Mavi Yatak Odası Takımı Modelleri

1.930

Mavi yatak odası takımı birçok renk ile kombin olmaya uygundur. Açık mavi ve koyu mavi sarı, mavi gri, mavi beyaz yada mavi krem renkleri en uyumlu renklerden bazılarıdır. Yazımızda sizin için derlediğimiz mavi yatak odası dekorasyon örneklerini incelemenizi tavsiye ederiz. Böylece renk kombinlerinde daha doğru karar verebilirsiniz.

Açık mavi olsun koyu mavi olsun mavi rengi huzur veren, dinlendire ve insanın içini açan renklerden birisidir. Hal böyle olunca da maviyi yatak odalarında kullanmak çok doğru bir adım olacaktır. Son dönemde popülerliği giderek artan mavi yatak odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken detaylara değinmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Modern mavi yatak odası dekorasyonu

Mobilya Seçimi: Mavi yatak odası dekorasyonunda en önemli detaylardan birisidir mobilyalar. Genel itibariyle yatak odalarında mavinin açık tonlarını tercih etmenin gerektiğini hatırlatıp, mobilyalarda ise istisna yaparak daha koyu tonlara yönelebilirsiniz. Dolap ve yatak konusunda nispeten koyu mavi renk tercih edilip, modern bir görüntü elde edilebilir. Aşağıda koyu mavi yatak odası takımı bulunuyor. Oldukça şık duruyor değil mi?

Duvar Rengi: Duvar rengi konusunda içinizi ferahlatması, daha geniş bir oda görüntüsü elde edilmesi için açık mavi tercih etmekte fayda var. Bunun yanı sıra eğer ki yatak odasındaki tüm ürünleri mavi tonları tercih edildiyse duvarda beyaz da kullanılabilir. İşte size mavi yatak odası takımı için örnek bir model daha.

Halı Seçimi: Duvarlarda maviyi kullananlar için halı rengi konusunda beyaz çok daha doğru bir tercih olacaktır. Bu sayede mavinin ağırlığını biraz olsun kırmak, odayı daha ferah hale getirmek mümkün olacaktır. Fakat duvarda beyazı tercih ettiyseniz bu sefer de halı için mavinin öncelikli olduğunu hatırlatalım. Altta örnek olarak sunduğumuz ceviz rengi ile kombine edilmiş yatak odası takımına mavi krem halı da oldukça yakışmış değil mi?

Aksesuar Seçimi: Mavi renkli yatak odası dekorasyonunda abajur gibi aksesuarları seçerken mavi ile uyumluluğu yüksek beyaza yönelebilirsiniz. Fakat diğer kriterlerde de en çok dikkat ettiğimiz nokta olan, mavinin kullanım oranı burada da devreye girecek. Eğer ki aksesuar haricindeki ürünlerde maviyi yoğun şekilde kullandıysanız beyaz aksesuar seçilebilir.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın