Salon için tv ünitesi modelleri

2.343

Salon TV ünitesi modelleri içinde en güzel tasarımları sizin bu yazımızda derledik. 2020 yılında mobilya firmaları tarafından üretilen salon için modern televizyon ünitesi ve duvar üniteleri oldukça güzel tasarıma sahip. Eskiden evlerimizde çok fazla kullanılmıyor olsa da artık TV ünitelerini hemen her yerde görmeye başladık. Eskiden TV’leri bir sehpanın üstünde kullanmaya alışmış olan bizler için TV üniteleri gerçekten yeni bir şey olsa da buna alışmak çokta zor olmadı ve hemen her evde artık TV ünitelerini görebiliyoruz. Peki doğru Salon TV ünitesi seçimi nasıl yapılabilir?

İşlevsellik: Salon TV ünitesinde mutlak surette bir işlevsellik olmak durumunda. Yani o ünitesi sadece TV’yi koymak için kullanıyorsanız ortada bir problem var demektir. Bu yüzden de çekmeceleri olan, camlı bir kısmı bulunan TV ünitelerine yönelmekte fayda var. Böylelikle hem ekstradan eşya saklayabileceğiniz bir yeriniz olacak hem de bazı süs eşyaları sergileyebileceğiniz cam kısım ile evin dekorasyonuna katkı sağlayacaktır.

Salon TV Ünitesinin Büyüklüğü: İki tip salon televizyon ünitesi var diyebiliriz. Birisi komple bir duvarı kaplayan, son derece büyük üniteler. Diğeri ise küçük, hatta oldukça kısa fakat yanlar doğu geniş alan kaplayan modeller. Duvarı kapatan modellerde LED aydınlatmalar kullanmak mantıklı olacaktır. Televizyonun arkasında şık bir görüntü oluşturacak LED’ler özellikle film izlediğiniz sıra hoş bir ambiyans oluşmasını sağlayacak. Kısa fakat yanlara doğru geniş modeller ise üzerinde bolca biblo, süs eşyası vb ürünleri yerleştirebileceğiniz bir alan sunduğu için mantıklı olabilir. Bu noktada salonun büyüklüğü dikkate alınmalı ve ona göre tercih yapılmalı.

2015 Tv Ünitesi Modelleri 8

Dayanıklı Malzeme: Burada dayanıklı malzemeden kastımız kolayca çizilmeyecek ürünler. Üzerinde TV ya da diğer süs eşyaları yani sert çisimler bulunacağı için kolay çizilebilecek bir ürün seçmenin ne denli büyük bir hata olduğunu anlamanız çokta uzun sürmeyecektir.

Renkli tv ünitesi modelleri

Sade modern tv ünitesi tasarımı

Dekorasyon: Salon televizyon ünitesi seçerken salonun dekorasyonunu da dikkate almak gerekiyor. Genel olarak mobilyalarınız hangi renk ise buradan hareket ederek bir tercihte bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra fazla abartıya kaçılmadığı müddetçe kontrast oluşturmayı da deneyebilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günümüzde her şey bir adım daha ötede gitmeye başladı. Her gün farklı tasarımlar yeni şeyler ortaya çıkıyor haliyle her şey daha güzelleşiyor. Oturma odasını değiştirecek ya da yeni evli çiftlerin özellikle seçim yaparken dikkat ettikleri bir husus olan modern tv ve duvar ünite modelleri bu yıl şıklıkları ile göz kamaştırıyor. Son yıllar da büyük ilgi gören bu modern tasarım hem çok güzel bir görünüme hem de az yer kaplayarak çiftlerin gözbebeği haline dönüşmüştür.  Vitrin ve televizyon sehpası birleşerek bir bütün haline gelmiş muhteşem bir mobilya tasarımı olmuş.  Farklı raf ayrıntıları ile de görselliğe çokça önem verilmiş.

2015 Tv Ünitesi Modelleri 9

Evlerde LCD, plazma artık yerlerini aldığı için eskisi gibi televizyon sehpalarını çoğu kişi artık kullanmıyor.  Piyasada birçok markanın kendi has özel tasarımlarıyla hazırlanmış birbirinden şık ve işlevli dizaynlar yapılmış görenlerin seçim yapmasını zorluyor. Çünkü hepsi birbirinden güzel ve ince ayrıntılar düşünülüp dekore edilmiş.  Bu sezon siyahla beyazın uyumlu olduğu TV üniteleri, ahşap ve camın birlikte görselleştiği TV üniteleri sıkça tercih edilenlerin arasında yer alıyor. TV ünitesinin üzerinde ki rafları ister kitaplarınız ile süsleyin dilerseniz şık aksesuarlarla… Evinizin büyüklüğüne göre de seçimlerde bulabileceğiniz özel tasarımlar bulunmaktadır. Hem görselliği hem de fonksiyonelliği bakımından alınmaya değer bir ürün olması birçok markanın daha çok üzerinde durduğu bir model haline gelmiştir.

Televizyonun olmadığı bir ev neredeyse yok artık. Bu yüzden de evlerde TV ünitesinin olmadığını söylemek büyük bir hata olacaktır. Sizlerde evinize bir TV ünitesi arıyorsanız son dönemde popüler olan bazı modellerden bahsederek kafanızda en azından fikir oluşmasını sağlamak istiyoruz.

Sade Salon Televizyon Ünitesi Modelleri: TV ünitesi arıyorsanız ve öyle çok süslü, büyük ve göz alan modelleri istemiyorsanız sade modellere yönelmek en mantıklısı olacaktır. Temel düzeyde TV ünitesinin barındırması gereken tüm özellikleri bünyesinde barındıran bu modeller kullanışlı yapısıyla da tercih sebebi. Renk skalası olarak da genellikle beyaz ağırlıklı olduklarını söyleyebiliriz.

Sade Salon Tv Ünitesi Modelleri

Duvara Monte Salon Tv Üniteleri Modelleri: TV’nizi ünitenin üzerine yerleştirmek istemiyor, televizyonunuzun duvara monte edilmiş olmasını istiyorsanız o zaman bir TV ünitesine ihtiyacınız yok diye düşünmeyin. TV ünitesi her halükarda lazım olacak ve duvara monte TV’ler için dahi üniteler mevcut. Daha çok dekoratif amaçlarla kullanılan bu modeller aynı zamanda çekmeceleri sayesinde depolama alanı da sunuyor. Renk skalası olarak da duvarınızla aynı renkleri yakalamaya çalışmakta fayda var.

Duvara Monte Salon Tv Ünitesi Modelleri

Arkası Taş Kaplama Tv Ünitesi Modelleri: Televizyonunuzun arkasındaki duvar görsellik açısından son derece önemli. TV keyfinizi dahi etkileyecek olan bu duvarı olabildiğince doğru dekore etmekte fayda var. Son dönemde taş kaplaması ön plana çıkarken bu tarz bir uygulama sayesinde hem göze hoş gelen bir görüntü elde edebilir, hem de TV izlerken dikkatinizi dağıtacak objeleri TV’nin etrafından uzak tutmuş olabilirsiniz.

 

Farklı tv ünitesi tasarımları

Ceviz tv ünitesi tasarımları

Ahşap mavi tv ünitesi tasarımı

Ağaç tv ünitesi dekorasyonu

Beyaz ahşap tv ünitesi tasarımı

Alçıpan Tv Ünitesi Modelleri: TV ünitesi arıyorsanız illa ki ahşap ürünleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Son dönemin trendi haline gelen ve her geçen gün de yaygınlaşan alçıpan TV üniteler farklı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Televizyonun hemen arkasında yerleştirilen ve TV’ye çerçeve oluyormuşçasına bir görüntüye sahip olan alçıpanları incelemek fayda var diyebiliriz.

Zarif ahşap tv ünitesi dizaynı

Alçıpan Salon Tv Ünitesi Modelleri

Salon için özel tasarım lake beyaz, krem, siyah ve ceviz renginde duvar ve televizyon ünitesi fiyatları kampanya ve indirim dönemlerinde düşüyor. İşte örnek üniteler..

Odella tv unitesi

Pergamon tv unitesi

Perge tv unitesi

Pierro tv unitesi

Atalanta tv unitesi

Tropez tv ünitesi

Sofia tv ünitesi

Prada tv ünitesi

Mabel tv ünitesi

Lorenz tv ünitesi
Lorenz Tv Sehpası Alt ünite 1.699,00
Lorenz Tv Sehpası Arka Modül 1.134,00

Lavin tv ünitesi

Helen tv ünitesi

Armada tv ünitesi

Carina tv ünitesi

Ferra tv ünitesi

Beyaz spor tv ünitesi tasarımı

Siyah beyaz tv ünitesi modelleri

Mavi tv ünitesi tasarımları

Şirin tv ünitesi modelleri

Moonlife mountaine tv ünitesi siyah

Modilayn mobilya ardin tv ünitesi alt modül cordoba

Fly simeno endülüs meşe tv ünitesi

Fly seura endülüs meşe beyaz tv ünitesi

Fly marne endülüs meşe beyaz tv ünitesi

Fly loire antrasit meşe beyaz tv ünitesi

Fly garone safir meşe beyaz tv ünitesi

Dekorister gizmo tv ünitesi beyaz

Dekorister dante tv ünitesi beyaz ceviz

Dekorister como tv ünitesi beyaz cordoba

Dekorister ceren tv ünitesi beyaz cordoba

Dekorister amore tv ünitesi beyaz

Alpino toronto tv ünitesi beyaz venezia

Alpino marvel beyaz venezia beyaz tv ünitesi

Alpino marsilya tv ünitesi

Alpino madrid tv ünitesi
Alpino Madrid Tv Ünitesi 799,00 TL

Niş tv ünitesi

 

Alpino faba tv ünitesi alaska parlak vizon

Alpino katre beyaz venezia tv ünitesi

Alpino lenis beyaz venezia tv ünitesi

Alpino luna tv ünitesi sonoma beyaz
Alpino Luna Tv Ünitesi Sonoma-Beyaz 759,90 TL

Niş tv ünitesi

Tv ünitesi

Tv ünitesi

Tekzen ceviz tv ünitesi modelleri

Tekzen modern tv ünitesi tasarımları

Lake tv ünitesi modelleri

Yeni tv ünitesi modelleri

Ceviz tv ünitesi modelleri

Tekzen beyaz ceviz duvar ünitesi dekorasyonu elit

Tekzen siyah beyaz tv sehpası

Tekzen modern beyaz tv ünitesi

Duvara monte tv ünitesi modelleri

Yeni trend tv ünitesi modelleri

Lcd tv ünitesi modelleri

Şık TV Ünitesi Modelleri

Sade TV Ünitesi Modelleri

Modern TV Ünitesi Modelleri

LED Detaylı TV Ünitesi Modelleri

Sade Salon Tv Ünitesi Modelleri

Duvara Monte Salon Tv Ünitesi Modelleri

Arkası Taş Kaplama Salon Tv Ünitesi Modelleri

Alçıpan Salon Tv Ünitesi Modelleri

Trend TV Ünitesi Modelleri

Safir tv unitesi
Safir tv unitesi 1659 TL
Kaşmir tv unitesi
Kaşmir tv unitesi 1029 TL
Country tv unitesi
Country tv unitesi 1649 TL
Atlantik tv unitesi
Atlantik tv unitesi 1739 TL
Akasya tv unitesi
Akasya tv unitesi 1539 TL

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın