Klozet Üstü Küçük Banyo Tuvalet Dolabı Modelleri

Ev dekorasyonu pek çok kişi için oldukça önemlidir. Evinize yerleştireceğiniz mobilyaların kalitesine ve niteliğine özen göstermeniz gerekmektedir. Ev dekorasyonunda banyo dekorasyonunun da önem kazandığı söylenebilir. Özellikle küçük banyolar için çözümler son yıllarda önemli bir konu haline geldi. Hem dekorasyonu güzel yapmak ve hem de ufak banyoyu en kullanışlı şekilde dizayn edebilmek için klozet üstü tuvalet dolapları en ideal ürünler içinde yer alıyor.

Banyo dolaplarının ev sahipleri için hayat kurtarıcı işlevselliğe sahip olduğu bilinmektedir. İşlevinin yanı sıra görseli ve tasarımlarının da önem taşıdığını söylemek mümkündür. Banyo tasarımlarında kullanılan en güçlü silah banyo dolaplarıdır. En sık kullanılan modelleri ahşap malzemeden yapılmış olanlarıdır. Ahşap hem doğal bir ortam yaratır hem de estetik bir görünüm sağlar. Ahşap tuvalet dolabı modelleri arasında rafların ve dolap sayılarının az olmasını arzu edenler için en sade modeller tek dolaplı olanlardır. Küçük çaplı banyolar için kullanımları uygun olan bu sade klozet üstü dolap modellerinin şık bir görüntü sağladıklarını söylemek mümkündür.

Banyoların başlıca parçalarından biri olan aynaların klozet üstü banyo dolaplarında büyük rol oynadığını söylemek doğru olmaz. Küçük banyo dolaplarında genel olarak klozet üstü dolap modelleri kullanıldığı için bu tarz uygulamalar pek mümkün değildir. Aynalı dolaplar daha çok lavabo üzerinde uygulanıyor.

Ayrıca klozet üstü banyo dolabı modellerinde gözlemlenen başka bir detay ise tamamen ahşap dokunun olmadığıdır. Farklı renkler ile uyum içerisinde tasarlanan modellerin daha gözde olduğunu belirtmek mümkündür. Tamamen ahşap rengin kullanıldığı dolaplar banyoyu olduğunda küçük göstermektedir. Buna alternatif olarak ahşapların renklendirilmiş olarak kullanılması sunulabilir. Canlı ya da pastel renklerin kullanılabileceği tuvalet üstü banyo dolabı modellerinin, daha spor ev dekorasyonları için tavsiye edilebilir. Küçük banyolar için üretilmiş dolap modellerinde son yıllarda eklenen bir detay daha metal  iskeletlerdir. Görsel olarak sağladığı katkıların yanı sıra daha uzun ömürlüdür. Fakat paslanma sorunu olmaması için doğru malzemeden kaplanmış olması gerekiyor.

Klozet üstü banyo dolabı seçerken dikkat etmeniz gereken şey öncelikle kullanışlı bir dolap seçmek olacaktır. Pratik bir şekilde eşyalarınızı sıralayabileceğiniz bir dolap kesinlikle işinize yarayacaktır. Aynı zamanda dolabın banyo ile uyumu da önem kazanmaktadır. Banyoda bulunan fayansların renkleri ile banyo dolabının renginin birbiri ile uyuşması önemlidir. Bu sayede şıklığı yakalamanız daha da kolay hale gelecektir.

Genellikle tuvalet dolabının rengi belirlendiğinde soft renklerden faydalanılması söz konusudur. Gözleri rahatsız etmeyecek yumuşak renkler banyoya daha fazla zarafet katacaktır. Dolabı seçerken modeli konusunda da karar vermek gerekecektir. Şık çiçekli modeller olduğu gibi daha sade ve farklı figürlerin bulunduğu dolaplar da bulunmaktadır. Hem renk hem desen uyumu konusunda karar verirken en uyumlu olanlardan yana karar vermeye özen göstermek gerekecektir.

Küçük banyo dolabı seçerken aynı zamanda banyonuzun boyutlarına uygun olan banyo dolaplarını tercih etmeniz de önemlidir. Banyonuzu gereğinden fazla daraltmayacak ve aynı zamanda istediğiniz eşyalarınızın da mutlaka sığacağı büyüklükte bir dolap seçmeniz gerekecektir. Tüm bunların yanında banyo dolabının gözlerinin yoğun olması da önemlidir. Gözleri yoğun olan dolapların her bir yerine farklı nitelikte temizlik malzemeleri ya da bakım malzemeleri yerleştirmeniz mümkün olacaktır.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde banyo dolabının seçiminin hem boyutla, hem desenle, hem renkle, hem göz ya da raf sayısı ile ilintili olduğu söylenebilir. Tüm bunların yanında ahşap ya da çelik dolaplar arasında pek çok kişi ahşap dolapları tercih etmektedir. Yer ile mesafesi fazla olan dolapların seçilmesi dolabın nem kapmaması bakımından önemlidir.

Küçük banyolar için tuvalet klozet üstü dolap modellerini tam boy görmek için ufak resimleri açabilirsiniz.

 


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın