Modern Dekoratif Bahçe Aydınlatma Modelleri (Nasıl Yapılır?)

Dış aydınlatma lambaları son yıllarda hem tenkin olarak ve hem de tasarım olarak çok gelişmiş durumda. Bu cümleyi kısaca açacak olursak, teknik olarak hem tasarruflu led ampüller ve hem de güneş enerjisi ile çalışan lambaların daha fazla yaygınlaştığını belirtmek isteriz. Hemen her yıl binlerce dış mekan aydınlatma ürünleri çıkmaktadır. Bu yazımızda dekoratif bahçe aydınlatma modellerinden örnkerler sunacağız.

 

Bahçe aydınlatma modelleri

 

Bahçe dekorasyonlarının olmazsa olmazı olan aydınlatma sistemleri, tasarımcılar tarafından yeniden dizayn edilerek, yeni ve müthiş tasarımlarıyla bizlere sunuluyor. Bahçeleriniz için çok şık tasarımlara sahip dekoratif aydınlatma sistemleri, bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez mekanı olan bahçelerinize müthiş bir görünüm kazandırabilir. Doğayla baş başa vakit geçirebildiğiniz bahçelerinizi, bu modern bahçe aydınlatma sistemleri ile aydınlatarak, daha gösterişli bir bahçe tasarımına sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda, iç mekan aydınlatması kadar önemli bir duruma gelen, bahçe aydınlatma sistemleri, modern çağımızda çok önemli bir yer tutuyor. Akşamları bahçenizde keyif yapmak ve sevdikleriniz ile güzel vakitler geçirebilmek adına bahçe ışıklandırması son derece önemlidir. Sizlerde bahçelerinizi ışıklandırmak istiyor ve aydınlatma sistemleri arıyorsanız, mobilyahocasi.com’un sizler için incelediği bu dekoratif ışıklandırma sistemlerine bir göz atmalısınız.

 

Bahçe aydınlatma modelleri

 

Modern Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Bahçeli evlerin en önemli kısmı tartışmasız bahçesi. Bahçeli birde oturma isteği olan çok sayıda insan var ve bu imkana sahip olanlarında bahçelerine biraz dikkat etmelerinde fayda var. Düzenli, güzel dekore edilmiş bir bahçe görsel anlamda eşsiz bir görüntüye sahip olabiliyor. Bu noktada bahçe aydınlatması son derece önemli bir detay. Peki, doğru bir bahçe aydınlatması nasıl olmalı?

 

Bollard Aydınlatma

 

Temel Aydınlatma Seçimi

Bahçenizdeki aydınlatmanın en önemli parçası temel aydınlatma ürünleri. Bahçeyi büyük ölçüde aydınlatacak olan ürünleri doğru seçmek çok büyük önemli. Doğru noktalara yerleştirilecek, göz yormayan, büyük ışık kaynakları işinizi fazlasıyla görecektir. Bu noktada eğer ki bahçeniz büyük ise aydınlatma direkleri doğru bir tercih olacaktır. Eğer ki çok bahçeniz çok büyük değilse duvarlara monte edilecek ışık kaynakları da işinizi görecektir.

 

Şık Bollard Aydınlatma

 

Alternatif Aydınlatma Seçimi

Bahçenizdeki temel aydınlatmaları doğru bir şekilde seçtiniz ve sıra geldi alternatiflerin seçimine. Bu noktada asma aydınlatmalar ilk tercihlerden birisi. Bahçede daha çok vakit geçirilecek olan alanlara asma aydınlatmalar hem şık bir görüntü kazandıracak hem de yeterli ışığı size sağlayacaktır.

 

bahce aydinlatmasi modelleri IQCHQ

Modern Bahçe Aydınlatma Çeşitleri

Bahçe, teras ve veranda dekorasyonunda sadece koltuk, kanepe gibi eşyalar yoktur. Bunların yanında perde, aydınlatma ürünleri ve bir takım aksesuarlarda vardır. Burada size bahçe aydınlatma ürünlerini tanıtmak istiyoruz. Bahçe aydınlatmasının açık alanda oturulduğunda aydınlık, ışık sağlaması gerektiği gibi bahçe ve veranda dekorasyonuna da uyum sağlaması ve mekana dekoratif bir hava katması da gerekmektedir. Bunu kimi zaman bahçe sarkıtma lambalarıyla sağlarken, kimi zamanda nostaljik bir seçenek olan fenerlerle de sağlayabiliriz. Kimi zamanda kendi hayal gücümüzün ürünü olan objelerle de aydınlanma işini sağlamamız mümkün.

 

Dekoratif bahçe aydınlatma modelleri

 

 

   

Bollard Aydınlatma Seçimi

Aydınlatma direklerinin sizin bahçeniz için çok büyük olacağını düşünüyorsanız eğer bollard aydınlatmalar sizler için daha kullanışlı olabiliyor. Boyut itibariyle kısa aydınlatma direkleri şeklinde tanımlayabileceğimiz bollard aydınlatmalar, bahçe sınırlarının belirlenmesinde yada yaya yolunun kenarlarına yerleştirilerek ortaya çok şık sonuçlar çıkmasına imkan sağlayacaktır.

 

Direk aydınlatma seçenekleri

 

Bahçelerde en fazla karşılaştığımız aydınlatma türlerinden birisi. Günümüzde bahçelerin aydınlatılmasında, yaya ile araç yollarının ayrılmasında ve benzer amaçlarla kullanılıyor. Görsel anlamda kısa oluşu ve metal kasası sayesinde modern bir görüntüye sahip. Eğer ki bahçenizde şık bir dekorasyon arzuluyorsanız bollard aydınlatmaları denemekte fayda var.

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

bahce aydinlatmasi ornekleri fTZYF

 

Herkesin hayallerini süsleyen bahçeli evlerin en önemli kısmı kuşkusuz bahçeler. Bahçelerin de güzel görünebilmesi adına aydınlatma çok büyük önem arz ediyor. Bu konuyla ilgili eğer ki kafa karışıklığı yaşıyorsanız size birkaç detaydan söz etmek istiyoruz.

 

Dekoratif Bahçe Aydınlatma Direkleri

 

Dekoratif Aydınlatma Direkleri

Bahçelerin temel aydınlatma araçları olan dekoratif aydınlatma direkleri bahçe aydınlatmasında en fazla tercih edilen ürünlerden birisi. Tek bir direğin bile çok geniş alanları aydınlatabiliyor oluşu dekoratif bahçe direklerinin en büyük avantajı diyebiliriz. Ortalama 300 cm boyundaki aydınlatma direkleri doğru kullanıldığında çok etkili bir aydınlatma aracı haline geliyor.

 

 

Bahçe Direkli Çim Aydınlatma Modelleri

İsminden de anlaşılacağı gibi temel amaç çimleri aydınlatmak olduğunda çim aydınlatma direkleri çok doğru bir tercih olacaktır. Çim yüzeyin, bahçe içerisindeki yolların ya da havuz kenarlarının aydınlatılması gerektiğinde 100 cm boyundaki çim aydınlatma direklerini tercih edebilirsiniz.

Bahçe için en çim aydınlatmalardan birisi diyebileceğimiz direk aydınlatmalar hem bahçenizin gerçekten ışıl ışıl olmasını sağlayacak hem de görsel anlamda hoş sonuçlar elde etmenizi beraberinde getirecektir.

 

bahce aydinlatmasi modelleri 6i96h

 

Set Üstü Aydınlatmalar

Daha çok balkon kenarları, duvar ya da çitlerin üzerine yerleştirilerek kullanılan set üstü aydınlatmalar aydınlatma çeşitliliği yaratmak açısından güzel bir alternatif oluşturuyor.

 

Modern bahçe aydınlatma modelleri

 

Aplikler

Ebat olarak set üstü aydınlatmalarla aynı olan aplikler kullanım alanı ise çok farklı. Yapışık, duvar ve tavan olmak üzere üç farklı versiyonu bulunan apliklerde en fazla kullanılan türler ise yapışık ve duvar aplik modelleri. Kullanışlı bir yapıya sahip olan aplikler dekoratif amaçlarla da kullanılabildiği için bahçe süslemesinde çok fazla tercih ediliyor.

 

Aplik modelleri

 

Yapı market bünyesinde sunulan ve dekorasyonlarınıza inanılmaz katkılar sağlayabilecek olan yeni tasarım aydınlatma ürünlerini sizler için seçtik. Yapılarınızı aydınlatmanın yanında, şık görünümleri ile de dekorasyonlarınıza müthiş katkılar sağlayabilecek olan bu çok özel aydınlatma ürünlerini çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Yeni bir aydınlatma ürünü almak istediğiniz zamanlarda gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bu harika tasarımların tutkunu olacaksınız…

 

bahce aydinlatmasi modelleri FWJtv

 

Çim Üstü Aydınlatma Armatürü

Bahçeli bir ev herkesin hayalidir ve bu hayali gerçekleştirebilmiş olanlarında bahçelerini mümkün mertebe gösterişli bir hale getirmeleri öncelikler arasında yer almakta diyebiliriz. Bu noktada da çim aydınlatmalar bir hayli önemli diyebiliriz. Doğru yapılan aydınlatma bahçenizin görüntüsünü baştan aşağıya değiştirecektir.

 

Dekoratif bahçe aydınlatma modelleri

 

Meşale Aydınlatma

Bahçesinde farklı bir aydınlatma yapmak isteyenler için ilk seçeneklerden birisi meşale aydınlatmalar. Sürekli olarak aydınlatmak amacıyla kullanımı pek akıllıca olmayabilir fakat özel günlerde meşaleli bir düzenleme hoş gözükebilir.

 

Çim aydınlatma direkleri

 

Mantar Aydınlatma

Kimi bahçelerde alternatif çim aydınlatmalarla karşılaşabiliyoruz. Bu noktada son derece bodur aydınlatmalar tercih ediliyor. Tam olarak çim seviyesindeki bu aydınlatmalar sayesinde geceleri bahçe içerisinde bir yolun etrafı çevrilerek hoş bir görsellik elde edilebiliyor.

 

Bahçe aydınlatma modelleri

 

Bahçe çimleri aydınlatma modellerini inceleyerek led yada farklı aksesuarları tercih edebilirsiniz. İşte en güzel dekoratif aydınlatma armatürleri..

Asma Aydınlatma Seçenekleri

bahce aydinlatmasi modelleri OHSXq

bahce aydinlatmasi modelleri BB8Iz

bahce aydinlatmasi armaturleri RN5Xj

Çim Aydınlatma Direkleri

Asma Aydınlatma Seçenekleri

İdeal Bir Bahçe Aydınlatması

bahce aydinlatmasi modelleri AiVFg

Dekoratif bahçe aydınlatma modelleri

Modern bahçe aydınlatma

Modern bahçe aydınlatma

Modern bahçe aydınlatma

Modern bahçe aydınlatma modelleri

Modern bahçe aydınlatma armatürleri

Modern bahçe aydınlatma ürünleri

Modern bahçe aydınlatma lambaları

Modern bahçe aydınlatma lambaları

Modern bahçe aydınlatma ampülleri

Modern bahçe aydınlatma sistemleri

Modern bahçe aydınlatma ampülleri

Dış mekan aydınlatma ürünleri

Dış mekan aydınlatma lambaları

Dış mekan aydınlatma ampülleri

 

 Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır? (TIKLA)

 

Bahçe aydınlatma armatürlerinin tamamını incelemek için aşağıdaki galeriyi tıklayabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Modern Dekoratif Bahçe Aydınlatma Modelleri (Nasıl Yapılır?) (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Sinan Aktaş dedi ki:

  Merhaba
  Bahçe aydınlatma direklerinden birisinin led kısmına ihtiyacım var
  Cami bahçesinde 2 adet bozuk almak istiyorum nasıl yardımcı olursunuz
  Sinan Aktaş
  5066893851

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın