Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Kendin Yap

Herkes evine ait bir bahçe olsun ister. Fakat müstaik ev bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? Bu konuyu bilmez. Bahçeyi kendi keyfine göre dizayn etmeyi, dekoratif bir görüntüye büründürülen bahçede keyif çatmayı herkes hayal eder. Fakat bir çok bahçeli ev sahibinin bahçe dekorasyonunda yanlışlara imza attığını görebildiğimiz şu günlerde nelere dikkat edilmesi  gerektiğine değinmek istiyoruz.

 

Küçük Bahçe Dekorasyonunda Püf Noktalar

 

Baharı yaşamadan yazın çıkagelmesi doğayla birlikte bizi de oldukça etkiledi. Kendimizi bahçelere atarken belkide ne kadar bakımsız bir hal aldığını gördük. Ev dekorasyonunda olduğu gibi bahçe dekorasyonuda oldukça zahmetli bir iştir. Bir de anlamıyorsak tam bir kabusa dönüşebilir. Buradaki örnekler bize bir fikir oluşturması açısından önemli olacaktır. Bahçe bitkilerinin doğru seçimi ile güzel bir tasarım yapılabilir.

Mustakil Ev Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Müstakil ev bahçe dekoru doğru yapıldığında, ev ortamı kadar ve hatta daha keyifli bir mekan ortaya çıkar. Hem kış bahçesi ve hem yaz bahçesi olarak doğru adımları attığınızda günün yorgunluğunu atmak için vazgeçilmez alanlardır. Şimdi maddeler eşliğinde ev bahçe dekorasyonu fikirlerinden söz edelim.

Bahçe Çimi Düzenleme

Mustakil ev bahçelerinde çim son derece önemlidir. Bu söylediğimiz şey belki size saçma gelecek. “Bahçede çim önemli” lafının hiç akıllara gelmeyecek bir şeymiş gibi dile getirildiğini düşünebilirsiniz fakat bahsettiğimiz şey o değil. Her bahçede çim var fakat bizim anlatmak istediğimiz şey, bakımlı, üzerinde uğraşılmış çimler. Yani bahçenin çimlerinin daha canlı, daha yeşil görünebilmesi adına uğraş sarf etmek gerekiyor. Böylece bahçeniz ister küçük ister büyük olsun elde edilen sonuç her zaman çok güzel olacak. Gelişi güzel ve dikkatsizce ekilmiş çimler yerine bakımlı ve düzenli çimlerin bahçenize ne kadar güzel bir hava kattığını sizler de göreceksiniz.

Bahçe dekorasyonu

 

Ahşap Mobilya Seçimi Önemli

Bahçe dekorasyonu yaparken bahçenizin büyüklüğüne göre ahşap bir masa ve oturma grubu kullanmak çok güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Hem samimi bir görüntü elde edilmesini sağlayacak olan bu ürünler hem de bahçede geçirilen zamanı çok daha keyifli hale getirecektir.

 

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır

 

Taş Zemin İle Farklılığı Yakalayın

Bahçenizin orta kısmında, baştan son uzanan doğal taşlardan yapılmış bir zemin görselliği daha da arttıracaktır. Bu sayede hem bahçe içerisinde yürürken kullanabileceğiniz bir yola sahip olacaksınız hem de görsel açıdan daha iyi sonuçlar elde edilebilecek.

 

 

Bahçe dekorasyonu

 

Bahçe Aydınlatmasına Dikkat Edin

Bahçe dekorasyonunda en fazla göz ardı edilen noktalardan birisi de aydınlatmadır. Aydınlatmayı yaparken bahçenin her erinin homojen bir şekilde aydınlatılması temel prensibiniz olmalı. Bu sağlanamıyorsa şayet yoğunluk ile kullanacağız bölgeleri aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Bu konuda lambaderleri kullanmayı unutmamalısınız.

Bahçe aydınlatmasında sizin için güzel fikirler ve örnekler bulunan bir sayfanın linkini bıraktık.

Modern Dekoratif Bahçe Aydınlatma Modelleri (TIKLA)

 

Dekoratif bahçe aydınlatma modelleri

 

Bank Kullanımı

Bahçenizde çiçek, çim ve ağaçların dışında ahşap bir oturma bankına yer verirseniz şık bir görüntü yakalarsınız. Bank modellerine mobilya, dekorasyon ve yapı marketlerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bankın hemen solundaki bahçe aydınlatmasına dikkat!

   

 

 

Bahçe dekorasyonları

 

Şimdi de çiçeklerle dekore edilmiş müstaik ev bahçe dekorasyon resimlerine gelelim. Aşağıdaki fotoğraflar sizlere bahçe tasarımı konusunda ilham kaynağı olabilirler. Tek yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanmak…

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

bahce dekorasyonu D3eZi

 

Bahçe Mobilyası Seçimi Doğru Olmalı

Bahçeli bir evde oturuyorsanız yazları mutlaka evde bulunduğunuz zamanın çoğunu bahçenizde geçiriyorsunuzdur. İşte evinizin bahçesinde geçirdiğiniz bu zamanı en güzel ve çok keyifli bir şekilde geçirmek tamamen sizin elinizde. Bahçenizi istediğiniz şekilde dizayn ederek keyfinize keyif katabilirsiniz daha rahat bir şekilde daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Birbirinden güzel onlarca farklı bahçe mobilya ve dekorasyon ürünlerinden kendi bahçenize en çok yakışanı,görünüm olarak sanki bahçenizle bir bütünmüş gibi duracak mobilya ürününü seçerek yazın tadını daha fazla çıkarabilirsiniz. İstenilen zevke göre ister klasik tazrda,ister modern tazrda yada çok sade bir şekilde mobilyanızı seçerek bahçenizi dekore edebilirsiniz. Bu mobilyalardan sonra bahçede zaman geçirmek artık çok daha keyifli olacak.

 

Sıradışı Bahçe Tasarımları

Aşağıdaki tarasımları inceleyerek bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? noktasında fikir edinebilirsiniz. Bahçenizde doğal bir güzellik yakalamak peşindeyseniz, bunun yolunun çimlerden ve çiçeklerden geçtiğini hemen söyleyelim. Peki ama hangi çiçekleri kullanacaksınız? Hangi çiçekler bir arada yetiştirildiğinde renk bütünlüğü oluştururlar? Bu yazımızda sizlere bahçe tasarımı ile ilgili fikir verecek tasarım örneklerine yer vereceğiz.

 

 

Müstakil ev bahçe dekorasyonu

Müstakil ev bahçe dekorasyonu

Müstakil ev bahçe dekorasyonu

 

Müstakil ev bahçe dekorasyonu

Müstakil ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

Ev bahçe dekorasyonu

 

BU YAZIYA DA GÖZ ATIN

Müstakil Ev Modelleri (20+ Proje)

 

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın