katta ise ayakuçları birbiriyle kesişen iki adet yatak duruyor. Bu modelleri çocuk odasındaki köşe kısımlara yerleştirmekte fayda var.

 

 

Çocuk veya gernç odası için mobilya seçiminin önemli bir adımı ranza seçimidir. Ranza seçiminde dikkat edilecek hususları şöyle sıralayabiliriz:

 

 

  • Yatak kalitesine dikkat

En sonda olması gereken bir maddeyi neden en başa koydum? Hemen açıklayayım. Genel olarak mobilya satın alırken, beşik yada genç odası için bir karyola yada ranza bakarken hep ahşap yada metal kısımlara bakarız. Ama içindeki yatak pek aklımıza gelmez. Satıcılarda bunun farkında ki, içine en dandik yatağı koyarlar. Aslında insanların temas ettiği şey ne ranza, ne de karyoladır. Kullanıcı direk yatağa temas ederi. Kalitesiz ve yaylı yatakların omirilik sağlığını ciddi şekilde bozduğunu biliyor muydunuz? Bunun için ilk olarak bu maddeye değindim. [vurgu color=”#dd9933″]Pekiyi en sağlıklı yatak hangisi? Tabii ki sert ve yaysız yatak. Fakat bu tür yatakların maliyeti çok yüksek olması ve satıcıya kar bırakmaması sebebi ile piyasada pek bulunmayan türlerdir. Marmarakoltuk.com sitesine bakarsanız daha detaylı bilgiler mevcut. [/vurgu]

 

 

  • Kaliteli malzemelerden üretilmesi

Ranza alırken ilk olarak uzun süreli kullanımlarda yamulma, kırılma ya da üst katın aşağıya doğru eğilmesi gibi durumlar ile karşılaşmamak adına kesinlikle kaliteli olan üretim malzemeleri olması gereklidir.

 

Yeni çocuk ranza modelleri

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

  • Güvenli olması

Alınacak olanın ranzanın genel olarak üst katında kalacak kişi için gerçekten de güvenilir olması gereklidir. Gece yatarken düşmesini engelleyecek bir korkuluk sistemi olmalıdır. Bu güvenlik unsurlarını asla gözden kaçırmamalısınız.

 

 

   
  • Uzun ömürlü olması

Alınacak olan ranzanın kaliteli malzemelerden üretilmesi demek zaten uzun ömürlü olması demektir. Uzun süre kullanabileceğiniz bir ranza tercih edilmesi her zaman önemlidir.

 

 

  • İskelet sisteminin sağlam olması

Uzun süre kullanımlarda bazen üst kat ile alt kat arasında bulunan sunta kısımda eğilmeler ya da düşmeler görülebilir. Bu gerçekten de tehlikeli olabilir. O nedenle de sizin yapmanız gereken alınacak yaş grubuna ve de kilolarına uygun olan iskelet sistemine sahip bir ranza tercih etmek, olacaktır.

 

 

  • Boyutları

Tercih edilecek ranzanın odanın boyutlarına mutlaka uyumlu olması gereklidir. Eğer odanın tavanı alçak ise, tavan ile arasında nerede ise mesafe kalmayan bir ranza tercihi yanlış olacaktır. Üst katta kalan kişi için asla rahat olmayacaktır. Bu nedenle boyutlar gerçekten de çok önemlidir.

 

 

  • Rahat kullanım

Tercih edilen ranzanın kesinlikle rahat bir kullanıma sahip olması gereklidir. Ranzanın tercih edilen yere de uygun olması gereklidir. Örneğin yurtta mı, evde mi nerede kullanılacak olması tercih edilecek modeli değiştirecektir.

 

 

İşte hayatınızı kolaylaştıracak bir ürün daha: Dolaplı Ranza. Hem fazlasıyla güzel modeller hem de bunun yanında odanızın dağınıklığını kolayca toparlayacak ve saklayacak dolaplar. Odanızda dolabınızın ayrı biryer kaplamasını istemiyorsanız, zevkinize ve rahatlığınıza düşkünseniz bu modeller tam size göre. Sadece kullananlar için değil, özellikle ev hanımlarına büyük kolaylık sağlayacağından emin olun.

 

Kız çocuğu ranza modelleri

 

DAR ODALAR İÇİN RANZA MODELLERİ (TIKLAYIN) 

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın