Cam Mutfak Tezgahı Modelleri

3.339

Mutfak dekorasyonu nu yaparken sıkıldıysanız ve artık farklılıklar arıyorsanız sizlere tavsiye olarak mutfak tezgahınızı değiştirmenizi öneririz. Mutfak tezgahınızı değiştirirken de standart ürünler olan grenit veya mermer modeller yerine cam mutfak tezgah modellerini seçerek mutfağınızda farklılıklar yapabilirsiniz.

Siyah ve saydam cam mutfak tezgah örnekleri sunduğumuz yazıda 2019 model tezgahlar sunuyoruz. Bu modelleri görmeden karar vermeyin.

Mutfaklar için cam tezgahlar diğer tezgahlara göre daha gösterişlidir. Eğer cam tezgah almak istiyorsanız tezgahın kalınlığı noktasında dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Çünkü fiyat belirlenirken baz alınan nokta cam tezgahın  kalınlığıdır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da, köşelerin traşlanmış olması gerekiyor ki kesme özelliğini kaybetsin.

 

Renkli cam tezgah

Renkli cam tezgah modelleri en şık duran modellerden biridir. Özellikle siyah modeli mutfaklar için uygundur. Cam tezgahların rahat silinebilmesi ve kullanışlı olması diğer tezgahlara göre avantajlıdır. Mesela mdf’den yapılmış tezgahların suya karşı kullanımı zordur. Mermer tezgahlar ise iz yapabiliyor. Cam tezgahlarda bu tarz sorunlar yaşamazsınız.

Mutfak tezgahını değiştirmek aslında çok masraflı olarak gözükse de mutfağınızın havasının tamamen değiştireceği için fiyat konusunu göz ardı edebilirsiniz. Çünkü mutfağınıza katacağı şıklık ve farklılığı hiçbir şeye değişmeyeceksiniz. Bu yüzden dekorasyon yapmadan önce cam tezgah çeşitlerini incelemeniz sizler için faydalı olacaktır.Cam tezgah modelleri son zamanların popüler olan tezgah modellerinden dir. Mutfak tezgahlarını değiştirecek olanlar ve yeniden mutfak yaptıracak olanlar arasında en çok tercih edilen cam tezgah modellerini seçerken mutfaklarında çok güzel bir görüntü elde ediyorlar.

Cam tezgah modellerini led ışıklar ile de süslediğinizde ortaya daha da farklı bir ortam çıkıyor. Bu sayede mutfağınız farklı bir havaya bürünüyor.

Bu cam tezgah modeli aslında aynı zamanda bir yemek masası modelidir. Etrafındaki sandalyelere baktığımızda bunu anlayabiliriz. Şekil bakımından L olarak tasarlandığı için 8 kişilik bir yemek masası kadar kullanışlı bir cam tezgah olmuş diyebiliriz.

Cam tezgahlar ile ilgili akıllarda camın kırılabileceği sorusu mevcut , fakat gerek camın kalınlığı gerekse de kullanılan malzemenin kalınlığı sayesinde camın kırılma ihtimali neredeyse sıfıra yakındır. Yani mutfakta oluşabilecek kazalar ile tezgahın üzerine bardak ve tencere düşmesi cama hiçbir hasar vermeyecektir. Normal bir tezgahı kullanırken nasıl özen ve itina ile kullanıyorsanız cam tezgahı da o denli dikkatlı kullanırsanız hiçbir sorun olmayacaktır.

Aşağıda sizler için cam mutfak tezgah çeşitlerinden  oluşan bir resim albümü hazırladık. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler…


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın