Aynalı Makyaj Masası Modelleri

1.734

Yatak odalarının işlevsel ürünlerinden birisi olan tuvalet yani makyaj masaları her geçen gün daha az karşılaştığımız bir mobilya haline geliyor. Eskiden hemen her evde olan makyaj masaları artık daha az tercih edilse de aslında çok işlevsel bir mobilya. Peki, kaliteli bir makyaj masası nasıl seçilir? Nelere dikkat etmekte fayda var? Bu sorulara cevap bulabilmenizi sağlamayı amaçlıyoruz.

Antika Görünümlü Yatak Odası Makyaj Masası

Antika Görünümlü: Modern makyaj masalarında bahsediyor olsak da antika görünümlü modeller aslında son derece modern. Evet, kelime anlamı olarak modern ve antika birbiriyle zıt şeyleri temsil ediyor olabilirler ama günümüz yatak odası dekorasyonunu dikkate alırsak eğer ahşap kısmı antika tarza sahip olan makyaj masalarının aslında son derece modern olduğunu sizlerde fark edeceksiniz.

Oval Kesimli: Modern makyaj masalarında en sık karşılaştığımız tarz oval kesimlere sahip olan modeller. Makyaj masalarının yanındaki komodinlerin dahi kesimleri düz hatlardan ziyade dışarıya doğru bombeli şekilde tasarlanmış durumda ve bu görüntü bayanların çok hoşuna gidiyor. Fakat klasiklerden vazgeçemeyenlerin de sayısı hiç az değil.

Keskin Hatlı:  Biraz önce de belirttiğimiz gibi klasiklerden de vazgeçemeyenlerin sayısı bir hayli fazla. Düz hatlı makyaj masaları görsel açıdan son derece sade ve gayette modern bir görüntüye sahipler. Eğer ki sizlerde abartıya kaçmak istemiyor, sade ve göz yormayan bir şeyler arıyorsanız bu tarz bir model seçebilirsiniz.

Hemen hepimizin evinde olan ve farkında olmadan aslında elimiz kolumuz gibi kullandığımız makyaj masaları düşündüğümüzden çok daha büyük bir önem arz ediyor bizler için. Her güne başlarken makyajımızı, kişisel bakımımızı vb faaliyetleri gerçekleştirdiğimiz makyaj masalarında son dönemin trendi olarak lanse edebileceğimiz aynalı modellere değinmek istiyoruz.

Kare Aynalı Makyaj Masası Modelleri: Makyaj masalarında aynanın monte edilmesi işinizi bir hayli kolaylaştırırken son zamanlarda aynaların genel itibariyle kare dizayna sahip olduğunu söyleyebiliyoruz. Birçok modelde karşımıza çıkan kare tasarım modellere daha modern ve sert bir görüntü kazandırıyor.

Kare Aynalı Makyaj Masası Modelleri

Modern Aynalı Makyaj Masası Modelleri: Modern makyaj masaları tasarımıyla kendisini belli ederken ürünlerin yüzeylerindeki parlak yapı da ortamdaki modernlik vurgusunu arttırmanızı sağlıyor. Eğer ki genel itibariyle yatak odanızda modern bir dekorasyon yaptıysanız bu modellere muhakkak göz gezdirmelisiniz.

Modern Aynalı Makyaj Masası Modelleri

Oval Aynalı Makyaj Masası Modelleri: Kare aynalı makyaj masalarının yanı sıra her geçen gün oval tasarıma sahip aynaların monte edildiği makyaj masalarının da popülerliğini arttırdığını söylemek gerekiyor. Oval atsarımlar daha yumuşak bir görüntüye sahipken odada ki hoş bir algının oluşmasını sağlayacaktır.

Oval Aynalı Makyaj Masası Modelleri

Klasik Aynalı Makyaj Masası Modelleri: Klasik dekorasyon hala birçok kişinin tercih ettiği ve evinde de yansıttığı bir stil. Bunu yatak odanıza yansıtmayı başarabilmiş kişilerdenseniz şayet aynalı makyaj masalarında da klasik ürünlere yönelebilirsiniz. Özellikle ayak kısmında oval tasarımların ön plana çıktığı hatırlatmakta da fayda var.

Bakımlı bayanların yatak odalarında vazgeçemedikleri unsurlar arasında yer alan makyaj masaları farklı model ve çeşitlilikte karşınıza çıkmaktadır. Birbirinden farklı makyaj masası modellerini internetten inceleyerek sizin yatak odanızı en iyi modernliğe kavuşturacak model tercihinde bulunabilirsiniz. Modern yatak odası makyaj masası modelleri arasından yapacağınız tercihlerde beyaz makyaj masası tercihlerinde bulunmanız yatak odalarınıza sadeliğin yanı sıra saflığı da getirmektedir.

Makyaj Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Sağlamlık: Her mobilyada olduğu gibi aynalı makyaj masalarında da sağlamlık ilk önceliğimiz. Ahşap iskeletin mümkün mertebe sağlam ve dayanıklı olması şart. Aksi halde masraf yapıp satın aldığını mobilyayı birkaç sene sonra değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden de uzun senelerce kullanılabilen ağaçlardan üretilen mobilyaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

İşlevsellik: Aynalı makyaj masaları genellikle üzerinde makyaj malzemelerimizi, kişisel bakım ürünlerimizi yerleştirdiğimiz ürünlerdir. Bu noktada ne kadar çok ürünü ne kadar düzenli şekilde barındırabilirse bir makyaj masasının o kadar işlevsel olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada çekmeceler çok önemli. Masanın karşısına oturduğunuzda çekmecelerin hepsini zorlanmadan açabiliyor olmanız ve istediğiniz ürüne rahatça ulaşabiliyor olmanız gerekiyor.

Dekorasyon: Makyaj masalarında genellikle klasik ürünleri görmeye alışmıştık. Oymalı mobilyalar eskiden evlerin vazgeçilmezlerindendi. Fakat günümüzde bu durum değişti ve oymalı, eskitmeli antika görünüme sahip makyaj masalarında ziyade daha modern ve sade ürünler tercih ediliyor. Hatta birçok evde metal makyaj masalarına dahi şahit olunabiliyor. O yüzden evin ve yatak odasının genel dekorasyonu dikkate alınarak tercihte bulunmak mantıklı olacaktır.

Klasik veya vintage dekorasyon stillerine sıcak bakıyorsanız yatak odanızda bu stilde bir makyaj masası bulundurmak hoşunuza gidecektir. Eski zamanların ruhunu taşıyan güzel bir antika tuvalet masası size bir takımın parçası olarak gelebileceği gibi eski eşyacılardan böyle bir masa alarak özel bir köşe de hazırlayabilirsiniz.

Aynalı yeni model makyaj masalarını incelemek için resimleri tıklayarak büyütebilirsiniz.

 

 


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın