Erkek Çocuk Odası Takımları

1.650

Erkek çocukları için mobilya takımı bakıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Bu yazımızda size onlarca erkek çocuk odası modelleri sunacağız. 2020 yılına özgü renkler, çizgiler ve tasarımlarla beraber ürünlerin işlevselliği de artmaya başladı. Çekmeceli, dolaplı ürünlerde kullanılan mekanizmalar daha kolay kullanımlı hale getirildi. Beyaz, gri, mavi ve yeşil gibi bir çok mobilya renginin kombine olduğu erkek çocuk odası gardırop modellerini ve yatak takımlarını birlikte inceleyelim.

Modern Çocuk Odası Tüyoları

Erkek Çocuk Odası Modelleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Renk Seçimi: Modern bir çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız erkek çocuk odası yatak modellerinde ve gardırop tercihinde ilk olarak renk tercihine karar vermesin gerekiyor. Eğer ki bir erkek çocuk için oda dekore ediyorsanız bildiğiniz üzere mavi ve tonları doğru bir tercih olacaktır. Fakat bu nokta da koyu maviden ziyade açık maviye yönelmekte fayda var. Kız çocuklar için ise açık pembe tercih edebilir ya da bej gibi hem kız hem de erkek çocuklar için kullanılabilecek bir renge geçiş yapabilirsiniz.

Mobilya Seçimi: Erkek çocuk odasına mobilya ve gardırop seçerken yaratıcı ürünlere yönelmekte fayda var. Son dönemde giderek popüler hale gelen araba görünümlü yataklar erkek çocuklar için ideal olacaktır. Bu sayede çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirebilir ve odasında keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı durum kız çocuklar içinde geçerli olup kız çocuklara hitap eden mobilyalara yönelebilirsiniz. Fakat bu noktada çocuklarınıza zararı olabilecek ürünlerden uzak durmakta fayda var. Kenarları fazlasıyla sivri olan ve can yakabilecek ürünleri odada barındırmamaya özen göstermelisiniz.

Aksesuar Seçimi: Erkek çocuk odasının modern görünmesinde temelde etkili olan şey aksesuarlardır. Sıra dışı aksesuarlara yönelmekte fayda var. Çocuğunuzun odasına yerleştirilecek olan ve onun sanatçı bir kişilik ya da sporcu birisi haline gelmesini sağlayabilecek aksesuarlara yönelebilirsiniz. Tiyatro salonlarından aşina olduğumuz, gülen ve ağlayan maske modern bir çocuk odası için güzel bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra odaya yerleştireceğiniz bir teleskop çocuğunuzun ilgisini bu yöne kaydırabilir. Fakat sıra dışı ve modern görünen aksesuarları da abartmamakta fayda var. Aksi halde modern bir görüntü yerine göz yoran sonuçlara da ulaşabilirsiniz.

Erkek Çocuk Odası Gardırop ve Yatak Modelleri

Çocuk odası için gardırop almadan önce, ürünlerin ebatlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Odanıza uygun mu değil mi? Çocuğunuzun eşyaları sığar mı? Bunun yanında renk kombinleri de önemli. Çocuk odasında bulunan halı, perde ve duvar kağıtları ile uyumlu mu?

Aynı şeyi erkek çocuk odası yatak modelleri için de söyleyebiliriz. Buna ek olarak çocuk yatağının kalitesi omurilik sağlığı ve gelişimi için çok önemlidir. Kullanacağınız yatak kesinikle sert ve kaliteli olmalıdır. Mümkünse yaysız sünger yatak tercih edin. Marmarakoltuk.com bu konuda güvenebileceğiniz sağlıklı yataklar yapan bir firmadır.

Salıncaklı çocuk odası modelleri

Uzayan çocuk yatağı Babybed

Bebeğinizin büyümesini izlemekten daha güzel ne olabilir ? Anneler ve babalar, size bir sorum var : çok ızlı büyüdüğünden bebeğinizin yatağını kaç defa değiştirmek zorunda kaldınız ? Bir defa, iki defa, üç defa, …. Belki daha fazla. Fransız tasarımcı Jean-Michel Tarallo çok pratik bir çözüm buldu, adı Babybed ve bebeğinizle birlikte büyüyen bir çocuk yatağı. Evet yanlış duymadınız, bebeğiniz büyüdükçe yatağı uzuyor. Ortalama 0 yaşından 4 yaşına kadar uygun olabilir. Hem dizayn, hemde fonksyonel çizgisiyle bir dekorasyon ürünü olan Babybed uzayan yatak fazlasıyla konforlu. Bebeğiniz uzadıkça yatağı onunla birlikte uzuyor. Bu çocuk yatağına bayılacaksınız.

Uzayan çocuk yatağı Babybed için ek bilgi :

Tasarımcı : Jean-Michel Tarallo

Tipi : ahşap

Ölçüler : Genişlik 64 sm ; uzunluk 124 sm ; yükseklik 84 sm

Ağırlık : 25 kg

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın