Salon Oturma Grupları

676

İnsanların en çok rahat ettiği ve huzur bulduğu ortam şüphesiz ki kendi evidir. Yorgun ve yoğun tempolu iş ortamından eve gelince herkes dinlenmek ve rahatlamak ister. O sebeple evin dekorasyon kısmı çok önemlidir. Karma karışık bir ev stres almaz aksine çoğaltır. Evinizin dekoru size rahat bir ortam sağlayacak şekilde olmalı. Buna dikkat etmelisiniz. Düzenli aynı zaman renkler ve mobilya takımları uyumlu olmalıdır. Koltuk takımı oturma grubu, perde modelleri, duvar kağıdı modelleri, ahşap aksesuarlar, aynalar, saat ve halı modelleri gibi bir çok dekorasyon eşyası saymamız mümkündür.

 

 

Salon mobilyaları misafirler için de önemlidir

Yazımızın bu kısmına kadar ev dekorunun ev sahibiyle olan kısmından söz ettik. Bir de misafirlerin ağırlandığı salonlar var ki bu kısım da bir o kadar önemlidir. Bazı evlere girdiğinizde içiniz kararır, sıcak bir ortam olmaz.. Gergin bir atmosfer vardır. İşte bunun sebeplerinden biri de dekordur. Bilim adamları odaların dekorasyonu ve renklerinin insan psikolojisine nasıl etki ettiklerini anlatıyorlar. O sebeple salon mobilyalarını dikkat ederek almalısınız.

 

 

Salon oturma grupları 2021 yılında da farklı tasarımlarla karşımızda. Size bu yazımızda bir kaç tane salon mobilya modeli örneği gösterdik. Tabii bunlar bir kaç örnek internette araştırmanızı ve firmaların web sayfalarını ziyaret ederek fikir almanızı tavsiye ederiz.

 

 

Salon için sehpa modelleri ile birlikte mekanlarınız birbirinden güzel ve farklı seçenekleri bir arada elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise evleriniz için güzel ve farklı sehpa modelleri ile birlikte bunun yanı sıra sanat ile dekoru bir arada yapabilirsiniz… Dekorasyon konusunda salonlar için tamamlayıcı etmenlerdir sehpa modelleri cam yada tahta gibi farklı farklı olabilir. Sehpa modelleri üst kısmı cam olarak kullanılması zariflik sağlıyor. Sehpa çeşitleri ile birlikte bunun yanı sıra modern ve görünüşlü sayesinde odalarınızda farklı seçenekler elde ediyor.

 

Salon İçin Spor Model Koltuk Takımı

   

 

Salon oturma grubu modelleri salonlarınızın havasını belirleyen objelerin başındadır.. Salon takımı almak isteyenler öncelikle iç mekanın uyumunu göz önünde bulundurmalıdır. Bunun için ise perdelerden tutunda duvar renklerine kadar uyum önemlidir… Salonların havasını değiştirmek için ilk önce oturma grubu koltuk takımını değiştirmeli ve salon dizaynında aksesuarların önemini de unutmamalısınız… Salonların genişlik ve büyüklüğüne göre de farklı tarzlar elde edebilirsiniz… Mobilyalarınızı kendi zevkinize göre seçmek için en uygun olan modelleri birkaç mobilya mağazası gezerek elde edebilirsiniz.

 

 

Salon oturma grupları ve mobilya takımı modellerinden bazılarını aşağıda sizler için sunuyoruz… Salon oturma grubu fiyatları takımın içeriğine göre ve koltuk türüne göre değişiklik gösteriyor. Modern oturma grupları daha makul fiyatlara satışa sunulduğu gibi klasik ve avangard modeller daha yüksek fiyatlıdır. 2021 salon oturma grubu fiyatlarını takip etmek isterseniz ana menüden markalar sekmesini seçtikten sonra ilgili markanın salon oturma gruplarını ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

 

 

Modern Salon Koltuk Takımları Daha Konforlu Üretiliyor

Evlerde geçirilen zamanın artması, tasarımları da konfor ihtiyacı üzerine kurgulamaya yönlendiriyor. Bugün artık kanepe ve koltuklar içine gömülüp keyif yapabileceğiniz şekilde tasarlanmaya başladı. Bireysel keyiflerin ön planda olduğu konformist bir alan yaratmanın yolu rahatlığı ön planda tutan kanepelerden geçiyor. Jador Mobilya, bu ihtiyacı görüp kendinizi kucağına bıraktığınızda rahatladığınızı hissedeceğiniz kanepe ve koltuklarla salonları donatmaya hazır.

     

 

 

Yeni çağın gerekliliklerine ayak uyduran koltuk firmaları, artık tasarımlarda ilk aranılan özelliğin konfor olmasından yola çıkarak oturumu rahat, minder sertliği bu konforlu hissi destekleyecek şekilde tasarlanan oturma grupları yaratıyor. Günümüzde, koltuklarda ve kanepelerde hareketli sırtlarla, uzanmaya da fırsat tanıyarak, hem yatak hem koltuk işlevine bürünebiliyor.

 

 

Salon Koltuk Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Salonunuzu dekore ederken konfor odağından yola çıkarak kurgulayacağınız bu alan için seçim yaparken şu noktayı unutmayın. Oturma eylemi vücudunuzun en rahat halini bulduğu zaman ve evinizin genel dekorasyonuyla bütünleştiği zaman gerçek tanımını bulacaktır. Oturma elemanları içinde yer alan kanepeler, bulundukları odada odak noktası yaratacak bir etkiye sahiptirler. Dayanaklı ağaçlardan yapılmalı, kumaşlar eskidiği zaman ya da görüntüsünden sıkıldığınız zaman rahatlıkla değişebilen nitelikte olmalıdır. İdeal kanepenin ölçüsü onu kullanacak kişilere göre değişmekle beraber iki kişilikler için 1,60 cm. ve 1,75 cm., üç kişilikler için 2-2,50 metre bandında tasarlanır.

 

Pembe salon koltukları

 

Konformist bir salon yaratmak için seçeceğiniz koltuk sayısını mekânın metrekaresi ve ihtiyacınıza göre doğru belirleyip oturma grubu seçiminin ardından yemek odası seçimine geçebilirsiniz. Rahatına düşkün yemek masası sandalyelerini kumaş kaplı yumuşak ve oturumu rahat modeller olarak tarif edebiliriz. Yaşam odasında konforun olmazsa olmazı kitap ve kahve keyfi için yine metrekarenize uyan ölçüde bir orta sehpa ve yan sehpalardan destek almalısınız.

 

 

Konforun en önemli tamamlayıcısı tekstil ürünlerine geliyor sıra. Yastıklar, koltukların kumaş seçimi, halıların dokusunun tercihi derken dokunduğunuzda sizi iyi hissettiren her şeyin konforlu ve rahat olduğundan emin olabilirsiniz. Koltuk imalatı ve satışı yapan firmalar oturma gruplarının tümünde farklı dokulara sahip kumaş ve renk seçenekleri sunuyor. Modern koltuk modelleri, konforlu oturma grupları ve çok daha fazlasını koltuk kategorimizde bulabilirsiniz. Şimdi konforlu bir salon yaratmak için tercih sizin, size iyi gelen hangisi?

 

 

Son olarak Salon koltuk modelleri için www.MARMARAKOLTUK.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 

Pembe salon koltuk modelleri

Pembe salon boya renkleri

Pudra pembe salon takımları

Pembe salon örnekleri

Pembe salon dekorasyonunda püf noktalar

Koyu pembe salon dekorasyonu

Modern salon koltuk takımı modelleri 2020

eyfel istikbal koltuk takımı

rolf istikbal koltuk takımı

serra istikbal koltuk takımı

vels istikbal koltuk takımı

venon istikbal koltuk takımı

misty istikbal koltuk takımı

aren istikbal koltuk takımı

betty istikbal koltuk takımı

green istikbal koltuk takımı

felix istikbal koltuk takımı

vista istikbal koltuk takımı

pera istikbal koltuk takımı

eyfel istikbal koltuk takımı

clara istikbal koltuk takımı

Istikbal tiana koltuk takımı

Istikbal opera koltuk takımı minella bakır

Istikbal leona deluxe akdeniz su yeşil koltuk takımı

Istikbal julyan su yeşili koltuk takımı

Istikbal gusto koltuk takımı

İstikbal lacivert koltuk takımı tasarımı palma

İstikbal modern koltuk takımı mikado

İstikbal mobilya mavi koltuk takımları nella deluxe

İstikbal klasik koltuk takımı side deluxe

İstikbal koltuk takımı dekorasyonu opera

İstikbal retro koltuk takımı modeli santiano

İstikbal chester tarzı koltuk takımı vigo

İstikbal mobilya oturma grubu modelleri vals

İstikbal koltuk takımı örnekleri celina

İstikbal modern koltuk takımları liva deluxe

İstikbal koltuk takımı modelleri mira

İstikbal mobilya koltuk takımları

BELLONA OTURMA GRUBU KAMPANYASI İÇİN TIKLAYIN

Salon oturma grubu modellerinin tamamını incelemek için aşağıdaki galeri tıklayabilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın