Salon Yemek Masası Takımı – Yemek Odası Modelleri

1.056

Salon takımı yemek odası modelleri sunduğumuz yazımızda sizin için kıymetli fikirler de sunacağız. Yemek odası dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken çok fazla şey var ve aslında birçok detay gözden kaçabiliyor. Önemsenmeyen, üzerine fazla düşünülmeyen bu detaylar ise elde edilen sonucun çok daha negatif olmasına sebebiyet veriyor. Bu yüzden mutlaka ama mutlaka yemek odası dekorasyonu yaparken, bahsedeceğimiz detayları göz önünde bulundurun.

 

 

Türk halkının misafirperverliğini biliyoruz. O güzel sohbetlerin yapıldığı bir yandan lezzetli yemeklerin yendiği yemek odalarının şıklığı ve rahatlığı da oldukça önemlidir. Yemek masasının çok fonksiyonlu olması gerekmektedir. 2021-2022 mobilya modelleri çok şık yemek odası takımlarına sahiptir. Özellikle tasarım harikası açık renkli mobilya takımlarıyla karşılaşmak mümkündür. Her zevke uygun mobilyaların bulunduğu bu sezon zengin koleksiyonlarla karşımızda. Klasik çizgiler, avangard tasarımlar, italyan modeller ve modern spor takımlar.. Firmaların ürettiği estetik tasarımlar yemek odasının şıklığını gözler önüne sunmaktadır.

 

 

Salon Yemek Odası Takımı Modelleri

Yemek odası takımları bu senenin modası açık renkli nostaljik detaylar, mobilyada kendini gösteriyor. Bu sezonda hem modern mobilyalar hem de nostaljik çizgilere sahip mobilyalar dikkat çekiyor. Yemek odasının sandalyeleri masası kadar dikkat çeken bir parçadır sandalyelerin de modaya uygun tasarlanması masa takımının bütünlüğünü ve şıklığını göz önüne sürmektedir. Yemek odası takımları bu yıl en çok beyaz ve krem renkleri ile dikkat çekmektedir. Modern renklerin yer aldığı mobilyalarda açık ceviz ve ona eşlik eden krem, altın sarısı, mürdüm, altın yada gümüş varak renkler göz önüne çıkmaktadır. Fakat bu sezonun ilkbahar-yaz koleksiyonunda eskiye dönüş görülmektedir. Nostaljik ve romantik çizgiler mobilyada dikkat çekmektedir. Eskiye dönüşle modern tarzın harmanlandığı bu sezon harika ürünler göz önüne çıkacaktır. Sizin de ihtiyacınız varsa sayfamızda krem rengi lake yemek odası modellerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Evinde yenilik isteyenlerin yeniliğe yemek odasından başlamalarını önerebilirim. İhtiyacınız olan mobilyalar sizler için tasarlanmıştır.

 

 

Krem yemek odası takımları açık renkli olduğu için hem ortamı ferahlatır ve hem de krem ve beyaz gibi renkler temizliği temsil eder. O sebeple yemek masası ve sandalye takımlarında bu renklerin tercih edilme sebebi daha çok bu konudan dolayıdır.

 

   

 

Salon Masa Sandalye Takımları

Salon yemek masası takımlarını incelemeden önce bu yazımızda sizin için bazı fikirler verelim. Daha sonra mobilya takımlarını birlikte inceleyelim. Eğer sizler de henüz masa sandalye takımları salon için araştırma yapıyorsanız buradaki modeller sizin için oldukça güzel fikir sağlayacaktır.

 

 

Yemek Odası Dekorasyonunda Aydınlatma

Yemek odalarında en sık yapılan yanlış aydınlatma konusunda yaşanıyor. Birçok kişi ana aydınlatma aracının yani avizenin odanın ortasında olması gerektiğini düşünüyor. Bu kısmen doğru olsa da, yemek masası avizenin tam altında olmadığı durumlarda ortaya homojen şekilde aydınlatılamayan bir masa çıkıyor. Bu sebeple de yemek odanızda yemek masasını avizenin tam altına konumlandırmalısınız ki, sözünü ettiğimiz problemle karşılaşmayasınız. Bunun harici aydınlatmanın yeteri kadar düzgün olmadığını düşünüyorsanız da, masanın yakınlarına alternatif aydınlatma araçlarından yerleştirmeyi unutmayın.

 

Yemek Odası Dekorasyonunda Aydınlatma Nasıl Yapılır

Yemek Odası Dekorasyonunda Püf Noktalar

Yemek odanızın dekorasyonu sırasında ilk olarak karar vereceğiniz şey yemek masasının konumu olmalı. Bununla ilgili olarak biraz önce neye dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Bunun ardından halının, vitrinin ve diğer eşyaların konumuna odaklanmanız gerekiyor. İlk olarak yemek masasının illa ki bir halının üzerinde olması gerekmediğini belirtelim. Masanın altı boş bırakılıp, oda zeminin de açıkla kalan diğer noktalar küçük bir halı ile kapatılabilir. Vitrin vb eşyaları ise masanın oda içerisinde kapladığı alanı dengeleyecek şekilde farklı noktalara dağıtmak gerekiyor. Yani tüm eşyaların tek bir noktaya toplanması istediğimiz bir sonuç değil.

 

     

Yemek Odası Dekorasyonunda Püf Noktalar

Salon masa sandalye takımı 6 kişilik olarak dizayn değilmiş şık bir model.

 

Klasik Salon Yemek Odası Takımı

Klasik bir dekorasyon istiyorsanız seçeceğiniz mobilyaları da buna uygun tercih etmeniz gerekecek. Bunun bir sonucu olarak da yemek odanızda bolca işlemeli, varaklı obje bulunacak ve bunları dengeleyebilecek nispeten daha sade ürünleri de aksesuarlar yardımıyla dekorasyona dahil edebilirsiniz. Renk tercihlerini açık tonlardan yapıp, aralara mor, lila, altın sarısı gibi detaylar ekleyerek de dengeli ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Yukarıda yayınlamış olduğumuz model klasik çizgilere sahip olup aynı zamanda yuvarlak salon masası için de güzel bir örnektir.

 

Modern Salon Yemek Odası Dekorasyonu

Modern dekorasyonda kullanacağınız ürünlerin köşeli olmasına özen göstermelisiniz. Köşeli ve keskin hatlara sahip mobilyalar modernlik vurgusun daha iyi yansıtacağı için bu tercihte bulunmak son derece önemli. Bunun yanında imkanınız varsa ürünlerde metal detayını ön plana çıkartabilir ve parlak yüzeylere daha çok yer verebilirsiniz. Küçük salonlar için yemek masası modelleri arayanlar için modern masa sandalye takımlarını tavsiye ederiz. Çünkü klasik takımlar genel olarak daha geniş ve oldukça fazla yer işgal eden yapıdadır.

 

 

Aşağıda sizin için derlediğimiz salon takımı ve yemek odası modellerini inceleyebilirsiniz. Farklı fikir ve sorularınız için alt panelden düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

 

Modern yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır

 

Küçük salonlar için yemek masası arayanlara tavsiyemiz açılır yada duvara katlanır masa modelleridir. Daha çok açılır masaların çok tercih edildiğini hatırlatmak isteriz. Aşağıda yayınlamış olduğumuz modeller aynı zamanda oturma odası masa takımı olarak da değerlendirilebilir.

 

Oturma Odası Yemek Masası Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

 

Salon için yemek masası tercih ederken gerçekten de dikkatli davranmamız gereklidir. Misafirlerimizi davet edeceğimiz zaman kullandığımız ve genelde özel zamanlarda kullandığımız bu bölüm oldukça önemlidir. Burada bulunan modelleri, renk uyumu ve tarz uyumunu da inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları alt panelden yazabilirsiniz. Masa seçerken dikkat etmemiz gereken püf noktalar;

          Boyut

Tercih ettiğiniz yemek takımının odanın boyutlarına uygun olması gereklidir. Size dolaşacak yer kalmalı ve oturma grubu için yeterli alan kalmalıdır.

Salon için yemek takımı modelleri 2021 yılında klasik ve modern yemek masa sandalye takımı olarak piyasaya çıkıyor. Masko ve Modoko gibi mobilya sitelerinde onlarca örnek görebilirsiniz. Bu sayfada yayınladığımız salon takımlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

         Kalite

Elbette ki çok uzun yıllar boyunca kullanılacak olan ürünler tercih edilirken genel olarak yapılması gereken şey kaliteli olan modellere bakmak, olacaktır.

          Masa

Evde yaşayan kişi sayısına uygun bir masa tercih etmek her zaman daha mantıklıdır. Evinizde ağırladığınız ortalama misafir sayısına göre bir tercih yaptığınız zaman keyifle rahat bir yemek yiyebilirsiniz. Ya da portatif bir masa alarak gerektiği zaman büyütüp gerektiği zaman küçük olarak kullanabilirsiniz.

         Masanın boyutu

Tercih edeceğiniz masanın kesinlikle odanın boyutları ile uyumlu olması gereklidir. Elbette ki aynı zamanda burada dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada da odada bulunan diğer ürünlere de yeterli bir alan bırakmasıdır. Bu nedenle de ilk olarak masanın boyunu önem taşır.

        Portatif olup olmadığı

Eğer odanız yeteri kadar büyük değil ise ya da normalde evde yaşayan kişi sayısı az ancak misafir geldiği zamanlarda çok fazla oluyor ise; portatif masa tercih etmek her zaman daha mantıklıdır. Çünkü bu şekilde misafirleriniz geldiği zaman yeteri kadar büyük bir masaya sahip olabilirsiniz.

         Ağaç kalitesi

Tercih ettiğiniz masanın hangi ağaçtan yapıldığı son derece önemlidir. Çünkü bir ürünün ne kadar kaliteli olduğu tercih edilen ağaç ile doğru orantılıdır.

        Rengi

Tercih ettiğiniz masa rengi de oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Salonda bulunan diğer mobilyalar ile uyumlu olması ve aynı zamanda sandalyeler ile de uyumlu olması gereklidir.

         Boyası / Cilası

Çizilmeyen bir boya ile boyandı ise ya da cilası bu tarz bir cila ise gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu nedenle de bu konuya da dikkat etmelisiniz.

          Sandalye

Tercih ettiğiniz sandalyeler kesinlikle rahat olmalıdır. Yemek yerken kendinizi rahat hissedebilmek adına buna dikkat etmeniz gereklidir.

         Uyum

Yemek takımı alırken konsol vb diğer ürünler ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca aynı odada eğer oturma grubu da olacak ise, kesinlikle bu ürünlerin de uyumlu olmasına dikkat etmeniz gereklidir.

          Fiyat

Tercih edeceğiniz ürünlerin fiyatları ile kalitesinin uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bütçeniz dahilinde dilediğiniz tasarımı tercih edebilirsiniz.

         Renk

Salon genel olarak misafirlerinizi ağırladığınız yer olduğu için bu mekanda tercihler yaparken renk uyumuna kesinlikle dikkat etmeniz gereklidir.

 

miami ipek mobilya yemek odası takımı

perm ipek mobilya yemek odası takımı

dorea mondi yemek odası

petra mondi yemek odası

dorea mondi yemek odası

grey albimo yemek odası takımı

safir albimo yemek odası takımı

dora albimo yemek odası takımı

gloria albimo yemek odası takımı

viola albimo yemek odası takımı

verona albimo yemek odası takımı

sofia albimo yemek odası takımı

loft albimo yemek odası takımı

valente albimo yemek odası takımı

merlin mondi yemek odası

trio albimo yemek odası takımı

mabel mondi yemek odası

carina mondi yemek odası

vienna mondi yemek odası

lorenz mondi yemek odası

toscana mondi yemek odası

helen mondi yemek odası

prada mondi yemek odası

lavin mondi yemek odası

armada mondi yemek odası

sofia mondi yemek odası

novita mondi yemek odası

alvina mondi yemek odası

festa mondi yemek odası

martina mondi yemek odası

rossini mondi yemek odası

veyron mondi yemek odası

rita mondi yemek odası

carlino bellona yemek odası takımı

loren bellona yemek odası takımı

vilza bellona yemek odası takımı

perlino bellona yemek odası takımı

mariana bellona yemek odası takımı

solven bellona yemek odası takımı

santivo bellona yemek odası takımı

palma ider yemek odası

solena bellona yemek odası takımı

villa alfemo yemek odası takımı

garneth alfemo yemek odası takımı

essen alfemo yemek odası takımı

ruby yemek odası

indigo yemek odası

balance yemek odası

scrool yemek odası

flame yemek odası

belmonde yemek odası

lesden yemek odası

angelo yemek odası

elegante yemek odası

rustik yemek odası

real yemek odası

armindo yemek odası

falezia yemek odası

veneto yemek odası

şehzade kilim yemek odası

prestige kilim yemek odası

gold kilim yemek odası

garden kilim yemek odası

bell kilim yemek odası

riga ipek mobilya yemek odası

aspendos ipek mobilya yemek odası

 

Aşağıdaki salon yemek takımlarını incelemek için resimleri tıklayabilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın