En yeni çocuk odası takımları mobilya modelleri

Mobilya ve ev dekorasyonu ürünleri her sezon değişiklik gösteriyor. 2020 çocuk odası modellerine baktığımızda önceki sezondan daha canlı renklerin kullanıldığını görüyoruz. Hem kız çocuklara hem de erkek çocuklara çeşitli modeller sunan markalar genellikle pastel ve canlı renkleri bir arada kullanmış ve dekore etmişler. Üstelik her sezonda olduğu gibi gündemdeki pek çok animasyon karakterinin takımlarda yer aldığını söyleyebiliriz. Erkek çocukların ilgi odağı olan araba şeklindeki arabalar ve dolaplar bu sezonda da kendine bir yer edinmeyi başarmış. Kız çocuklar için ise kendilerini prenses gibi hissetmelerini sağlayabilecek güzellikte oda takımları mevcut. Bunun yanı sıra keskin hatları olmayan ve çizgi film karakterlerinin kullanılmadığı daha sade oda takımları da üretilmiş. Bazı odalarda denizcilikten esinlenilerek gemi, halat, dümen, tekne figürlerine yer verilmiş. Bazılarında ise kedi köpek gibi hayvan temalı ürünler görmek mümkün.

Yeni Çocuk Odası Perde Modelleri

Bebek odalarını dekore ederken ve takım seçerken artık anne ve babalar değil çocuklar söz sahibi oluyor. Onlar kendilerine göre istedikleri oda takımını seçiyorlar, ailelerine de bütçelerine uygun olanları almak düşüyor. Hal böyle olunca günümüzdeki nesil hangi karakterleri daha çok destekliyorsa onların oda takımları daha çok rağbet görüyor. Bu demek değil ki eski animasyon ve çizgi film karakterleri artık tercih edilmiyor. Aksine pek çok karakter hiç eskimeden her sezon çocuk odası takımı kataloglarındaki yerini alıyor. Örneğin Barbie karakteri kız çocuklarının olmazsa olmazı. Adeta bir pembe rüyayı anımsatan kız çocuk oda takımları oldukça şirin dizayn edilmiş. 2020 çocuk odası modelleri oldukça eğlenceli ve dikkat çekici modellerden oluşuyor. Fiyatları ise markaların kalitesine ve popülaritesine göre değişiklik gösteriyor. Pek çok markanın çocuk odası takımı ürettiğini düşünürsek ürün yelpazesi bir hayli geniş.

En yeni çocuk odası takımı örnekleri beyaz, krem ve pembe gibi renklerden oluşuyor. 2020 yılında turkuaz, mavi, yeşil ve beyaz kombinleri de tutuluyor.

Yeni Çocuk Odası Ranza Modelleri

Çocuk odalarını hemen her detayının göz ardı edilmeden ele alınması gereken, birçok noktanın gözden geçirilmesi gereken odalardır. Sonuç itibariyle çocuğunuzun vaktinin önemli bir kısmını geçireceği oda da tam olarak ona uygun bir ortam oluşturmak istersiniz .Bu yüzden de sizlere hangi mobilyalarda nelere dikkat etmeniz gerektiğinden söz etmek istiyoruz.

Yeni Çocuk Odası Masa Modelleri

Çocuk Odası Masa Modelleri: Çocuk odalarındaki en önemli objelerden birisi olan masalar, çocuğunuzun saatlerce kullanacağı bir ürün olması sebebiyle de önem arz ediyor. Boyama kitapları, ders kitapları, okuma kitapları ya da benzeri aklınıza gelecek hemen her şeyi bu masalar üzerinde kullanacak olan çocuğunuzun aynı zamanda üzerinde oyun oynayacağı bir obje, muhakkak dayanıklı olmalı. Eğer ki bulunabiliyorsa sivri kenarları olmayan masalar tercih edilmeli ki çocuğunuzun zarar görme ihtimali en aza indirgenebilsin.

Yeni Çocuk Odası Dolap Modelleri

Çocuk Odası Ranza Modelleri: Birden fazla çocuğunuz var ve çocukların da yaşları birbirine yakınsa çocuk odasında muhakkak ranza kullanmanız gerekiyor. Ranzalar hem yerden tasarruf etmenizi sağlar hem de kolay bir kullanım sunar. Fakat ranza alırken parçaların birbiriyle geçmeli mi yoksa vida vb şeylerle mi tutturulduğuna bakmalısınız. Vidalı modellere yönelmelisiniz. Ayrıca güvenlik önlemlerinin alındığından da emin olmalısınız.

Çocuk Odası Perde Modelleri: Çocuk odalarına renk katan objelerden birisi olarak perdelerin seçiminde tercihi biraz da olsa çocuğunuza bırakmanızda fayda var diye düşünüyoruz. Bu sayede hem çocuğunuz odayı daha çok sevecek hem de renkli modeller çocukların çok küçük yaşlarda beyin gelişimini pozitif yönde etkilemekte.

Yeni Çocuk Odası Perde Modelleri

Yeni Çocuk Odası Ranza Modelleri

 

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın