İki Katlı Değişik Ranza Modelleri

3.815

Değişik ranza modelleri aranlar en doğru adres bu yazımız. Aşağıda yayınladığımız iki tatlı yatak modelleri her eve uygun renkte ve tasarımda farklı ölçülerde tasarlanmış olarak piyasa çıkıyor. 3 yataklı yada 4 yataklı geniş aileler için tasarlanmış ve misafir ağırlamaya da uygun merdivenli ranza modelleri oldukça kullanışlı ve hoş tasarımlı. Ranza çeşitleri, iki katlı ve üç katlı olarak iki kısımdan oluşuyor. Bu modeller yine kendi içinde demir ranza ve ahşap ranza olarak iki farklı malzemeden üretiliyor. Ahşap ranzalar ağaç ve masif malzemeden üretildiği gibi sunta yada mdf gibi malzemelerden de üretiliyor. Tabii insan sağlığı açısından en ideali ahşap malzemeler olduğunu unutmamak gerekir. Son olarak, burada bahsetmediğimiz çeşit ise yavrulu ranza modelidir. Bu modellerin alt kısımlarından bir yatak daha çıkar. Böylece bir kişi daha yatabilir. Bu modeli sihirli ranza diye adlandıranlar da oluyor.

İki katlı ranza modelleri içinde değişik tasarıma sahip bir örnek ürün. Tamamen masif ahşaptan yapılmış doğal bir çalışma.

2600 TL

Günümüzde çocuk odası takımlarında en çok rastlanan detaylar arasında çift katlı ranzaları söylemek mümkündür. Sağlıklı bir uyku için yatağın konforlu ve kullanışlı olması gereklidir. Çocukların kullanacağı düşünülerek tasarlanmış olan güvenli ranzaların modası uzun yıllardır devam etmektedir. Odada daha az yer kaplaması ve yaşanılan alanı daraltmaması açısından oldukça yarar sağlar.

1450 TL

Her yıl olduğu gibi mobilya bu yıl da mobilya modası genel hatlarıyla değişmiş bulunmaktadır. Çocuk odası takımlarının gözdelerinden olan ranza modellerinde ki en önemli detay ise güvenli iniş çıkışın sağlanmasıdır. Ranzaların üst katlarına ulaşım için konulan merdivenler arasında basamaklı olanlar en çok tercih edilenler arasındadır. Çocuk odalarında kullanımından dolayı ranzalarda canlı ve sıcak renklerin hâkim olduğu görülür. Tercihe göre pastel ya da soğuk renkleri de mevcuttur. Odanın kullanım alanını geniş tutmak amacı doğrultusunda ranza tasarımlarında yer alan çekmeceler de oldukça kullanışlıdır. Dağınıklığı önlemek ve yer kaplamamsı adına düşünülmüş bir detaydır.

1400 TL

Ranza modelleri arasında yer alan dikkat çekici bir diğer özellik ise içerisinde kitaplıkları olanlarıdır. Çocukların kitaplık derdini ortadan kaldırarak odaya derli bir görünüm kazandırmaktadır. Çocuklar için en önemli olanı ise hiç kuşkusuz ki oyun alanlarının daralmamasıdır. Bu sebeple düşünülen ranzaların az yer kaplayan ve olabildiğince kullanışlı olan tasarılarına rastlamak mümkündür. Yalnızca çocuklar için değil her yaştan insana hitap eden modelleri de bulunmaktadır. Tek kişilik yataklı modellerin yanı sıra çift kişilik yataklı modeller de genç odaları için tercih edilebilir. Bu modellerin daha sade renklerden oluştuğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilya kalabalığını önlemek ve odanın alanını kapatmamak adına oldukça yararlı detaylardandır. Odanın en gözde mobilya parçası yataklara gerekli önemin verilmesi hem insan sağlığı için hem de odanın görseli için mühimdir.

4 Kişilik Ranza Modelleri

6500 TL

Her aile çocuklarının kendilerine ait odası olsun, hepsinin kendine ait bir yatağı olsun ister. Fakat günümüzde çok çocuklu ailelerde herkese ait odayı bir kenara bırakın, tüm çocukların tek bir odada yatması dahi imkansız bir hal alabiliyor. Bu gibi bir problem yaşıyorsanız şayet, o zaman 3 kişilik ya da 4 kişilik ranzalar tam da aradığınız mobilya diyebiliriz.

1200 TL

4 Kişilik Ranzanın Faydaları:

4 kişilik ranza modelleri 4 çocuklu ailelerin bir nevi imdadına yetişiyor diyebiliriz. Son derece kullanışlı olan bu modeller tüm çocuklarınızın kendine ait bir yatağının olmasını ve hepsinin aynı odada kalabilmesine imkan sağlıyor. Üst üste iki yatak ve bu ikili yatakların yan yana konumlandırıldığı bu modeller orta büyüklükteki bir odaya da rahatlıkla sığabiliyor. Böylece çocuklardan birkaçının salonda uyuması gibi problemler ortadan kalkmış oluyor.

4400 TL

4 Kişilik Ranza Modelleri: 4 kişilik ranzalarda biraz evvelde belirttiğimiz gibi standart bir iki kişilik ranzanın uç uca monte edilmiş hali diyebiliriz. Bu modelleri odaya yerleştirirken odadaki uzun bir duvar kullanılıp, 4 kişilik ranza bunun önüne konumlandırılabilir. Bu noktada kullanılan ranzanın oda kapısı ile herhangi bir bağlantısının olmamasına dikkat etmelisiniz.

4400 TL

3 Kişilik Ranza Modelleri:

4 kişilik ranzalar uç uca eklenen standart ranzalardan oluşurken 3 kişilik modeller biraz daha karmaşık aslında. Bu modelleri tanımlarken L köşe takımlarından yola çıkabiliriz. Tasarım itibariyle çok benzeşen bu iki üründe 3 kişilik ranzada alt katta tek bir yatak, üst katta ise ayakuçları birbiriyle kesişen iki adet yatak duruyor. Bu modelleri çocuk odasındaki köşe kısımlara yerleştirmekte fayda var.

2800 TL

3 yataklı yada 4 yataklı geniş aileler için tasarlanmış, demir ve ahşap çocuk ranza modelleri fiyatlarına göre sınıflandırılıyor. Bellona mobilya, Koçtaş ve İKEA gibi firmaların da web sayfalarını inceleyebilirsiniz. Aşağıda sizin için derlediğimiz iki katlı çocuk ranza modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Değişik ranza modelleri farklı biçimlerde tasarlanmış, oldukça rahat kullanıma sahip ürünlerden oluşuyor. Tabi burada ilk dikkat etmeniz gereken nokta standart ranza ölçülerinin çocuk odası için uyumlu olup olmaması.

İki katlı yatak modelleri için güzel bir tasarım diyebiliriz. Farklı renklerde yatak kumaşları da tercih edebilirsiniz.

3 Kişilik Ranza Modeli

Değişik ranza modelleri yazımızda tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

İki Katlı Değişik Ranza Modelleri (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın