Dış Cephe Hangi Renk Olmalıdır?

12.721

Bina ve müstakil evlerin dış cephe renkleri tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta evin nerede olduğudur. Eğer eviniz yada bina çok tozlu ve kirli bir ortamdaysa çok açık ve çok koyu renklerden uzak durun. Çünkü bu ikisi de kiri çok belli eder.

Dış Cephe Boyası Seçimi

Evlerin içi kadar dışının da dekorasyonu son derece önemli. Dış cephelerin hangi renge boyanacağı gibi konulalar düşündüğünüzden daha meşakkatli işler aslında. Bu yüzden de dış cephelerin hangi renge boyanacağıyla ilgili karar verirken biraz araştırma yapmakta fayda var.

Krem Rengi Dış Cephe Boyası

Müstakil ev dış cephe boyası arıyorsanız, herhangi bir boya markasının dış cephe boyasını tercih edebilirsiniz. Dış cephenizde kullanılan malzemenin de ne olduğu çok önemli. Binanın yada müstakil evin dış cephesinde ahşap mı, plastik mi, betan mu, taş mı kullanılmış. Onlarca cephe çalışması ve bu duvar modellerine göre boyalar bulunuyor.

Dış cephenin hangi renge boyanacağıyla ilgili konuyu iki farklı kategori de ele almak gerekiyor.  İlk olarak apartmanların dış cephe boyasından söz etmek istiyoruz. Apartmanlarda dış cephenin rengine karar verirken genel itibariyle birkaç tane rengin ön plana çıktığını görebiliyoruz.

Bej Rengi Apartman Dış Cephe Kaplaması

Açık sarı, bej ve şampanya rengi şu sıralar oldukça popüler. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir detay daha var. Apartmanın etrafındaki diğer binaların rengi de konuya dahil edilmeli ve bir bütün olarak ele alınmalı. Aksi halde birbiriyle çok farkı renge sahip iki bina, görsel anlamda sıkıntı yaratacaktır.

Kiremit Rengi Dış Cephe

Dış cephe boyasının diğer kategorisi ise müstakil evler, dublexler ve triplexlerden oluşuyor. Bu binalarda renk tercihleri biraz farklılık gösteriyor. Ön plana çıkanlar ise beyaz, krem, taba, kiremit rengi, koyu kiremit ve gül kurusu. Eve sıcak bir görüntü kazandıran bu renkleri seçerken de etraftaki diğer binaları da dikkate almayı unutmamalısınız. Aksi halde apartmanlarda olduğu gibi bu binalarda da ahengin bozuk olduğu bir görüntü çıkabilme ihtimali mevcut.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın