Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

235

Mutfak tezgah arası fayans modelleri 2021 yılında oldukça güzel tasarımlarla karşımıza çıkıyor. tezgahı ve dolabı kadar arası da çok önemli ve bu ikisinin tamamlayıcısıdır. Eskiden seçenekler çok az olduğundan birine karar verip yaptırabiliyorduk. Ancak günümüzde mutfak tezgah arası modellerini mağazada incelemek şöyle dursun sadece internetten mutfak tezgah arası resimlerine bakmak bile birkaç günümüzü alabilir. Hele kararsız bir yapımız varsa gerisini siz düşünün. Mutfak tezgah arası seramik modellerine  bakacak olursak; cam mozaik, cam seramik, seramik, fayans, granit, mermer, doğal kırma taş, kırma mermer, doğal taş kullanılarak yapılmaktalar. Son günlerde silinebilir duvar kağıdı ve vinil duvar kağıdı kaplanmaya başlandı.

2021 tezgah arası modelleri incelediğimizde farklı renk ve desenlerden oluşturulmuş karışık motiflerin yanında beyaz, krem ve siyah gibi tek renk tezgah arası kaplama modellerini de görmemiz mümkün. Mutfak ara fayans olarak tabir edilen bu döşemeler büyük boy ve küçük boy olarak iki kısımdan oluşuyor. Taş ve tuğla tarzında görümü olanların yanında 3d görünümlü olanları da mevcut.

En kullanışlı tezgah arası hangisi?

En kullanışlı tezgah arası modellerinden biri de hiç şüphesiz mutfak ara fayans modelleridir. Bunun en belirgin sebeplerinden biri buhara, suya, neme ve lekeye karşı çok kullanışlı oluşudur. Bu özelliği sayesinde rahatça silebilirsiniz. Tabii bazı durumlarda fayans arası derzlerde eskimeler olabilir. Tabii bu sıkıntı çok fazla kullanımların neticesinde oluyor. Böyle durumlarda eski derzlerin sökülüp yenilerin yapılması oldukça basittir. Herhangi bir ustalık gerektirmiyor.

   

Mutfak tezgah arası seramik modelleri

Bizim Türk mutfakları için ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum ama görüntü bir harika. Kirlenme sıklığı çok fazla ise vinil ürün tercih etmeniz en doğru seçimdir. Çünkü silinmesi çok daha kolay. Renk ve desen seçeneğinde sınır yok. Özellikle çabuk sıkılanlar için değiştirilmesi kolay, kırma dökme usta işkencesi yok. Mutfak tezgah üstü fayans modellerini eliniz yatkınsa kendiniz bile yapabilirsiniz. Ancak aranın düz ve tezgahın boşluksuz olması koşulu ile.

Mutfak tezgah arası fiyatları arasında uygun olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım. Birde son zamanlarda çıkan ve gittikçe yaygınlaşan cam plakalar var. Kırılmaz camdan istenilen renk ve modellerde yapılıyor. Ölçüye göre imal ediliyor plaka şeklinde yerleştiriliyor. Günümüzde gittikçe yaygınlaşan şerit LED aydınlatma kullanılarak harika modeller ortaya çıkıyor. Fiyat açısından şu anda hepsinin üzerinde. Bu arada küçük bir not: Mutfak tezgah fayansı siyah renk yaptıracaksanız bir daha düşünün çünkü en küçük bir su lekesini bile gösteriyormuş. Karar sizin.

Tezgah arası fayans kaplama modellerinin tamamını görmek için aşağıdaki resimleri tıklayabilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın